Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz arról a jelenségr...

Mit gondolsz arról a jelenségről, amikor valaki egy rendezvényre meghívatja magát?

Figyelt kérdés

De mondjuk a házigazdának eszében sem volt őt meghívni, csak furcsa helyzet adódott volna azzal, ha ezt nem teszi meg. Tehát amikor valaki "kiprovokálja" a meghívást.

Én ezt nagyon tapló viselkedésnek tartom.


2019. júl. 16. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak te tartod annak.
2019. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a "házigazda" belemegy, akkor ö legalább annyira hibás. Amennyiben nem akarok valakit meghívni, akkor nem is fogom, akárhogy akarja "kiprovokálni", habár el sem tudom képzelni, hogy lehet ilyet.
2019. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyent csak gyenge emberekkel lehet megtenni. Akiben van egy kis akarat, annál hiába erőlködik bárki is, nem fogja csak azért meghívni, mert a másik "kiprovokálta". Amúgy ez hiénázás, elítélendő.
2019. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt ilyen hogy közölte a delikvens hogy ő is jön a programra, én meg mondtam hogy nem.
2019. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A konkrét helyzet apám születésnapja volt. Neki a munkahelye révén kiterjedt baráti köre van. Ezen kollégák egy részével úgy járnak össze az ősök, hogy házaspári szinten, de van akivel csak apám férfi kollégája a haver. Na most kisvárosban lakunk ahol szinte mindenki ismeri a másikat, de azért haverkodni nem mindenkivel kell. Apám elment ehhez a cimborájához akit sok szeretettel meghívott, csakhogy nála volt a szomszédja, akit bár ismerünk de nem tartozik a haveri körbe. Mégis megkérdezte mi lesz, és akkor jelezte hogy hát szívesen jönne. Anyám szerint jól tette hogy meghívta, szerintem nem kellett volna. De az ő dolga eldönteni.

Egyébként ilyenkor még a kedvenceim, mikor meghívsz valakit, erre az illető közli, hogy oké, de: 1. Vinné magával a feleségét; 2. Vinné magával a haverját (haverom haverja nem biztos hogy nekem is haverom); 3. A vendéglátó helyett is szervezkedne, eldöntené hogy akkor még kiket hívjon meg.

Szóval hihetetlenek tudnak lenni az embörök...

2019. júl. 16. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!