Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nagyothalló, olyan 20%-os...

Aki nagyothalló, olyan 20%-os hallása van és fülhallgatót használ, az a ember vajon hogy hallja a világot a géppel? Milyen lehet egy valódi halláshoz képest? Nem olyan gépies? Pl hogy tud értékelni egy dalt, előadást, együttest?

Figyelt kérdés
Fiatal zenész vagyok és csak kíváncsi vagyok rá.
2019. okt. 3. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kb úgy van, mint a szemüveggel. Az is csak max kényelmetlen, de képileg ugyanazt adja vissza, amit normál látással látnál. Nos a hallókészülék csak felerősíti a hangot, de ettől még biztos nem lesz gépies, csak hallhatóvá válik számodra. Például ott vannak ugye a lehallgató kéazükékek... :D

Nyilván az sem torzítja a hangot, csak "közelebb hozza".

2019. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyothalló, akkor a hallokeszulek felerositi a hangot, hogy jobban lehessen hallani.

Nem gépies, csak felerősíti.

2019. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felerősíti a hangokat igen, meg a környezeti zajokat is, bármilyen "modern algoritmusokat" is mondanak, amelyek "segítenek a zajszűrésben".

Nagyothallóként a kihívást jelentő szituációkat nem tudja megoldani: beszélgetés követése társaságban, autóban történő beszélgetés, visszhangos (teremhangos) környezetben történő hallás.

2022. máj. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!