Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erősnek látszom, de valójában...

Erősnek látszom, de valójában gyenge vagyok. Hogyan tudnám levetni ezt az álarcot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jól, de ez nem látszik rajtam, mert annyira zárkózott vagyok és olyan jól megtanultam elrejteni ezt az évek alatt, hogy kívülálló emberek valószínűleg nem veszik észre.

Erősnek látnak, miközben remegek belül, és olyan jó lenne felszabadulni vagy inkább megszabadulni ettől az érzéstől, de nem tudom, hogy mit kellene csinálnom.


Érzett már valaki hasonlót? Mi segített?


Köszönöm előre is a válaszokat.


29/N


2019. okt. 13. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell rajta változtatni, ez az állatvilágban is így megy. Az állatok próbálnak erősnek látszani, mert abból előnyeik származnak. Neked is előnyeid származnak belőle.
2019. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Igen, éreztem. Depresszió és pánikbetegség lett a vége esetemben, de kijöttem belőle. Ehhez az kellett, hogy elmenjek szakorvoshoz, mellettem álljon ebben is a bátyám, aki 11 éves korom óta nevelt, és legyen egy szomszéd kiskölyök, aki árnyékként követett és nem hagyta magát lerázni.
2019. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen mind1 milyen az ember, mert mindig lesz olyan, akinek ez nem fog tetszeni. Ha erős vagy az a baj, ha gyenge, akkor az. Én azt mondom, hogy inkább legyen az embernek becsülete, minthogy szégyenkezzen saját maga miatt.
2019. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sokáig ebben voltam amiben te, és kaptam egy idegösszeomlást (ezt nem azért irom, mert te is azt fogsz kapni), de szétvertem mindenkit aki egy rossz szót szólt hozzám, és azt is aki meg sem érdemelte.


190 cm 110 kg-os férfi vagyok és erősnek akartam látszani, pedig egy nagyon gyenge ember voltam belül és megvezethető!


Egy idő után megszüntek ezek a dologok de kellett 3 év..most már többre becsülöm az emberi jóságot (már akiben van) de ezek ellenére sem közeledek annyira az emberekhez, és szerintem nem is szabad.

2019. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# pont ilyen vagyok én is még a 190cm meg 105-110kg is stimmel, micsoda véletlen.

Nyugodtan hagyd meg mert ez csak téged véd meg a világtól meg az emberektől, ha megmutatod a gyenge éned kihasználnak megrágnak kiköpnek stb. Csak a szűk családodnak és a párodnak nyisd meg ezt az énedet bennük akikben 100%-ban megbízol. Meg esetleg a legjobb barátaidnak de velük is csak mértékletesen.

Alapjáraton én is próbálok erősnek látszani, meg nagyonak mogorvának. Amúgy kenyérre lehet kenni ha valaki megismer és mindenre képes lennék olyanokért akiket ,,szeretek". Sajnos nem is régen erre nagyon ráfáztam mert olyannak adtam túlsokat magamból aki nem érdemelte meg és most csak szívhatok.

2019. okt. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1, Most olvasom az "Egy életed van" c. Csernus könyvet. Nagyon hasznos:);

2, Küzdősport tanulása.

2019. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!