Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a “Greta...

Mit gondoltok erről a “Greta Thunberg jelenségről”?

Figyelt kérdés
Aki nem ismerné; 16 éves, Aspergeres klímaaktivista, tele van vele a Facebook. Mostanában akárhányszor nagyritkán végigpörgetem a közösségi oldalt mindig elém jön 4-5 cikk róla, a minap belenéztem egy beszédébe is, elolvastam a kommenteket. Egyszerűen a kislány minden gesztusa, mimikája, előadásmódját irritál, hogy egy mosolyt nem enged meg magának, hogy legalább egy kicsit szimpatikusabb legyen és megnyerő. Nem azt mondom, hogy nincs igaza és nem igazat beszél (akár mögöttes irányítás hatására, akár magától), de egyszerűen idegesít szerencsétlen kislány és az, hogy bazári majmot csinálnak belőle. Szerintetek? Érdekelne mások véleménye a témával kapcsolatban. :)

2019. szept. 24. 18:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ohhh, és mielőtt megkapnám, hogy a Föld jövőjéről van szó, meg hogy ez a kislány többet tesz egy pusztamegszólalásával, mint én, akkor előre közlöm, hogy környezetvédelem szakon végeztem gimnáziumot, szelektíven gyűjtöm a szemetet, komposztom van, biciklivel járok, tehát én tényleg aktívan viselem a szivemen ezt a témát.
2019. szept. 24. 18:55
 2/15 anonim válasza:
100%

Az, hogy felnőttek mindig is felhasználtak a saját céljaik eléréséhez náluk hatásosabb-hatékonyabb szószólókat.

Biztos ismered azt a mondást, hogy minden el lehet adni, állatokkal, gyerekekkel vagy erotikával.

2019. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
3 napig szenzáció, mint az a beteg gyerek az irtó drága gyógyszerrel, vagy a brazil esőerdő égése. Azóta is ég, de már nem érdekel senkit, mert aki akarta, megmutathatta Facebookon hogy őt nagyon érdekli a téma és lelkes környezetvédő. Magyarul továbbosztott valami hatásvadász cikket meg két szomorú emotikon-t, és megmutatta magát az ismerősöknek, hogy milyen jó ember. Az egész egy nagy katasztrófaturizmus és színház a többi ember felé. Most ez a kölyök van felkapva, ezért tolják az arcodba, jövő héten majd valami más lesz.
2019. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Engem The Sacred Rianára emlékeztet
2019. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Abszolut nem értelek, és nem is akarlak érteni :)

Az a gyerek ezerszer többet ér nálad,és tett a világért, neked meg az a bajod, hogy nem mosolyog egy olyan szituációban, amitől retteg (a nyilvános beszéd rendkívül nehezére esik)

2019. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem mosolyog, húha. Mert egy lány mondanivalója csak akkor számít, ha megnyerően adja elő, ha tetszeni akar? Én örülök, hogy nem mosolyog, komoly dologról beszél, nem csacsorászni akar.
2019. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem a megnyilvánulása nem szimpatikus, az előadásmódja, nem a cél, amiért küzd és nem spec a mosolyáról van szó, de látom megtalálták a károgók a pontot :D
2019. szept. 24. 19:23
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Pedig k*vára igaza van, azt pedig nem firtatom, hogy felhasználják-e őt, mert valószínűleg igen, csak pont nem érdekel. 16 éves, azért nem kisgyerek már.
2019. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

De senkit nem érdekel, őt főleg nem, hogy te megnyerőnek találod-e. Pont tegnap olvastam erről egy cikket.


[link]


Hogy bizonyos pasikat miért trigger-eli ennyire a lány. Mert nem kell neki az elismerésük.


Nem tudják leqrvázni, mert nem sminkel, nem öltözködik kihívóan, és egy fiatal lány nem mondhat okosabbakat, mint a felnőtt férfiak, hát belekötnek máshogy.

2019. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Taszító. A lány is, ahogy csinálja, meg az is ahogy a szülei(főleg az anyja) meg az anyjának egy ismerőse, aki a kvázi managere pénzt csinálnak belőle.


