Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek azt hiszik, hogy könnyű életem van?

Figyelt kérdés
Próbálok optimista maradni, és mikor próbálok valakit felvidítani mindig azzal jönnek, hogyha majd engem is ér ilyen pofon, akkor nem fogom ezt mondani. Nyilván nem agresszívan, de erre utalnak. Azért néhány dolgot elmondanék az embereknek, szerintem meggondolnák ezt. Ha nem lenne ez az álmodozó természetem, meg nem hinnék ennyire a jövőben, meg hogy lesz még jobb is, szerintem már rég belepusztultam volna a saját depressziómba. Mindig van, hogy kifogy az erőm és akkor napokig nehezemre esik kimászni az ágyból is, de alapvetően ez utána van egy nagyon felderült időszakom. Ezek után tényleg zokon esik, ha az emberek azt mondják, hogy 'majd ha felnősz megtudod' miközben ők nagyrészt csak vizsgán buktak meg, mikor ilyenekről beszélünk. Hogy tudnám elérni az embereknél, hogy ne azt szűrjék le rólam, hogy nekem minden napfény az életemben, meg hogy bármit lehet nekem mondani, mert úgy is mindegy? Nem akarok egy panaszkodós enegriavámpír se lenni, de már unom, hogy az emberek semmibe néznek.
2018. nov. 17. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

sehogy,nem kell megfelelni nekik,nem durván de ott kell hagyni őket.

engem pl a héten azzal sokkolt legalább 5 ember,hogy ő vagy a családtagja halálos beteg és ilyen meg olyan kezelésre jár meg műtötték.

na most egy ilyennél köpni nyelni nem tudok,plusz eleve a sza-r vigyáz állásba kerül bennem az ilyesmitől,mert szörnyű belegondolni ebbe,főleg a magyar egészségügy mellett ami egy lepusztult vágóhíd ahol semmit nem jelent az emberélet és szinte lottó 5össel egyenértékű aki megéli betegség nélkül a 75öt.

úgyhogy a közlés után nekem 1 perc múlva hűlt helyem és lelépek,nem akarom ezeket hallani és főleg nem ennyire intenzíven szinte napi szinten.

2018. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ezek után tényleg zokon esik, ha az emberek azt mondják, hogy 'majd ha felnősz megtudod' miközben ők nagyrészt csak vizsgán buktak meg, mikor ilyenekről beszélünk. "


Ők se tudják, mi zajlik benned, te se tudod, milyen az ő belső világuk és mégis kölcsönösen következtetéseket vontok le egymás életéről. Ebből az idézett mondatodból legalábbis az következik, hogy te is ezt csinálod.

Az emberek egy része szereti túllicitálni a másikat, még a bajból is. Nem kell panaszkodni, tényleg felesleges. Mondd azt ilyenkor, hogy "Hidd el, nekem se mindig jó az élet, de igyekszem pozitívan hozzáállni és a legtöbbet kihozni belőle." Nem fognak tudni mit kezdeni vele, mert valószinű, hogy nem tudják, milyen a pozitív hozzáállás.

2018. nov. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ismerős, hányszor megkapom én is, hogy bezzeg nekem milyen jó! És ha megpróbálom kifejteni, hogy annyira nem fenékig tejföl, mint ahogy ők hiszik, akkor rögtön hisztérikus vagyok és/vagy semmibe veszem a másik problémáit, mert csak magammal foglalkozom. Sokan szeretnek panaszkodni, szeretik magukat sajnálni/sajnáltatni, és sajnos ezt a mentalitást nem fogod legyőzni. Már letettem arról, hogy bármiről is meggyőzzem őket. Annyit szoktam válaszolni, hogy "igen, nekem tényleg jó" és mosolygok. Ez a legtöbbször beválik, idegesek lesznek, és utána rögtön arról akarnak meggyőzni, hogy bezzeg nekik a jobb. :) :) Ezen nagyon tudok nevetni. Szóval, én is csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne vedd a szívedre. Nem kell mindenáron megfelelned, sem meggyőznöd őket semmiről. Akinek fontos vagy és igazán számítasz, az meghallgat, és nem ráz le ilyen idióta szöveggel. A többiek menjenek a levesbe.
2018. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!