Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden "művész"halála után...

Minden "művész"halála után jobb ember lesz?! Akár nagyobb ismertebb művész?! Lásd Jimmy, Máté Péter, Elvis Presley.

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy mondás: "későn érkezett annak a szerencséje, akit csak a halála tett naggyá..."


Nagyon sok művész még életében megkapja az elismerést, tiszteletet.

2019. szept. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mondás is van, hogy "halottról jót vagy semmit", úgyhogy nem meglepő, ha a negatív kritikák számának megcsappanása mellett több dicséret tűnik ki.
2019. szept. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet. Sok híres emberről utólag oldódott fel a titkolózás, hogy valójában pedofil, drogos, alkoholista, bunkóparaszt volt. Michael Jackson, Elvis, stb
2019. szept. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egyfajta kultusz-hatás azokkal kapcsolatban, akik elhaláloztak. Ennek lehetne boncolgatni a szociológiai és pszichológiai alapjait.

De nem igaz, hogy mindenki a halála után lesz híres és kedvelt.

Máté Pétert szerintem életében is rengetegen szerették. Jimmy kb. pont a karrierje csúcsán volt, amikor történt az a bizonyos baleset. Volt pár ismert és siekres albuma, saját tévéműsora, "király"-nak is még életében nevezték el. Persze, utána a bulvárhiszti dobott rajta nagyot, de ez le is csengett pár hónap alatt.

Viszont tényleg vannak olyan művészek, akik tehetségét valamilyen okból csak túl későn ismerik el. Bulgakovnak nem sok mozgástere volt életében, nem volt sikertelen, de igazából cska az utókor ismerte el tehetségét. Hogy miért? Sokáig a Mester és Margarita szinte ismeretlen volt. Meg aztán vannak azok, akik túlmutatnak koruk divatirányzatain, és emiatt csak jóval haláluk után ismerik fel, hogy amit alkottak, az igazából mennyire értékes.

2019. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek voltam, mikor Jimmy meghalt, így csak utólag olvastam utána, hogy hogyan is történt pontosan a dolog. Szerintem aki még életében olyan számokat ad elő az egész ország előtt, hogy "a jó asszony mindent megbocsát" vagy "szeress úgy is, ha rossz vagyok", arról már ekkor egyértelműnek kellett volna lennie, hogy egy szutyok ember annak, aki figyelmesen hallgatja és értelmezi a dalszövegeit. Emellett ha jól tudom, már életében is bőven terjengtek a pletykák pl arról, hogy kivel csalta a feleségét. Ettől függetlenül persze bárki szeretheti a zenéjét, elismerheti, mint művészt, viszont emberileg bőven kétségeket vetnek fel ezek a dalok (és gondolom még egy csomó másik is, amiket én személy szerint nem ismerek).
2019. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Halj meg és nagy leszel...

https://www.youtube.com/watch?v=mWr86xcDGuk

2019. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk a republicos Bódi laci-cipő pont ellenkezője,aki Koncz Zsuzsával duettezik,az nem lehet "rossz+ ember

Koncz Zsuzsáról pl soha egy pletyka egész életében ,vagyis idáig,de a dalait kárpátiék lánya st b adhatná sűrűbben a retro radio

2019. okt. 1. 12:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk az nem mond el senkiől semmit, hogy kivel duettezik. Jimmyről egyetértek azzal, aki a dalszövegeiről írt.
2019. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem mindenki - hogy akérdésre is válaszoljak -, egy csomó ember 200 évig nem volt híres, és csak később fedezték fel. Pl. Shakespeare nem volt mindig iylen elismert. Egy csomó fetső értékét csak évszázadokkal később ismerték fel, amikor ahhoz hasonló művészeti irányzatok elindultak. Sokakat meg meghurclnak életükben, például Oscar Wilde-ot, aztán később újra megszeretik.
2019. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
utolsó teljesen jól látod,oscar Wild nem semmi....
2019. nov. 5. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!