Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mennyire gàz hogy felnött...

Az mennyire gàz hogy felnött férfi létemre nagyon nehezen szàmolok? Tudnàm fejleszteni hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Szóval annyira nehezen hogy mondjuk jön a futàr adok neki egy tizest és nem birom kiszàmolni mennyi jàr vissza. Most nem tudtam elöre kiszàmolni nem tudtam mi a pontos összege a csomagnak mivel tesóm rendelt. Aztàn bejöttem és telón szàmoltam ki. Mindig úgy beégek. 2680ft jàrt vissza mikor visszaadott 2500-at màr mondhattam volna hagyja a többit. Nagy nehezen adott még 150-et aztàn mondta nincs még 30 forintja:D. De égö. Mindez azért mert nem birom kiszàmolni.

#szàmolok
2019. szept. 18. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Detto énis így vagyok, lányban. Sztem ha lenne vki, de akár magad is otthon, játsz pénztárosat! Jó hülyén hangzik, de az érdek megkívánja! :-D
2019. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, nem àrt a gyakorlàs:D
2019. szept. 18. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Tölts le egy számolós gyakorló appot a play storeból.
2019. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, én 40-es nőként sem tudok, ráadásul úgy, hogy vendéglátós vagyok :D Vagyis, a végzettségemet tekintve. Tehát elvileg nem ártana tudnom számolni, de ez van. Szerintem diszes lehettem matekból, csak anno még nem létezett belőle felmentés. De van jópár érettségizett ismerősöm is, akik nem tudnak, illetve ha csak egy lehetőség van, inkább számológépet használnak még összeadás, kivonáshoz is, még ha csak két összeget is kell összaadni.

A pénztáros játékot én is ajánlom, mikor boltban melóztam, pár napig játszottam ezt acsaláddal és simán ment utána (aztán évek alatt újra kiestem agyakorlatból).De szerintem az is baj lehet, legalábbis magamon azt érzem, hogy félek, hogy elcseszem a számolást, visszaadást, és aztán persze, hogy összezavarodok és kettőig sem tudok számolni. A leggázabb az, ha variálnak, belezavarnak olyasmivel, hogy pl : tudnál 1500-ból visszaadni? Na, ilyenkor nézek, hogy mi van??...

2019. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minél kevesebbet használod ilyenre az agyadat, annál inkább kijossz a gyakorlatból.

Ha csak simán az összeadás meg kivonás megy nehezen, azt tudod gyakorolni bárhol, bármikor (pl ha boltba mész, kivonod egymásból két árucikk árát) és akkor már használtad a bal agyfeltekedet, ami több a semminél.

2019. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül, én am nem mernék olyan helyen dolgozni ahol pénzzel kell bànni:D
2019. szept. 18. 15:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez igy van, most màr gyakorolni fogok.
2019. szept. 18. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
En is ezzel a problemaval küzdök. Az a durva hogy matekból jó voltam gimiben is, mégis szamolni csak számologeppel tudok, amúgy leblokkolok teljesen.
2019. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálam is, és már parázok mindenféle számolástól. Pedig gyakorolni kellene mind a számolást, mind a helyzeteket.
2019. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mérnökként képes vagyok számológépben összeadni 2 db, kétjegyű számot. Agyalok épp eleget más problémán, szóval nem érzem gáznak.

Ha sokat számolsz, akkor tudod fejleszteni, de nem feltétlen szükséges. Máskor fizess kártyával, így megúszod a visszajáró számolgatását.

2019. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!