Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szorongás elhagyás és önbizalo...

Szorongás elhagyás és önbizalom növelésben lehet látványosan változni?

Figyelt kérdés

Nagyon próbálkozom de csak minimális változás van.


Hogyan csináljam? Segítsetek.


2019. ápr. 17. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, de nem 2 nap alatt. Sokan úgy tervezik az ilyet, hogy elegem volt a szorongásból, visszahúzódásból, holnaptól egy partyállat, vagy Hells Angels motoros banda tag leszek! Ez nem így megy. A változás egy folyamat, így időbe telik. Járj közösségbe, beszélgess emberekkel, gyűjts kis sikerélményeket, és ezektől lassan-lassan magabiztosabb leszel, de lehet, h csak hónapok, évek alatt. Jelszavak: gyakorlás, kitartás, türelem.
2019. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, csak munka és idő kell hozzá. Ha jóirányban változol, az sem végleges, sajnos vissza lehet csúszni, ha nem tartod karban magad, ez tapasztalat.

Ne az emberektől várd a változást, te hozd el magadnak új szokások, tevékenységek által, amikkel sikereket érsz el. Fejlődj sportban, tanulásban, munkában, művészetben (lehet zene, írás, vagy bármi, csak az önkifejezés a fontot).

A változásnak nem kell egyből kolosszálisnak lennie, apróságok is sokat számítanak, viszont nagyon fontos, hogy legyél következetes! Megállhat a haladás, de visszafele semmiképp sem indulhat el, az rombolja az önértékelést ("még ennyire sem vagyok képes").

Ezek főleg rólad szólnak, csak ezután jönnek az emberek. Érdemes eljárnod egy új közösségbe, akár az új hobbid kapcsán, de persze az iskoládban/munkahelyeden is nekifoghatsz. Ha az énképed javult, akkor a szociális életed is követheti, ehhez a legfontosabb tulajdonság a kezdeményezőkészség! Legyenek ötleteid, legyél nyitott, keresd a kapcsolatokat! Kedvezőtlen visszajelzésnél sem szabad feladni, max kiderül, hogy nem a megfelelő embert találtad meg. A lényeg, hogy élvezd annak az életét élni, aki vagy és ez látszódjon rajtad minden nap.

A harmadik fontos dolog, hogy ha hibázol is, soha ne gondold, hogy ezután már felesleges erőlködni! Nem tudsz akkorát hibázni, hogy érdemes legyen lemondani a céljaidról. Ne add fel, kezdd újra!

Az emberek szeretnek beskatulyázni másokat, ez úgy a legkönnyebb, ha az illető nem tesz ellene. Ha már van erőd képviselni a gondolataid, ez a veszély kevésbé fenyeget. A múltbeli hibáid is elévülnek, ha látják rajtad, más vagy, mint amilyennek elsőre képzeltek.

Remélem, tudtam segíteni. Sok sikert és kitartást! :)

2019. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtam egy másik felhasználó kérdéséhez.


Sokszor, ha a tested segíted, azzal a lelked is.


Először én se hittem, hogy a lentieknek lehet köze a szorongáshoz, de, amikor tudatosan odafigyeltem rá, jobban lettem.


Figyelj a következőkre;



***



- ÉTKEZÉS;



Ha rendszertelen és nem jut a szervezeted a szükséges tápanyagokhoz, akkor az okozhat lelki gondokat is



1. Többször egyél egy nap.


2. Ebédidőben mindig egyél főtt ételt


3 Egy étkezés tartalmazzon Szénhidrátot, fehérjét, vitamint és egészséges zsírt / olajat


4. Minimalizáld a luxus kalóriákat (csokik, gumicukrok, hasonlók; olyan ételek, amikből nem profitál a szervezeted)



***



IVÁS



A nem elegendő folyadék fogyasztás is vezethet lelki gondokhoz



- Napi 2 liter folyadékot fogyassz;


Víz


Tea


leginkább


- A kóla lightot kerüld, mert az vizet von el a szervezetedből


- A koffeint mértékkel!; zöld teát igyál és ne pl energiaitalt, kávét


- energiaitalok tiltólistások


- cukros üdítőket minimalizáld



***



MOZGÁS



Lelki gondokhoz vezet, ha a felhalmozott energiát nem vezeted le.



Ha nincs lehetőséged kondizni vagy sportolni; sétálj. Tölts le lépésszámlálót a telefonra és napi 10.000 lépést próbálj megtenni



***



RELAXÁLJ



Iktass be pl x óránként időt, amíg teszel egy kört, levegőzől. A lényeg, hogy legyél a szabadban kis időre bizonyos időközönként.



Próbáld ki a jógát. Ha nem a jóga, akkor használd ki a kreativításod; fess, zenélj, írj.



- - -



Ha ezekre tudatosan odafigyelsz, a negativitás hamar alakul át pozitívba; a feles energiát levezeted, a testedet segíted és ezzel a lelked is. Néha a szorongás jelezheti, hogy a fentiekre kell odafigyelni és, ha megteszed, úgymond feloldódsz.


Persze ez nem 1 nap alatt történik, de időről időre jobb lesz.

2019. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!