Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátaimnak mindig veszek...

A barátaimnak mindig veszek valamit szülinapra, névnapra. De az enyém mindig el van felejtve. Ha csak egy hétre rá talizunk, mintha mi sem történt volna. Pedig elvileg jó barátok vagyunk. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te se vegyél semmit és szóban is csak azt köszöntsd, aki téged köszönt! Pár gonddal kevesebb!
2019. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Minden évben eldöntöm, hogy most már nem veszek ezeknek a barátoknak semmit de olyankor mindig jól esik, aztán jön az enyém és semmi. :( bunkónak érezném magam, ha nem vennék, de most már igyekszem ezt figyelmen kívül hagyni.
2019. okt. 1. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet, ez volt egész életemben. Ha egyszer rájössz, miért alakul így, nekem is áruld el.
2019. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:)
2019. okt. 1. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as, én elárulom.

Mert TUDJÁK, hogy veled, veletek ezt meg lehet csinálni.

Nem kell ötletelni, pénzt kiadni, ti akkor is vesztek valamit nekik, ha a ti ünnepeteket letojják.

És ezek a barátaitok, milyenek lehetnek az ellenségeitek?

Legyen bennetek tartás!

A barátság egy oda-vissza menő, szimpátián és kölcsönösségen alapuló kapcsolat, ahol az egyik sem szolgálja a másikat, nem alattvaló és nem kell "megvásárolnia" a másik kegyeit. Ahol ez mégis így működik, abból ki kell lépni, vagy egyenlő alapokra helyezni a történetet!

2019. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

1. A névnap kamuünnep amit értelmes ember nem tart, szóval nyugodtan abbahagyhatod az ajándékvásárlást ha erről van szó.

2. Ha neked jólesik adni szülinapra valamit, akkor adj valami apróságot, de ne várj cserébe semmit, mert ez sajnos nem így működik.

3. Keress olyan emberi kapcsolatokat, amik kölcsönösek, ne ragaszkodj az egyoldalú barátságaidhoz.

2019. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van, akinek ez nem fontos. Nekem is volt olyan barátnőm gimiben, aki kötelezőnek érezte, hogy mindenkit felköszöntsön a szülinapján, nekem meg ciki volt, mert én meg képtelen vagyok megjegyezni az ilyesmit.

Azóta felnőttünk, elmúlt ez a köszöntgetés is. Karácsonykor adunk egymásnak egy kis apróságot, mert arra a dátumra nem kell külön emlékezni és ott helyben kölcsönösen megoldható.

Szóval neked is ajánlanám ezt, ha zavar, hogy egyoldalú a dolog. Vagy ha szeretsz ajándékozni, akkor csak valami jelképeset adj, amit nem bánsz.

2019. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!