Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit csinálnátok az életetek...

Ti mit csinálnátok az életetekkel a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Sok részből áll össze a dolog, hogy idáig jutottam. Egyetemen szenvedek már negyedik éve. Vidékről származom, de Budapesten tanulok, egyszerűen rühellem az egész várost, a folyamatos nyüzsgés, zaj, bűz és a napi tömegközlekedés miatt már egyre erősödő fizikai tünetek jelentkeznek. Sajnos egy olyan szakot választottam, amivel nagyon nehéz itthon elhelyezkedni, persze el lehet ha nagyon akar az ember, de a külső körülmények miatt is, képtelen vagyok koncentrálni, igazából ilyen részletességgel nem is érdekel az egész, a befektetett energia számomra nem lenne kifizetődő, a motivációm nullával egyenlő.

Egy éve ilyenkor kezdődött életem legrosszabb időszaka, sehova nem volt kedvem menni, napi 12-14 órákat aludtam, alig ettem, csak mint valami zombi vegetáltam. Nem tudtam mit csináljak, elmentem pszichológushoz, de három alkalom után nem kértem több időpontot. Mivel saját magam sem tudom mihez kellene kezdenem, nem is vártam el tőle hogy jobban ismerjen mint én saját magam, de 1-2 dologban megerősített, újat nem tudott mondani ennyi idő alatt. Pénzem sem volt, inkább erőt vettem magamon és visszamentem a diákmunkába ahol emberekkel kell foglalkoznom. Nem szociális fóbiám van, sőt, jobban is éreztem magam ott, inkább mentem volna oda dolgozni, mintsem a tanterembe az órára beülni. Tavasszal valamennyire összeszedtem magam, és elmentem egész nyárra külföldre, végig túráztam. Közben nem voltam boldog, de úgy alakult a végére hogy rég nem tapasztalt módon megpróbáltam pozitívan állni mindenhez, rég nem éreztem így magam, tele voltam energiával, jó étvágyam is volt, minden nap csináltam valamit mikor hazajöttem.

Mielőtt eljött volna újból a Budapestre költözés napja, elkaptam valami megfázásos betegséget, de 4 napig tartott és teljesen visszahozta a depressziós hangulatom, így kellett feljönnöm. Azóta megint elkezdődtek ezek a hangulatingadozások, de hihetetlen gyorsan, van hogy úgy éreztem mintha valami megzavarodott pánik lenne rajtam, mint amikor izgulok, nem tudtam irányítani meg megnyugtatni magam.

A barátaim mint szerteszét vannak, barátnőm nincs, a családban sincs sajnos rendben sok minden, ott is kikészülök egy idő után idegileg, teljesen egyedül érzem magam, a kutyát nem érdeklem, ha hívnak is a baráti körömből, a programok 90 %-a az a piálás, amivel én végeztem, nem akarok soha többé inni. Nekem nincs erre szükségem, magamat ismerve nagy az esély rá, hogy alkoholista vagy drogfüggő lennék.

Most ha abbahagyom az egyetemet, másfél milliót valahogy vissza kell fizetnem. És utána? Mihez kezdjek, ha se lusta, se rossz képességű nem vagyok, csak nem tudom hogy mi lenne az, ami építő jellegű, boldoggá is tesz és meg is lehet belőle élni? 25/F


