Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért szeretnek más...

Sokan miért szeretnek más lakása/háza előtt beszélgetni?

Figyelt kérdés
És még nekik áll feljebb, amikor kiszól a lakó, hogy esetleg elmehetnének egymáshoz, és ott beszélgethetnének órákon át (zárt ablak mögött), mert ő nem kíváncsi mások ANNYIRA FONTOS magánéleti történéseire. Szerintük normális, ha visszhangzik az egész belső udvar az emelt hangú folyosói pletykálkodástól.
2019. szept. 29. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Valoszinü nem akarjàk egymast az otthonukban fogadni, pl szomszedot en sem hivnék be de attol még szobaàllok vele.

En szerencse magason lakom. De mikor jönnék be a tarsashazba rém kellemetlen hogy nekem kell szolni hogy ugyan alljanak mar arrebb az ajtobol mert maguktol nem jutna eszükbe

2019. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ki mondta hogy szeretnek? De ha valahol megállnak, ott jó eséllyel lakni fog valaki.
2019. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Közterületről ne akarj senkit elzavarni. A lépcsőház is beltéri közterület.
2019. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Félnek, ezért beszélgetnek így. Na meg a saját életükkel nem akarnak foglalkozni, így a másikéval kell. Az adott házban élő meg kösse le magát valamivel, és ő se mással foglalkozzon.
2019. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a másik kedvencem, mikor valamelyik szomszéd kiáll az ablakába, kihangosítják és a párkányra teszik a telefont és mindketten üvöltve beszélnek, én meg zárjam be az ablakokat és a belső ajtókat is ha idegesít. Akár dög meleg nyári napon is, véletlen se szellőzön a lakásom, mert drága szomszéd otthon azt tehet, amit akar.

Egy lakóközösségben azért van pár íratlan szabály is, amit mára már mindeki magasról szar le. Gyerek koromban az egész nyamvadt lakótelep tudott viselkedni, 100+ ember. Este 8 után már mindenki magától halkult le, este 10 után meg mindenki csendben volt. Reggel nem volt flex és kalapács, meg fúrás legalább 8-ig hétköznap, hétvégén meg 9. Mert mindenki tekintettel volt egymásra. Engem is így neveltek. De minek? Ha annyi nevelést kaptam volna, mint a mostani emberek (fiatal és középkorú egyaránt), talán engem se zavarna ennyire, hogy az emberek ekkora tahók, és én vagyok az egyetlen, akinek megfordul a fejében, hogy amit csinálok az vajon zavar e mást.


Kérdező, simán öntsd nyakon őket. És nyugodtan szólj be nekik. Megérdemlik.

2019. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyelmetlenségből. Meg sem fordul a fejükben, hogy a földszinti lakók egy az egyben hallanak minden szót, minden gyerekvisítást, de még a lépések kopogását is. Őszintén meg vannak lepve, mikor kedvesen kiszólok nekik, hogy elnézést, de ebben a késői órában nem szeretném mások magánbeszélgetését kihallgatni, mert éppen elaludni igyekszem.
2019. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert éppen a saját lakásod (házad) előtt találkoznak össze, aztán annyira belemerülnek, hogy fel sem tűnik nekik.

Én egyszer szóltam, mert késő este volt. Na ne tudd meg, mit kaptam érte. Leírtam a szitkozódást, de negyedszerre se engedte át a trágárságszűrő.

2019. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig már szinte minden szót pontokkal választottam el. Akkor gondolhatod, mit kaptam. :)
2019. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Khm üziben nincs szűrő, khm. :D
2019. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!