Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ismerősöm folyton olyan...

Egy ismerősöm folyton olyan szavakat használ, amiket nehezen értek. Hogy mondjam meg neki, hogy ne használja őket?

Figyelt kérdés

Pl. "kolosszális", "szubsztanciális", "frenetikus", stb. ehhez hasonló latin szavakat használ még a legegyszerűbb mindennapi dolgok során is


A kocsimat "automobilnak" hívja, mintha valami 1920-as Charlie Chaplin némafilmben lennénk



2019. szept. 23. 17:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk olvass többet, műveld magad és érteni fogod te is.
2019. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Jót mosolyogtam a kérdésen. Én is ilyen vagyok. A férjem ki van tőlem idegileg. Már tiltólistán van pár szavam. Pl komód, etikett, disztingvál...stb.

Ő azt mondta egyszerűen ne használjam az olyan szavakat amiket a mai ember többsége sem használ. De most komolyan ez ekkora probléma? Azt hittem csak a férjem ilyen dilis.

2019. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi a bajod ezzel? Választékosan fejezi ki magát.

Nyugodtan mondd meg neki, hogy a felét nem érted a mondanivalójának, és egyszerűsítsen!

2019. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%

Mi a baja a férjednek a komóddal?! Az etikett meg a matrica vagy a viselkedési szabályok? Mindkettő használatban van a mai napig.

Meg egyáltalán miért hagyod, hogy megváltoztasson? Nem olyannak szeretett meg, amilyen vagy? Vagy ez csak nekem ilyen magas?

Bocs, az ilyenek nagyon ki tudják ám vágni egy pillanatra a biztosítékot.


Kérdező: na jó, az automobil az tényleg túlzás.

De a többi nem olyan veszélyes. Ha nem érted, kérdezz rá és hátha rád is ragad valami a poron kívül. Sose árt.

2019. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ezeket a szavakat használjuk, nem furák. Érdekes a férjed.


Kérdező, ezek amúgy angolból is átjönnek. Én mindennap használom az angolt, és mindig utáltam fordítani. Egyik nap a "negate" szóval akartam valamit magyarul, és megnéztem, van olyan, hogy negál. Úgyhogy akár az angoltanulás is segít az idegen szavakban. Colossal, substantial, frenetic, ezek hétköznapi szavak angolban.

2019. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező érthető, a komódos válaszoló nem. Ott gondok vannak a párral...ezek tok normális szavak.
2019. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%
A komódos válaszoló vagyok. Tudom, hogy normális szavak, prolóbáltam már megmagyarázni neki, de hiába. Tényleg meg akar változtatni, nem jó irányba mennek a dolgok, de ez már nem ide tartozik. Azért köszi a megerősítést a szavakkal kapcsolatban! :)
2019. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha van magyar megfelelője a szónak, érdemesebb azt használni. Attól nem tűnik valaki műveltnek, hogy idegen szavakat használ, ha kell, ha nem.
2019. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én direkt örülök, mikor egy számomra ismeretlen szót használ valaki. Amint tehetem, utánanézek a jelentésének, lehetőleg még ott helyben, aztán elégedett vagyok, hogy megint tanultam valamit. Pont a múlt héten így bővült a tudásom a “didaktika” szóval, amit esküszöm, hogy soha azelőtt nem hallottam sehol.
2019. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezd meg, hogy melyik szó mit jelent és legközelebb már tudni fogod, illetve Te magad is használhatod..
2019. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!