Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes lenne feladnom az...

Érdemes lenne feladnom az egyetemet ha ennyire egy lusta ember vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves, másodéves mérnökinformatikus hallgató egy pici vidéki egyetemen. Igazából mondhatni főiskolai szintű oktatás megy itt, direkt azért jöttem ide, mert ezt "könnyebb" elvégezni, mint pl a BME-t vagy más nagyvárosokban. Mindig is informatikus akartam lenni, de tehetségem hozzá sosem volt, és mindig is utáltam tanulni. Gimnáziumban szerencsére elég volt órákon figyelni, és otthoni nulla tanulással 4-es 5-ös tanuló voltam. Ezért is belevágtam a mélyvízbe és egyből mentem egyetemre. Első félévben majdnem buktam egy tantárgyból, de szerencsére levitték a ponthatárokat, mert különben 80% bukott volna abból. Viszont már itt is 0 motivációm volt, 6 tantárgyból 5-öt kipuskáztam, 3,5-ös átlagom lett. Második félévbe 3 tantárgyat puskáztam ki, másik 3-at tanultam, 3-as átlagom lett, már ösztöndíjat sem kapok és rezeg a léc, hogy áttesznek államiról önköltségesre. Viszont teljesen kimerültem. Nyarat végigpihentem, de semmit nem ért, elkezdődött a harmadik félév, és most az első zh héten jöttünk rá, hogy kb lehetetlen már puskázni, be is zsebeltem egyből 4 egyest, semmi motivációm nincs, öngyilkos gondolatok a fejemben, mert pont azért jöttem egyetemre, hogy ne gyári szalagmunkás legyek 12 órázva minimálbérért, hanem egy szoftverfejlesztő gyönyörű élettel. Segítséget kapok a barátaimtól egyetemen, de hiába adnak segítséget, megértem a dolgokat, csak nem érdekel már. És az elmélet pedig magolós, 200 oldal pdf gyűlt pl fel az egyik tantárgyból, mondta is a tanár, hogy készüljünk hétről hétre mert sok lesz, hát sok is lett, mert 1 nappal zh előtt akartam átolvasni. És még hátravan a félév fele. Fixen megfogok bukni pár tantárgyból és akkor ugrik az állami támogatás, fizethetem az egyetemet, amikor 0 ft van nekem féletéve, nem is dolgozom és semmi esetre sem mennék el dolgozni spárba vagy mekibe egyetem mellett, mert öszeroppanta a kettő egyszerre. Anyám meg nem tud segíteni, mert minimálbért keres és húgommal élek vele. Nem tudom mi legyen, fogadjam el, hogy egy lúzer vagyok és álljak be a szalag mellé, vagy hogy az istenbe legyen motivációm az egyetemhez, ha igazából élni sincs sok kedvem (mondjuk 6 éves korom óta nincs) és csábít a temető?

2019. okt. 15. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem magával az egyetem-dologgal van a gond, csupán azzal, hogy számodra nem megfelelő szakot választottál. Ha utálsz tanulni, akkor nem is értem, miért mérnökire mentél. Nincs más, ami jobban érdekelne? Esetleg OKJ, hogy legalább irodai munkát végezhess a későbbiekben?
2019. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
OKJ-t már cseszhetem, mert jövőre megszűnik a nagy része. Maximum rendszergazdaira elmehetnék de valahol ők is a minimálbér körül keresnek, aztán az nagyon csodás élet lenne... Szakács vagy kézügyességet igénylő szakot meg nem tudok elvégezni, mondhatni a saját lábamban állva is elesek és maga vagyok a lyukaskezű, simán leejtek mindent. Azért mentem mérnökinformatikára, mert a gyári munka és egyetemi tanulás közül a kevésbé rosszat választottam, mindkettőtől megőrülök, de mást nem tudok, mert más szak az egyetemen infón kívül amivel (jobban élhetek mint az átlag) nem igazán érdekel sajnos.
2019. okt. 15. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg magától is megoldódik a dolog, mert van egy olyan szabály sok felsőoktatási intézménynél, hogy ha az összes tanulmányi ideje alatt valaki összeszed 4 vagy 5 elégtelent, akkor függetlenül attól, hogy utóvizsgával javította őket, elbocsátják az intézményből. Egyszer csak jött egy levél havernak is, hogy már nem egyetemista, mert összeszámolták az indexében az elégtelenjeit, csak nézett szegény.
2019. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként a fizikai munka nem olyan ijesztő, hogy inkább el akarj miatta rohadni a sírban.
2019. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szintén mérnökinformatikus hallgató vagyok, vidéken :D

Azért nem kéne ennyire pesszimistán hozzáállni, és nem valami kiskaput, más megoldást keresni.

Mikor sorolnak át ? Az elmúlt 2 félévedben összesen nincs meg 36 kredit. Ahogy így leírtad, ennyi csak megvan, nem ? Tegyük fel, ez oké.


Átlag: az elmúlt 2 félév súlyozott átlaga számít. Azaz a bukott kreditek vagyis egyes vagy aláírásod sincs belőle nem számít.

Számolgass kicsit utána, 2,75-öt hogy tudsz így elérni. Ha pár tárgyat megcsinálsz 3-asra, 4-esre, nem nagyon rontasz az átlagodon már.


Végső opció: újrajelentkezés. (igen, kell emelt és nyelvvizsga is, ha úgy van, készülj a májusi érettségire. Infóból egy egyetem után lazán meg kell legyen vagy matekból.)


Fizetősre átsorolások mindig nyáron vannak egyébként. Addig még van időd.

2019. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Látom a sajnáltatás az megy... Ha olyan okos lennél, mint hiszed, akkor felérnéd ésszel, hogy a motiváció az a TE ÉLETED

De ugye könnyebb azt hajtogatni, hogy ,,semmi motivációm nincs a tanuláshoz" mint megfogni azt a kib*szott jegyzetet, elolvasni, megérteni, megtanulni

Ha meg nem vagy elég okos az egyetemhez akkor ne nyavajogj hogy még fognak szűnni az OKJ-k, hanem keress olyat, ami nem fog megszűnni (azért nem mind fog, sőt, csak átalakulnak) pl egy programozó OKJ teljesen jó

Kicsit állj a saját lábadra, az életben nem fog mindig a szádba repülni a sült csirke

2019. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Válts mindenképp! Próbáld valahogy megtalálni a te szakodat! Lehet gyokeresen más irány kéne neked. Gazdasági képzésekkel már nagyon jól lehet keresni és számtalan lehetoseged van, mindenféle céghez kerulhetsz (akár orvosi eszkozokkel foglalkozhoz, barmihez). És én a helyedben simán elmennék kis családias éttermekbe érdeklődni, hogy nem-e kell segéd felszolgáló menüztetéshez, vagy beugrós felszolgáló egész napra, mert azzal nagyon jól lehet keresni, könnyen megtanulható, végzettséget se kérnek általában és legalább pénzt is keresel és sok emberi történetet, életet látsz, amikből inspirálódhatsz is.:) és azért az nem rossz munka. Hasonló cipőben jártam, ez segített.
2019. okt. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!