Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon félek a 30-tól! Normális?

Nagyon félek a 30-tól! Normális?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok és félek az idősödéstől. Azt mondják,hogy az ember 20-on évesen fiatal. Ezért félek attól,hogy 30 évesen öregnek fogom magam gondolni! Ez normális?

2019. jún. 29. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Majd kinövöd.


Én is azt hittem ahogy közeledett a 30, hogy jajj itt a világ vége, de tudod mi történt? Az ég világon semmi!

El sem hiszem, hogy túl vagyok a 30-on, semmivel nem érzem magam másképp, mint a 20as éveim elején pl

2019. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normalis, viszont elmulik. Ha betoltod a 30-at, mar nem fogsz felni tole, kovetkezik a felelem a 40-tol.
2019. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas érzés. A hajam már szinte teljesen ősz, a hátam meg van görnyedve..kicsit már sántitok, hiszen ennyi év után már tényleg agyonra starpálja az ember a lábát! Az arcom kezd eléggé ráncosodni, a 2-3 fogam hiányzi. Néha feledékeny vagyok, amire a házi ápolóm azt mondta, hogy ez az öregedéssel jár és a demencia első jele. A szomszédokat is mindig lesem és ha úgy van, akkor rájuk hivom a rendőrt. Ez van. Ilyen az öreggkor.


31.n

2019. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1,2 Koszonom a valaszt es a segitseget! Ment a zoldkez!
2019. jún. 29. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális, sőt egyébként sokaknál 25 vagy 26. szülinapon jelentkezik a 30 para. Valójábana z egész baromság,e gyrészt a 30 nem idős, és ezt úgy mondom hogy nekem is akad pár évem előtte, főleg úgy nem idős, hogy mostanában a legtöbben 25 éves korukig csak lébecolnaka z egyetemen, és még csak keresik mit is akarnak az élettől. Nőként úgy érzem így huszonévesen nem is vesznek igazán komolyan.

Úgy fogalmaznám meg a kérdésre a válaszod, normális, de túldramatizálod, mármint mégis mi történne a 30 után? A szülinapod másnapján sem fog összedőlni a világ, nem leszel rosszabb kondiban mint egy nappal előtte, és még javában építgetni fogod az egzisztenciád. Tizenévesen mondjuk emlékszme még a 20 is sknak tűnt, ma meg látom mennyire gyerek még az ember 20 évesen, szóval nyugi lazulni fog ez, és ha mégsem, akkor lazíts rajta te magad, a 30 is csak annyira fáj amennyire te hozzáállsz. Ráadásul az öregedés is csak akkor baj ha hasztalan mennek az évek, ha megtöltöd tartalommal, ha jó dealnek érzed egy évedért egy évedet adni, akkor nincs gáz.

2019. jún. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Nem lehet, hogy titokban előítéleteid vannak a felnőttek iránt? Valami naív fiatalos hozzáállás/nézőpont ami azt képzeleteti, hogy 30 fölött mindenki kriptaszökevény. De ha belegondolsz, ez marhaság. 60 éves szüleim vannak és testileg, szellemileg teljesen épek és jól is néznek ki.

Lekopogom, nyilván, mert a nagyszüleim közül már csak egy él, aki megérte a 80at is, de akárhogy nézed, az életed nagyobb felét ott fogod eltölteni. Ráadásul a gyerekkor csak kvázi bevezető, nem is vagy még szabad, önálló. Valahol azt olvastam, hogy az emberek 50 körül vannak a “topon” olyan értelemben, hogy akkor keresnek a legtöbbet és vannak a legfelelősebb pozíciókban.


Azzal nincs semmi baj, ha kiélvezed a fiatal éveidet, de ha nem jön össze, ne aggódj. Van akinek érnie kell és 30 fölött válik vonzó, társasági, életében egyensúlyt találó, bölcsen gondolkodó emberré. Vagy akkor jönnek össze olyan dolgok az életben, amire vársz. Én inkább egy olyan trendet látok, hogy aki 20évesen fél, hogy mi lesz 30 évesen, az a huszas éveit sem használja ki rendesen.

2019. jún. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!