Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ismerősöm folyton olyan...

Egy ismerősöm folyton olyan szavakat használ, amiket nehezen értek. Hogy mondjam meg neki, hogy ne használja őket?

Figyelt kérdés

Pl. "kolosszális", "szubsztanciális", "frenetikus", stb. ehhez hasonló latin szavakat használ még a legegyszerűbb mindennapi dolgok során is


A kocsimat "automobilnak" hívja, mintha valami 1920-as Charlie Chaplin némafilmben lennénk



2019. szept. 23. 17:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%

"Mi a bajod ezzel? Választékosan fejezi ki magát."


Talán az a baja a kérdezőnek, hogy egy kukkot sem ért abból, amit mond ismerőse! Ez nem elég? Azt várod, hogy egy csomó értelmetlen szót megtanuljon tök fölöslegesen? Kb soha az életbe nem fogja őket használni. Hol hallottál olyat hogy valaki azt mondja hogy "kolosszális"?Senki se bezsél így.

2019. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

A te köreidben lehet. De ne magadból indulj ki!

Én ismerem a szó jelentését már úgy 12 éves korom óta és alkalmasint használom is. Ahhoz képest, hogy mennyi szót ismerek még szégyellem is magam, hogy olyan egyszerűen beszélek ahogy.

2019. szept. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%
Hagyjuk már, a kolosszális meg a frenetikus olyan erőltetett, modoros kifejezések. Kb. 70 év felettiek használják. "Mancikám, ez a párty olyan frenetikus volt, a párfümöd meg egyszerűen kolosszális. Emelem a kalapom, olyan jól disztingváltad magad a rekamién."
2019. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
10%

"A te köreidben lehet. De ne magadból indulj ki!"


A nagy ló.f....! Az ég világon nem mond ilyet senki! "Ez egy kolosszális ház,ez egy kolosszális fa." Hol hallottál te ilyet? sokra megy vele ha csak ő ismeri a jelentését.

2019. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kolosszális, nekem legutoljára egy hülye ötletemre mondták szarkasztikusan. :D


Persze lehetett volna mondani, hogy "gyágecci mekkora ötlet, dik".

2019. szept. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Hát de könyörgöm, néha azt se tudom miről beszél 😄

Én csak egy egyszerű autószerelő vagyok


Tegnap a diszkotéka szóval "örvendeztetett" meg, eltartott egy fél percig mire rájöttem hova akar elhívni: ha ilyen régies szavakat használ, akkor azokat nem értem


Lehet időutazó, vagy valami 🤷‍♂️

2019. szept. 23. 19:34
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Discoteque. Angollal tényleg mindent meg lehet oldani. Volt egy dal is tinikoromban, Crying at the Discoteque.


Én sem vagyok diplomás, de az angol kinyitja a világot.

2019. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi idős, mivel foglalkozik, esetleg nem határon túli magyar? Egyébként nem ciki megmondani, hogy nem érted.
2019. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Lehet, de mi van az "empiriokriticizmus" meg hasonló kifejezésekkel?
2019. szept. 23. 19:46
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad és vissza kérdezel. Aztán ennyi. Ha sokszor kérdezel vissza, előbb-utóbb megunja. Vagy a szavak használatát, vagy a veled való beszélgetést. Mindkettő előnyös lehet.
2019. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!