Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vendégségben ha vagyok miért...

Vendégségben ha vagyok miért sértődnek meg olyan látvanyosan ha nem kérek valamit?

Figyelt kérdés
Kicsi evo vagyok es nem sok alkoholt iszom de ha vendegsegbe vagyok vhol mindig tukmalnak es ha nem kerek rendesen megsertodnek. Mit tegyek ha egyszeruen nem esne mar jol tobb etel/ital?
2019. okt. 12. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Mert a vendéglátó készül, süt-főz, vásárol, egy átlag ilyen vendégség megszervezése minimum 10 ezer forint, de inkább több. És akkor jössz te, aki semmit nem kér, mert kákabelű. Igen, bosszantó tud lenni, mert nyilván a vendéglátó nem magának sütött, készült, hanem a vendégnek. Illik elfogadni, ez van. Vagy ne menj vendégségbe.
2019. okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell velük törődni, hadd sértődjenek meg. Az a bunkóság csúcsa, mikor valaki egy hegynyi ételt kivág eléd, és elvárja, hogy zabáld meg akkor is, ha nem esik jól. Az alkohol tukmálása még szebb, legyél rosszul, hányd össze magad, őt nem érdekli a te hogyléted, ő csak menőzni akar azzal, hogy mennyi mindennel megkínált. Sose fogadj el semmit, ami nem esik jól, illedelmességből sem enni, sem alkoholizálni nem kell.
2019. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem váratlanul állítasz be valahová, készítsd fel a vendéglátót előre, hogy veled ne számoljon az ételek-italok beszerzésénél, vagy legfeljebb egy gyerekadagnyit.

Ha ebéd-vacsora meghívásról van szó, valamennyit nyilván eszel, ezt tedd nagyon lassan. Ekkor is fogsz megjegzéseket kapni (keveset szedtél...), de erre csak mosolyogj kedvesen, és mondd, hogy esetleg majd még egyszer veszel. Aztán pedig oszd be jól az adagodat, két falat között mesélj el egy-egy sztorit, hogy el ne fogyjon az étel a tányérodról.

Az alkoholt pont olyan jogod van elhárítani, mint a cigarettát. Azon is megsértődnek, ha egy nemdohányzó nem akar velük rágyújtani? Ha meg iszol, csak kevesebbet, mint szerintük kellene, hagyd hogy egyszer töltsenek, aztán ne fogyjon el a poharadból az ital. Ha meg erőszakosan tukmálnak, sértődj meg te.Vagy legalább játszd el a sértődést.

Ostoba , régi beidegződés, hogy a vendéglátó akkor elégedett, ha a vendégei degeszre tömték magukat, és lehetőleg be is rúgtak kicsit. Mikor alig volt mit enni az emberek többségének, érthető volt, ha ünnepeken-vendégségben zabáltak, de most minden nap eleget (vagy túl sokat)eszünk, és ha rokonlátogatáskor rendszeresen meguplázzuk, hogy meg ne sértődjön a Nancsi néni, az egyenes út az elhízáshoz.

2019. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Kérd ki nyugodtan és amikor nem látják borítsd az asztal alá. Aki ilyen erőszakos és nem fogja fel hogy te jobban tudod mit teszel a hasadba képes rá hogy megtömjön, mint egy kacsát.
2019. okt. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg választékosabban kellene visszautasítani
2019. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es, azért ez nem így van. Azért rontsa el a gyomrát/hányjon otthon vagy hazafelé, hogy jófej legyen, mert zabált mindenből?
2019. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez a tukmálás egy hülye magyar szokás. Van olyan ismerősöm (nem barát, CSAK ismerős, volt főnökömék), hogy valamiért felugrottam hozzájuk, a felesége addig nem engedett el, míg nem ettem náluk. Nem volt ebédidő vagy vacsoraidő, semmi ilyesmi. De egyszerűen hozta a kolbászt, sonkát, kenyeret, paprikát. Tőlük nem lehet úgy elmenni, hogy nem kajál az ember, akkor is, ha éppen előtte uzsonnáztam otthon. Igaz, falusi emberek, na de fiatal asszonyka, 34 éves.

Érdekes, Németországban a rokonoknál megkínáltak (pl. ebéd után fagyival). Amikor mondtam (már-már magyarázkodni kezdtem), hogy nem tudok, mert nagyon beebédeltem, akkor mosolyogtak, hogy jó, rendben ,és eltették a fagyit a hűtőbe. Máshol nem nézik dedósnak az embert.

2019. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert jó szándékkal kiteszik szívüket-lelküket a vendéglátók, csak nem veszik figyelembe az igényeket.
2019. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!