Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Közöttetek is van ilyen...

Közöttetek is van ilyen fagyosszent, vagy velem van baj?

Figyelt kérdés
Igaz reggel sokat kellett várni 5 fokban buszra, de egy levelezős fősuliban nem tudok átmelegedni. Hiába húztam garbót és kardigánt, egész nap kabátban vagyok, pedig ilyen [link] vastag. Így sincs melegem
2019. okt. 5. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem többet kellene sportolni és sokat lenni a szabadban mozogva, illetve a lakásban sem kellene túl meleget csinálni.

NAgy valószínüséggel ugyanis teljesen elszokott a szervezeted a normál alkalmazkodástól, és ennek a vége az lesz, hogy teljesen leépül az immunrendszered.

2019. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
1#Számból vetted ki a szót.
2019. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Bizony, ezt egyre rosszabbá teszed az újabb és újabb ruhadarab felvételével, a fűtés feltekerésével, stb. Egyre jobban kiveszed a tested kezéből az irányítást hőtartás szempontjából. Emellé lehet, hogy a keringésed sem elégséges, ha úgy van, vizsgáltasd ki, de először is hagyd abba a túlöltözést és a túlfűtést.

Igen, az elején fázni fogsz, de ha újra normálisan akarsz működni, és nem akarsz októberben januári szerkóban fagyoskodni, akkor vissza kell szoktatnod magad a normál kerékvágásra.

2019. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Ez egy vekony kabat...:)
2019. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Mit fogsz felvenni, ha tényleg hideg lesz?

13-15 fok van.

Lehet beteg vagy. (Az 1-es meg leírta a lényeget)

2019. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Ezen az éghajlaton az év nagy részében, több, mint felében a 20 fokot se éri el a napi maximumhőmérséklet. Ami tegnap volt, ma van, az teljesen normális hőmérséklet.


Mégis a legtöbb ember olyan fázós...


Teljesen eltoltuk a hőérzetünket.

A lakásban bekapcsolt radiátorok mellett 25-27 fok lenne.

Egy volt munkahelyemen volt bent hőmérő. 2 szoba, nyitott ajtóval elválasztva. Egyik szobában kb nonstop ment a fűtés, szellőztetés ha napi egyszer, pulcsiban ültek. Másik szobában nem volt bekapcsolva a fűtés szinte soha és páróránként gyors szellőztetés. Pólóban ültünk. Ebben a szobában volt 25 fok! Akkor a másikban??


Tömegközlekedési eszközök jóól felfűtve, plázákban eladók pólóban, vásárlók kabátban.


Totál tönkretesszük a hőérzékelésünket.

Lakásban, irodában a 22 fok elég lenne, helyi tömegközlekedésen 5-10 fok felett nem is fűtenék.

És igen, több sport, télen is merjenek az emberek kimenni a szabadba, pár perc séta, télen is merjenek kirándulni.

Ja, és gyors szellőztetések. A legtöbb ablak szeptembertől májusig ki sincs nyitva.

2019. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

Én napi szinten sportolok, mégis 25-30 fokban érzem jól magam. Szóval ez nem ettől függ.

Az a gond, hogy Magyarországon kb az emberek 3/4-e el van hízva. Persze, hogy arról már 20 fokban is szakad a víz. De attól még nem ez a normális.

22/F

2019. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

#7

Nincs az emberek 3/4-e elhízva, amiről te beszélsz az Amerika. A te 30 fokos hőigényed ugyanolyan beteges, mint a Kérdezőé.

2019. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
#8 csak nézz körül az utcán. Az extrém elhízás tényleg ritkább, mint az USAbn, de most nem arról beszélünk. Csak pár kiló zsír plusz is eléggé tudja melegíteni az embert, annyi meg elég sok mindenkinek van.
2019. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is elég sokat mozgok, úszás, kerékpár, röplabda, 176 cm-hez 57 kg vagyok, úgyhogy túlsúly nincs. A meleg leves átmenetileg jó volt, de most is fázok, úgyhogy a délutáni órákon is maradok kabátban.
2019. okt. 5. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!