Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket motivál a nálatok...

Titeket motivál a nálatok sikeresebb, hozzátok közel álló személy?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel: a céljaidat, amiket kitűztél magad elé, egy hozzád közel álló személy (tesvér, élettárs, legjobb barát) már elérte, a szemetekben ő egy sikeresebb ember... Mennyire motivál titeket akár a puszta jelenléte, a tudat, hogy ő már megtette?


Én kábé 1,5 éve határoztam el, hogy komolyabban odateszem magam tanulás terén, szeretném érteni a világban az összefüggéseket, érteni dolgokhoz... Az idő alatt nem haladtam olyan hű de sokat. Nemrég ismertem meg a jelenlegi páromat, aki... enyhén szólva zseni: szinte mindenhez hozzá tud szólni, van véleménye, a személyisége is (a szememben) irigylésre méltó... És ez a probléma: az irigység. Eddig soha életemben nem zavart ha valaki többet tudott nálam... Most frusztrált vagyok, mert tudom, hogy ő sokkal kevesebb, de hatékonyabb erőfeszítéssel jutott el oda, ahová én is ámítozom... Nagyon szeretném a hasznomra fordítani, hogy ő van mellettem, de egy idő óta csak ideges leszek, mikor kiderül, hogy hát ő még egy plusz témában jártas... Büszke vagyok rá, csodálom őt, azonban frusztrált vagyok... Én órákat tanulhatok különbőző érdekes technikákkal egy bizonyos dolgot, mégsem jutok arra tudásszintre, amit ő egyszeri olvasással elér...

Mit tehetnék??



2019. szept. 27. 08:43
 1/7 A kérdező kommentje:
*testvér
2019. szept. 27. 08:45
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok irigy. Elég sikeres vagyok, körülöttem javarészt kevésbé sikeres emberek vannak, de amikor találkozom olyannal aki sikeresebb, akkor nem fog el az irigység. Ha olyan életet akarok amilyen az övé, akkor megdolgozom érte, hülyeség irigykedni, ott a lehetőség mindenki előtt, hogy elérje amit szeretne, persze más-más képességeink, hátterünk van, DE akkor csak előny és hátrány van mással szemben és nem lehetetlen helyzet! Tehát, ha valaki elérte 3 év alatt az X szintet, az lehet nekem 1 év vagy épp 5 év lenne, de nem lehetetlen.


Sokan rám irigyek, de tudom, hogy ők tized ennyit nem tennének azért amit én tettem és teszek bele, hogy elérjem a céljaimat. Másoknál ugyanez a helyzet, ha valaki szeretne valamit, azért meg kell dolgozni!


Ha te szeretnél eljutni a párod szintjére azt ne irigységgel, irigységből tedd! Nézd a jó oldalát, tud neked segíteni és ezzel nagyon sok időt megtudsz spórolni, de ne versengés szintjén gondolj erre, hogy "na most jobb leszek nála", hanem tekints csak saját magadra. Azt nézd TE mit érsz el és ne azt, hogy más hol tart. A saját céljaidat figyeld és ne azt, hogy mások hol tartanak.

2019. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a franc? :D

Ti most ilyen lexikonokat meg enciklopédiákat magoltok, hogy minden random témához hozzá tudjatok szólni?

Érti valaki a kérdést egyáltalán?

2019. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az irigykedésnek itt szerintem nincs helye. Akkor lenne, ha amit elért a párod, azért nem dolgozott volna meg. Így viszont szerintem büszkének kellene lennes arra, hogy van egy ilyen párod, másrészt meg példát venni róla. Az is lehet, hogy ő idősebb és ennélfogva több dolgot tudott elérni, nem? Vagy csak simán más háttérből jön, de ez mindegy. Szerintem légy nyitott a fejlődésre, de ne legyél frusztrált azért, mert nálad vannak "okosabb" emberek.
2019. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azzal, hogy leírjátok, hogy ne irigykedjek, nem segítetek a helyzeten... én is tudom nagyon jól, hogy ez egy bűnrossz dolog, eddigi életemben nem is történt velem ilyen, akarva-akaratlanul elkerültem az irigykedést... most viszont nagyon rámtört... és folyton letört vagyok, mikor bele kell kezdenem vminek a tanulásába, mert mindig az jut eszembe, hogy Ő ezt már rég tudja...


nem az olyan célok elérésében irigykedem rá, amikért vért izzadt, megdolgozott, hanem a hozzáállásáért... világ életében nem kellett a könyv fölött görnyedjen, magoljon, időt arra szánjon, hogy MEGÉRTSEN valamit, mert amint elmondták neki, megértette, és szépen beépítette a tudást... ez amit én is szeretnék/szerettem volna, de hiába találom szőrnyen érdekesnek a témát, előbb utóbb annyira kikopik az emlékezetemből, hogy utólag nem tudok magabiztosan beszélni róla...

2019. szept. 27. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Az irigység egy érzés, ami csak úgy jön.


Az múlik rajtad, hogy tudod-e kontrollálni, vagy hagyod, hogy tönkretegye a kapcsolatodat.

Ő a párod, egy csapatban játszotok.

2019. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt, hogy igen.
2019. szept. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!