Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagáltok, mikor...

Hogyan reagáltok, mikor látjátok, hogy valaki lop a boltból?

Figyelt kérdés
Vásárlóként. Bement közvetlenül előttem egy 10 fős fiatal társaság, sportolók. Vártam a sorom, ők összevettek mindenféle dolgot, kiabáltak, variáltak. Egyébként sportember létükre a legundorítóbb mű kajákat vették, de legyen ez az ő dolguk. Viszont az egyik miután fizetett, levett a polcról egy üdítőt és kiment. Mind ezt láttam, de a zűrzavar volt, le is fagytam, váratlanul ért nem szóltam. Utólag okos az ember, hogy be kellett volna szólni, hogy ugye kifizeted, de annyira hirtelen történik, hogy nincs idő feldolgozni, amikor tudatosul, később meg bánt egy kicsit.

2019. szept. 20. 21:56
1 2
 1/20 anonim válasza:
13%

Lehet kifizették, lehet figyelmetlen volt, lehet az is amit mondasz.

Megpróbálnám azt gondolni, hogy szüksége volt arra a valamire és nem volt más lehetősége.


Nem ítélkeznék remélem.

2019. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben a boltos is látta, illetve kamera felvétel van, így amikor legközelebb visszamennek a rendőrség fogja várni őket a kijáratnál.
2019. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem a te dolgod. Én biztos nem foglalkoznék ezzel. Nem engem kàrosít meg. Szóval minek balhézzak?
2019. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy szüksége volt rá, ez egy kis bolt volt, oda nyomultak be tízen, sokan voltak, mindegyik miután fizetett kiment inkább, mert szűkös volt a hely, de az egyik ember kimenetel közben lekapott a polcról egy üdítőt. Nem hiszem, hogy ezzel foglalkozna a rendőrség utólag, pláne nem, hogy emiatt őrt álljon a kommandó a boltnál, de köszi 🙂 csak az elv, hogy milyenek az emberek..
2019. szept. 20. 22:09
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem lehet átesiklani felette, azzal a címszóval, hogy nem az én pénzembol ment. Attól még tolvaj és nagyképűen levette a polcról, nem az a 300 forint a bajom, hanem maga az ember...
2019. szept. 20. 22:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Még nem láttam ilyet, de így a fotelből azt mondom, hogy a biztonsági őrnek szólnék, hogy mikor hol és nézzék vissza a kamerát. Semmiképp sem úgy, hogy az illető tudja, hogy én szóltam....


Olyat láttam egyszer, hogy egy italt a boltban kinyitott valaki, beleivott, majd fogta és visszatette. Az undortól én is lefagytam és dühösen siettem tovább utamra. Igen, hirtelen volt az is, és ott is szólni kellett volna, de akkor nekem sem az jött elsőnek. Nehéz hirtelen jól cselekedni ilyen váratlan szitukban.

2019. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

Én gyerekként is tudtam már hogy mi az hogy "fontossági sorrend", és sajnos ebbe nőttem fel, így tudom jól milyen ez a helyzet, nem a gazdag fog cigánykodni egy kólával, viszont nekem egyszerű embernek meg egy ingyen energiaital is nagy dolog, az a 380-400forint pont 1 liter benzin, azért nem mindegy, ebbe a szar országba minden forintot számolgatni kell nincs olyan hónap, hogy na most akkor azt veszem meg ami kell, mert más különben mehetnék kölcsön kérni valakihez.


Elmondom a boltokat meg nem kell félteni, az évek során dolgoztam olyanokkal akik logisztikában, kereskedelemben dolgoztak, és elmondták miket meg nem csinálnak az emberek.


Az mennyivel jobb hogy az iskolai konyhások nagy része a mai napig cipeli haza kg számra a holmikat, konkrétan nincs kiadása ezekre.


Ne bántson téged, ilyen a világ, én sem loptam volna soha az életben, ha elegendő pénz állna rendelkezésemre.

2019. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha így leblokkol az ember, akkor már mindegy, utólag nemigen tudnak mit kezdeni vele, maximum ha szólsz az eladónak, akkor legközelebb figyel rájuk, ha látja őket. Rendőrségi körözést egy üdítő miatt nem fognak kiadni azért.

Ebben az adott helyzetben egyébként elbizonytalanodnék, mert ha minden mást kifizetett, meg a többiek is fizettek, akkor miért pont egy 150 ft-os üdítőt lopna el? Arra gondolnék először, hogy azt is kifizette a kasszánál, mert ott jutott eszébe, hogy kell neki egy üccsi is, és megbeszélte a kasszáserzsivel, hogy akkor kifelé levesz egyet. Beütős kisboltokban legalábbis lehet ilyet, ahol lepittyegik, ott nyilván nem játszik ez az elmélet...

Konkrétan az embernek biztos nem szólnék be, hogy "ugye kifizeted", nem hiányzik az nekem, hogy kinn várjanak mind a tizenöten a bolt előtt. :D

A pénztárosnak szólnék, vagy ha van biztonsági őr, akkor neki. Ennyi.

2019. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mit cipelnek haza kilószámra az iskolai konyhások?
2019. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy elég szomorú ez a hozzáállás, hogy az egyszerű embernek mekkora dolog egy üdítő, a boltoknak meg úgysem számít, tehát akkor el lehet lopni nyugodtan...

Végülis akkor tőled is ellophatják mondjuk a pénztárcádat ezen az elven, vagy mondjuk egy kisgyerektől az ebédpénzét, vagy bárhonnan bármit, ugye?

2019. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!