Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is öregnek érzi magát 20...

Más is öregnek érzi magát 20 évesen?

Figyelt kérdés
Én leginkább a társadalmi nyomások miatt érzem ezt. 23 évesen illik elkezdeni dolgozni, 30 éves kor körül lakás, autó, etc etc. Az idő meg rohan persze, gyorsabban itt lesz a 30, mint várná az ember. Nem siránkozni akarok, csak baromi fura. Más is van/volt így ezzel?

2019. febr. 10. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Légy önmagad, alakítsd az életet a magad módján, ne azzal foglalkozz hogy másokkal mi van.
2019. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Igazából én is ezt érzem.


Lassan 27 évesen nincs párkapcsolatom (baráti köröm házasodik és babázik), jelenleg még tanulok (munka mellett, tehát én 23 évesen már dolgoztam), semmi időm ismerkedni, szórakozni.


Mindemellett bizonytalannak érzem a talajt a talpam alatt.

2019. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

1-esnek igaza van.

Engem a mai napig megszólnak miért nincs családom,feleségem vagy barátnőm,gyerekeim..40 éves vagyok,van egy szép saját házam,autóm,motorom,jól fizető munkám..így érzem jól magam,egyedül.Nem kell kompromisszumokat kötnöm senkivel,nem tartozom beszámolóval semmivel kapcsolatban.De ezt nem fogadja el a társadalom,nem,mert 25 évesen már feleségnek,gyereknek kell lenni..nonszensz.Éld úgy az életed ahogy szeretnéd,és nem hagyatkozz mások véleményére.

2019. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem érzem magam öregnek, csupán azt látom, hogy telik az idő és már én se leszek fiatalabb. 2 év alatt 4 haláleset volt a családomban, az első az akkor 56 éves anyukám volt, aki 12 évig küzdött a daganattal, én akkor voltam majdnem 26 éves.

25 évesen kezdtem el dolgozni, mert addig tanultam. 2017-ben párommal vettünk egy közös lakást, család besegített, plusz örökség.

Éld úgy az életedet, hogy hozd ki magad szerint a maximumot és ne mások elvárása szerint akarj élni.

2019. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt érzem 21 évesen. Fizikailag és lelkileg is ezt érzem, mint ha már eljárt volna felettem az élet. Gyakori hogy 30 évesnek néznek.
2019. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Igen, oregnek, kiegettnek, es megis vagyom arra, hogy megint tini lehessek...

Annyira hlye voltam “fiatalon”, nem becsultem magam, a rossz dolgokra koncentraltam, elszurtam mindent, nem eltem meg a tinikoromat, ha visszamehetnek sokkal jobban kielveznem azt, hogy mehetek bulizni, hogy a suliban mennyit nevetunk, hogy mindennap talalkozok 30 emberrel, es ha meg mindet is valamennyire utaltam... a pezsgest szerettem, tortent valami korulottem mindennap.


Most egyetemen... bemegyek eloadas/ora letudva, hazamegyek, parommal TV, edzek, netezek, energiam nulla, legjobb baratnom.. mint eddig az osszes, egyre jobban ellenem fordul es hanyagol. Egyre nagyobb a nyomas, hogy tanuljak, penzt keressek, erjek el valamit az eletben, mikozben en csak szeretnek megint kis tini lenni es ha beszelhetnek a fiatal enemmel, megmondanam neki, hogy eljen gondtalanul, hogy ne banjon meg semmit, ne feszengjen, elvezze amig meg gyerek..

2019. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én inkább fiatalabbnak érzem magam, pedig volt megtapasztalni azt is, hogy az élet nem habostorta. 27/L
2019. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A gimis éveimre én is visszamennék - egy feltétellel: a mai tudásommal és fejlettségi szintemmel (mármint EQ és lélek tekintetében).


Egyrészt máshogy állnék a tanuláshoz (lazábban, nem lennék stréber) másrészt más szakra mennék.


Nomeg megpróbálnám én is jobban élvezni. A kamaszkor tényleg gondtalan (a felnőtt élethez képest mindenképp), biztonságos és bohó.

Ezt nem használtam én ki. :(

Mondjuk a mai tudásommal könnyebb lenne.

2019. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok és nagyon durván fiatalnak érzem magam. Dolgozok de nem érzem magamat egyáltalán öregnek sőt...
2019. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 grénusné válasza:
más korosztály én 52 éves vagyok 15 évesen kezdtem dolgozni .20 évesen mentem férlyhez 1999 ben vettem hitelre egy kertes 3 szoba öszkonfortos házat 1990 ben megszültem 1 gyermekemet.1994 ben a másodikat ,4 gyermekem lenne de a másik 2 elvetéltem ja én 1990 től nem dolgoztam 2 éve keztem el újra ,mivel nem volt lehetőségem. A 8 év gyes után elmenni dolgozni ,miért 8 év mivel Epilepsziás volt a kissebik ezért nem is nagyon kerestem munkát
2019. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!