2019. szept. 30. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg válthatnál szakot egyetemen. Hazaköltözni nem tudsz vidékre? És akkor átmehetnél levelezőre.
2019. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Haza tudok menni, viszont levelező nincs ezen a szakon. De ha be is fejezném és el is tudnék helyezkedni, mire mennék azzal a fizetéssel, amit most a diákmunkámmal majdnem megkeresnék ha napi 8 órát dolgoznék? Ezen a szakon csak a tudományos pályán van valamire való lehetőség. Ha megtanulnék programozni, többszörösét meg tudnám keresni, de nem akarok egész nap egy monitor mögött ülni a hátralévő életemben.
2019. szept. 30. 21:21
 3/13 A kérdező kommentje:
Most tegyük fel, ha megírok jóra egy ZH-t, vagy sikerül egy vizsgám, nem érzem magam előbbre vagy boldogabbnak.
2019. szept. 30. 21:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Hány féléved van még vissza?
2019. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En megcsinàlnàm a diplomàt nyelvet tanulnék. Ez a szakasz masrol sem szol.
2019. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Még 6, vannak tárgyaim amit megcsináltam, de van amit nem és épül rá. Arra gondoltam elmegyek dolgozni megint, és minden pénzemet nagy tétekkel felrakom sportfogadásokra, persze ésszel már ha lehet. Itt sincs vesztenivalóm, engem nem érdekel a pénz se, de örülnék ha legalább a tandíjat vissza tudnám fizetni így. Ha nem nyerek is ugyanott vagyok.
2019. szept. 30. 21:38
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha nem ebben a koszfészek környezetben lennék, már lenne diplomám valószínűleg.
2019. szept. 30. 21:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Utazz,légy kamionos, majd rá jössz hogy mit szeretnél? Addig is világot látsz és új embereket ismersz meg, angolul tudj,ingyen is le teheted a jogsit csak nézz utána.
2019. okt. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Huha semmiképp se csinalj ilyen sportfogadásos dolgokat nehogy belekerülj egy csúnya spirálba ami ilyen lelki állapotban előfordulhat.


Nem tudom. Én a helyedben befejeznem az egyetemet nem csak a pénz miatt hanem amiatt is mert soha nem tudhatod hogy lesz e rá szükséged vagy tényleg nem. Én nem hagynám kárba veszni..nekem is volt egy mély pontom az egyetem alatt. Ott akartam hagyni aztán osztottam szoroztam nekem is vissza kellett volna fizetni súlyos pénzeket így végig csináltam. Elhelyezkedtem benne de most három év után felmondtam és úgy döntöttem teljesen mást fogok tanulni és dolgozni. Nem bántam meg. Ez egy nagy kerülőnek tűnhet és feleslegesnek de nem volt az! Ugyanis ez hozzásegített ahhoz ahol éppen most tartok, rájöttem hogy mi az amit inkább szeretnék. Ezzel csak azt akarom mondani hogy soha nem tudhatod hogy éppen az adott szitu vagy bármi később miben fog neked nagyon sokat segíteni.


De jó lenne ha levelezőre át tudnál menni, mellette egy kis meló S máris másabb lenne a helyzet időd sem lenne talán depressziosnak lenni.


Én úgy látom neked a legnagyobb gondod az hogy nem tudod mit akarsz nem tudod mi passzol hozzád mit és hogy kellene tenned. Nem vagy egyedül ezzel de ezért mondom hogy szépen csináld tovább és meglátod kövonalazódik majd. Esetleg ülj le fogj egy tollat papírt és írd szépen össze mik azok amik az erősségeid, mit szeretsz ill. mit szeretnél, másik oldalra pedig ezek ellenkezőjét ez is segíthet önmagad megértésében.


A depresszió részére pedig azt tudom mondani hogy kezdj el sportolni, egyél egészsegesebben!! Iszonyú sokat tud segíteni hidd el nekem ! Egy rendszert visz az életedbe és kitisztítja az elméd. Most lehet viccesnek tűnik de nagyon nem mindegy hogy mit eszel meg kihat a testedre lelkedre. Szóval fel a fejjel és csak előre tekints.

2019. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs nagyon mit tenni, akár tetszik, akár nem, a sulit végig kell csinálni. Sokaknál probléma ez, én is mentem át hasonlón, mondjuk én szerettem mindent, ami az egyetemmel kapcsolatos volt. Lehet kollégistának kéne lenned, az segíthetne, ha olyanokkal lennél, akiknek hasonló problémái vannak, mint neked.


Esetleg válthatsz szakot, akár sulit is. Az esti tagozatot én még megkérdezném, mert ha az van, akkor jóval egyszerűbb az élet. Mi tanulsz különben?

2019. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!