Ez vihar a biliben. Ő nem tesz semmit sem a klíma védelméért, még csak fel sem hívja rá a figyelmet, mert ez minden csak nem figyelemfelhívás, ez üzlet, meg propaganda Mennyen el Norilszkba, ahol céziumos eső esik, a fák meg belülről égtek el a város 30 kilométeres körzetében, ahol olyan magas a föld fémtartalma, hogy kitermelhető, amely város a világ káros anyag kibocsátásának 2%-át adja önmagában. Mennyen oda tüntetni a környezet védelméért. Ja hogy ott nem lenne biztonságos, mert lelövik mihelyt a közelbe megy, vagy elkap valami jó kis nehézfém mérgezést.


Vagy mennyen el egy brazil szarvasmarha ranchra. Ugyanis a szarvasmarhák gyomrában lejátszódó folyamatok miatt üvegházhatású gázok jönnek ki belőlük amikor finganak. És ez komoly. Ezzel mi a gond? Lelövik ha odamegy.


De lehetne akár a Datangi szénerőműhöz is menni klímahisztériát kelteni (oké a szénerőmű káros ezt senki nem is vitatja), ami a világ legnagyobb szénerőműve. De lelövik ha ott balhézik, mert a kínaiak is olyanok, mint az oroszok. Először lelőnek, és aztán se kérdeznek, hanem mennek és megebédelnek. És akkor a világ legnagyobb, és baromi nagy káros anyag kibocsátó helyéről, a Mekkától délre fekvő hatalmas olajtüzelésű erőműről még nem is beszéltem (ott is lelövik)


De nem kell erőművekig meg gyárvárosokig menni. Kérje meg a svéd kormányt, hogy tiltsák be a kamionokat, mert azok aztán sok naftát elböfögnek. Aztán ha másnap áruszállítás hiányában nem lesz mit ennie, akkor meg kell neki mondani, hogy kaja helyett szívjad a friss levegőt. Igaz jól nem laksz vele, de legalább friss.


Tehát oké, hogy végigturnézzuk a közhelyes beszédekkel a nyugati parlamenteket, meg az erre fogékony világrészeket, meg szelfizünk a klímatüntetéseken, mert az menő, és ami fő biztonságos, meg kiülünk tüntetni a svéd parlament lépcsőjére, attól még a kiváltó okok maradnak. Mert azért szó nincs arról hogy a kibocsátó helyszíneken tegyük ugyanezt, vagy a főbb kibocsátó országokban. Az nem buli, mert ott bajunk lehet, mert a megélhetését féltő dühös uránbányász a csákányával kerget el minket.


Mert az átlagemberek, akárhol is éljenek, nem szeretik, ha tanulatlan tinédzserek habzó szájjal, agresszív hangnemben oktatják őket a világ működéséről.


A klímavédelemmel foglalkozni kell, mert fontos. Tény hogy az. Sőt nagyon fontos. De nem az a módja, hogy meggyőzzük a világot ennek a fontosságáról, hogy buta tinilányokat rakunk a világ elé, akik majd eldurrantják az összes unalomig ismételt közhelyet. Meg ez az egész nem egy olyan dolog, ami egyik napról a másikra végbemegy. Ez, hogy a környezetünket jobban óvjuk és a káros anyag kibocsátást csökkentsük, az egy folyamat, egy hosszú folyamat. Mert oké, bezárom a hatalmas szénerőművem. Lesz kapásból és közvetlenül 10 000 munkanélkülim, majd a beszállítókon és a bányászokon keresztül közvetve még 200 000. Remek. Negyedmillió munkanélküli, esetleg családos ember, de bezártam a hatalmas szénerőművem. Igaz a szomszéd nem zárta be, de én tettem egy lépést a zöld jövő felé. Mindezt rengeteg ember anyagi ellehetetlenítésével és mínusz egy százalék GDP-vel. Megéri. És ez az amit ez a lány, meg akik üzletet csinálnak belőle, meg akik vakon bekajálják ezt a maszlagot nem látnak, vagy nem akarnak meglátni.


Bár szerintem, mint minden divathóbort ez is le fog szépen csengeni.

2019. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!