Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez ellen van valamit tenni?

Ez ellen van valamit tenni?

Figyelt kérdés

18 éves múltam, sosem volt párkapcsolatom, mert nem is tudnám elképzelni, hogy valakivel lefekszem. Irtózok az emberi érintésektől többnyire, a szexualitástól meg rosszul vagyok. Egyáltalán nem akarom azt se, hogy engem lássanak úgy, vagy csak mesztelenül.


Ha van valaki, akivel minden jó érzelmileg, biztos, hogy az illető még annyira se fog külsőre vonzani, hogy legalább megpróbáljam vele. Így az sem jön össze. Olyan ember meg, akivel nem alakult ki egy belsős kapcsolat, annak amúgy sem vágnám magam hanyatt, mert olyan szinten meg hidegen is hagy a szex, hogy "muszájból".

Szóval, ez ellen lehet még tenni? Terápia? Pszichológus??

Nagyon megnehezít mindent és azt érzem, emiatt maradok majd egyedül.


2019. okt. 15. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Az hogy aszexuális vagy az nem betegség amit gyógyítani lehet. Egy párkapcsolat pedig nem (csak) a szexre épül, hanem a barátságra. Arra pedig képes vagy, igaz? Teljesen normális vagy, csak kicsit más. És a másságban nincs semmi szégyen a mai világban. Mellesleg ha csak kevéssel múltál 18 nincs mitől tartanod, sokan csak 30 után találnak rá az "igazira"
2019. okt. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

Meztelen :) “mez”, mint öltözék, -telen.


Barátaid, rokonaid lehetnek? Inkább azt kérdezném, hogy AKARSZ-e összeköltözni valakivel, hogy mindig egymáshoz kelljen igazodni, vagy szívesebben lennél független, oylanlakásban amit úgy alakítasz olyan rendszer szerint, ami neked tetszik és senki sincs az utasban? Ha az utóbbi, akkor tulajdonképpen mire vágysz? :D


Ha egyébként szeretnél partnerkapcsolatot, igénylet a folyamatos érzelmi kötődést (és kötöttséget), csak a szex taszít vagy hagy hidegen, akkor igen, az az aszexualitás. De ezzel rengeteg ember van így, igazából az emberek libidója is nagyon változó (a szexuális kompatibilitásról nem is beszélve, fizikai hm, nemi szerv adottságok, mennyiség igény, hm, felkészülési idő, stb. tekintetében), tehát ezt a kísérletezés/kompatibilis partner keresés dolgot senki sem ússza meg. Gyerekcsináláshoz sem kell annyira sokat szexelni, azt is lehet aszexuálisan (amúgy nem is kérdeztem, hogy EZ (gyerek) vágyad-e). Mellesleg az is erősen változó, hogy valaki mit talál “szexinek”, egyáltalán nem kell kétségbe esned, ha valami taszít (vagy valami szokatlan vonz). Tulajdonképpen mit találsz vonzónak valakiben? Az intelligenciáját, a szagát, a humorát, a szemeit, a sima bőrt, az érettséget, stb.?


Inkább az lóg ki nekem, hogy az érintéstől miért félsz. Egy ölelés valakitől, akiben bízol, nem tud megnyugtatni például? Erre esetleg rákérdeznék, hogy ennek van-e valami gyerekkori előzménye.

2019. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!