Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet nem rosszul lenni...

Hogy lehet nem rosszul lenni az öregedés gondolatától?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy 21 éves fejjel nem kifejezetten normális dolog ilyesmin görcsölni, de nem tehetek róla, fogalmam sincs, mivel állíthatnám le magam.
2019. szept. 30. 02:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tök jól összefoglaltad mindazt, ami engem is aggaszt, ez lehet válasz az első hozzászóló kérdésére is. A különbség talán annyi, hogy én az arcommal kifejezetten meg vagyok elégedve, gyönyörködni is szoktam benne néha (tudom, hogy gázul hangzik... :D), aztán belegondolok, hogy ez szép fokozatosan át fog menni aszalt szilvába, és nyomban véget ér a jó kedvem, nem nyerek önbizalmat abból, amiből más szokott. A testi amortizálódás nem esztétikai, hanem egészségügyi aspektusa még kevésbé csábító, a mentális hanyatlásról nem beszélve; ahogy olvastam, az "elbutulás" folyamata átlagosan már 27 éves kor környékén megkezdődik. Az egésznek a legvége a halál lesz, ám előtte még arcon csapja az embert a felismerés, hogy az elszalasztott lehetőségeit visszaszerezni többé nincs ideje, a fiatalok koloncként, a múlt utolsókat rúgó maradványaként tekintenek rá, ő lesz a feláldozható, megszűnt a társadalom értékes tagjának lenni, csupán a terhére lehet a továbbiakban. 70 év felettiek közül csak olyat ismerek, aki rég lemondott saját magáról, orvoshoz se hajlandó menni mondván, hogy neki már tökmindegy, tiszta depressziós, visszasírja a fiatal éveit. Egyébként én sem a seggemet vakarom otthon egész nap, elhihetitek, tudom, mit akarok kezdeni a jövőmmel, de ettől még tény marad, hogy egy idő után úgysem fog számítani semmi, az is tönkremegy, aki egészségesen és tartalmasan élte az életét, maximum egy-két évtizeddel később (ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nem veszem jó néven a tanácsaitokat).

Én is látom a lelki szemeim előtt magamat 50 évvel később, amint véget vetek az életemnek, ha úgy látom, hogy már csak lefelé vezethet út mindenféle tekintetben. Volt ilyenre példa, szóval megeshet, hogy akkor sem fogom másként gondolkodni.

2019. szept. 30. 19:48
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a hozzáállással mondjuk csak rontasz a helyzeteden. Lehet szépen is öregedni. És a szellemi hanyatlás sem szükséges. Rengeteg példát tudnék mondani. Egyél keveset, mozogjál valamennyit. Soha ne stresszelj. Foglalkozz olyan dolgokkal amikkel szívesen foglalkozol.. stbstb Napot kerüld, mert attól tényleg ronda lesz a bőr. Persze valakinek még ez is jól áll. Aztán az is lehet h 37 évesen majd elüt egy autó, és tök feleslegesen paráztál az öregedéstől.

Mellesleg az öregségnek is megvannak a maga előnyei. Ha nem vagy retek, akkor még magányos sem leszel, és a fiatalok sem fognak lenézni.

2019. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 svedacel válasza:
100%

Tanuld meg elfogadni magad, a korod, bizonyos adottságaid. Amin nem tudsz változtatni, azon kár görcsölni, pl. szemed színe.

Azon gondolkozz, hogy miben változhatnál? Edzettséged, ismereteid, kapcsolataid, hited, időtöltésed, munkád, beszéded, hozzáállásod, kedvességed, mosolyod stb.

2019. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 32 vagyok és konkrétan megélni sem akarom a 60 feletti kort. 60 felett az átlag az, hogy gyors fizikai és mentàlis felépülés. A ráncoktól nem félek, meg attól, hogy megcsúnyulok, az nem tud annyira èrdekelni. De az, hogy tele leszek betegséggel, mindenem fáj, és másokra leszek utalva (na azt nem szeretnèm megèlni, inkább a halál). Addig szeretnèk csak élni, amíg nem vagyok másokra ráutalva.
2019. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagyapán 88 éves, és normálisan tud élni. Nem feltétlenül kell magatehetetlennek lenni. Általában elég elbszott módon élnek az emberek, és ráadásul még stresszelnek sok dolog miatt is. Amit persze maguknak okoztak.


Ha meg lerobban a nagyapám, akkor fel tud maga mellé venni ápolókat, akiket rendesen meg tud fizetni, és ezáltal nem lesz kiszolgáltatva, mert nem másokon kell élősködnie, hanem ápolásért cserébe ő is tud mit adni.

2019. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!