Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ismerősöm folyton olyan...

Egy ismerősöm folyton olyan szavakat használ, amiket nehezen értek. Hogy mondjam meg neki, hogy ne használja őket?

Figyelt kérdés

Pl. "kolosszális", "szubsztanciális", "frenetikus", stb. ehhez hasonló latin szavakat használ még a legegyszerűbb mindennapi dolgok során is


A kocsimat "automobilnak" hívja, mintha valami 1920-as Charlie Chaplin némafilmben lennénk



2019. szept. 23. 17:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
kvázi ab ovo valid amiket írsz. De facto azt akarja hogy internalizáljad a májdszájntját.
2019. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Vagy meghívok egy Dancsó-féle Bullshit Generátor 2.0-át és felolvasom válaszul az eredményt neki
2019. szept. 23. 20:20
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

A frenetikus, meg a kolosszális elég gyakori kifejezések, ha például az ember szarkasztikusan akar kifejezni valamit, pont a túlzott színpadiasságuk miatt. Sőt, én rengetegszer találkoztam, hogy valaki egyszerűen azért használta, mert beleillett a "dumájába", tehát komolyan használta, csak szellemesebb volt, mert nem szokványos.

De a szubsztanciális és az automobil tényleg túlzás.

2019. szept. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
71%

Erőltetett, amit csinál, kérdező...

Ne te érezd magad rosszul, túlzás, amit művel. Nálam volt, aki tok normális szavakra szóltak be, csak mert választékos voltam...kb mint a komódos válaszoló csajnál, nekem is szóltak,higy mik ezek a szavak (csak haver), és akkor meg én éreztem magam rosszul, és hagytam elcsökevényesedni a szóhasználatomat...

2019. szept. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Fura hogy alap: a kicsit nagyobb szókincsűek hallgassanak, mert egyesek nem értik. És ezt nem lenézésből mondom hanem szomorúan. Alap a műveletlenség, és lenézik azt aki nem hajlandó ehhez alkalmazkodni. Gyerekként hét-nyolc évesen azzal szórakoztam hogy megkeressem mit jelent az a szó amit nem értettem a szüleim beszélgetéséből. Aztán amint alkalmam nyílt, bedobtam a tanár előtt, és istenien mulattam a felnőttek meglepett ábrázatán. Hozzátenném a szüleim nem diplomások, csak szakmunkások, de sokat olvasnak. Remek dolog ha sokféleképpen ki tudod fejezni magad, nem csak a "ba.zmeg" Dik má'" a szókincsed
2019. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!