Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem vált le a szüleiről...

Aki nem vált le a szüleiről (mamahotel, papahotel), az a szülei halála után is "szülőfüggő" marad?

Figyelt kérdés
Tehát ha lenne egy párja, akkor ő sosem lenne elég jó, mert a mama vagy papa a legjobb? Vagy hogy van ez ilyenkor? Leválhat még?

2019. szept. 27. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ez akkor valósul általában meg (szülők halálát figyelembe véve), ha az illető 50-60 éves, és teljesen önállótlan. Akkor viszont a párjába fog kapaszkodni, tehát ő lesz az elég jó.

20-40 éves korban általában külső okok miatt van valaki otthon, akár időszakosan is, egyetem, pénzgyűjtés, válás miatt, nem feltétlenül azért mert nem életrevaló.

2019. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Első nagyon szépen leírta. Én albérletben lakom, de iszonyat dühítő ez a mamahotelezés. Nem mindenki engedhet meg magának egyből lakást, és a szülői házban lakva nagyon sokat lehet spórolni. Az albérlet igazából pénzkidobás.
2019. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező.

Releváns indokokat mondj arra, hogy ma, egy pályakezdőnek miért kellene albérletbe mennie, ha lahkat otthon is?

2019. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem kényelemből nem költözök el, hanem mert nem tudom magamnak megengedi ezt a luxust. Ha saját lakást bérelnék, a maradékból kb enni nem maradna elég egész hónapra, idegenekkel közösködni meg nem megyek, akkor inkább a szüleim.
2019. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

Valamilyen szinten mindenki önállósodik valaki fiatalon valaki akkor amikor erre kényszerül.

Mint én pl 19 éves voltam amikor elköltöztem, szörnyen nehezen tanultam bele a "felnõtt" világba elõtte anyám csinált minden házimunkát aztân koleszba takarítottak helyettem. Albérletben meg lusta és igénytelen voltam, évekig telt mire gatyába ràzódtam 😅

Ez huszonévesen elmegy, de 30-40 évesen nagyon gáz, és mennyien vannak olyanok, akik egyszerűen nem hajlandók magukról gondoskodni, inkâbb mamahotel kényelmét válasszák...

27f

2019. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki otthon lakik még nem jelenti azt automatikusan, hogy igénytelen.

Én is otthon lakok. Mosok, takarítok. Kaját magamnak veszem, magamnak csinálom.


Ennyi erővel én is általánosíthatnék, hogy aki 19 évesen elmegy 26 műszakba biorobotnak, az multi függő lesz egész életében?

2019. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Görögországban, Olaszországban, Spanyolországban, Franciaországban Monacóban, Máltán és még sorolhatnám a mediterráneum országait biztos mindenki hülye, önállótlan és szülőfüggő, mivel ezeken a helyeken generációk élnek egymással, egymás mellett, alatt, fölött, egymást segítve.

Alapban így építkeznek.

De mi majd megmutatjuk, mert mi szeretnénk Amerikát majmolni, holott sem a tárgyi, sem az anyagi feltételeink nincsenek meg hozzá, de ez senkit nem érdekel, lényeg a családok szétzüllesztése, aminek a hatása már most látható a fiatalság mentális állapotán.

2019. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akinek nem inge...

Első hozzászóló válaszolt a kérdésemre,

úgy látom, a többiek felületesen olvasták, vagy más ok miatt nem abszolválták a kérdésemet, mivel nem arra válaszoltak.

2019. szept. 27. 19:25
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Te nem egy valódi kérdést tettél fel, hanem a véleményedet mondtad el egy kérdés formájában, ami maximum költői kérdésnek állja meg a helyét.
2019. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem költői.
2019. szept. 27. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!