Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az? Hogy egy ember...

Hogy lehet az? Hogy egy ember elvégez egy egyetemet, okos, tanult, de a hétköznapi eletben viszont eleg buta. Ostobasagokat beszél.

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Milyen ostobasagokat?
2017. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Úgy , hogy egyébként buta, csak jól tud tanulni. Az a szörnyű,hogy televan ilyenekkel az egyetem. (mielőtt valaki azzal gyanúsítana,hogy nem tudom miről van szó,de.. sajnos tudom, sok csoporttársam ilyen)
2017. máj. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Carragher_x ***** válasza:
97%
Úgy, hogy nem okos:) Sőt továbbmegyek, alapesetben a diploma megszerzése sem feltétlenül jelenti még azt se, hogy tanult lenne az illető:)
2017. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Az egyetemnek mi köze van a hétköznapi élethez? Nézzünk egy nehéz szakot: BME villamosmérnöki. Na mi köze van hozzá?
2017. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először tudnunk kellene hogy milyen ostobaságokra célzol, az is lehet hogy csak te nem érted amit mond/csak neked tűnik ostobaságnak.
2017. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetemhez nem kell zseninek lenni. Sőt, különösen okosnak sem. :D Bárki el tudja végezni, ha akarja. Magyarra fordítva: az egyetem és az értelem közt, nincs feltétlenül párhuzam.
2017. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Igazából átlagos képességű ember meg tud csinálni egy egyetemet, még ha nem is kiemelkedő eredményekkel, de elvégzi. Az egyetemhez inkább kitartás és szorgalom szükséges, ami egy ostoba embernek is meglehet. Én is sok ilyennel találkozok, de nem csodálkozom már semmin.
2017. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok csoporttársam van, akik ösztöndíjjal egészítik ki a szülői támogatást, ezért nem mennek dolgozni, így nem tanulnak meg beilleszkedni és ráhangolódni a másikra társalgás közben; hétköznap tanulnak, mint a gép, hogy megmaradjon az ösztöndíjuk, ezért nem mennek a bulikra, estekre, ezért nem tanulnak meg beilleszkedni, ráhangolódni a másikra társalgás közben; hétvégén pedig hazamennek, mert a szülők az apanázsért cserébe szeretnék látni a csemetét, ezért nem tudnak hétvégén se élni. Nem csak azt nem tanulják meg, hogy egy felnőtt, más érdeklődési körrel rendelkező emberrel hogy kell beszélgetni, hanem alapvető dolgokat se, amik az önálló élethez kellenek. Volt pl. lakótársam, aki nem tudott feladni egy csekket, vagy időpontot kérni a dokinál...
2017. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Az egyetemi szakok arról szólnak, hogy megtanulj egy szakot. Nem arról, hogy egy komplett, mindenre kiterjedő logikát és világszemléletet adjanak. Pl. ha elvégzek egy műszaki szakot, akkor tudok majd szerelni/tervezni, de nem leszek képben a politikával kapcsolatban vagy a biológiával. Attól, hogy elvégzek egy magyar szakot, nem fogom tudni az autó működését.

Ehhez társul még, hogy rengeteg egyetemi szak egy szakközép/OKJ szintjén van. Ezekhez a szakokhoz nem kell komoly agymunka, gondolkodás.

2017. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van benne valami.

Ismerek én szakmunkás embert akit nem mondanék okosnak, de ha valami probléma adódik a ház körül vagy akármivel akkor működik a józan paraszti esze, illetve logikája. Nyilván van amikor ő is rászorul a segítségre.

Családja rendben van, normálisan neveli a gyerekeit, van egy hozzá illő felesége. Meg dolgozott azért amije van. A környezete tiszteli, mert tudja az illemszabályokat, köszön stb.


Van egy másik ismerősöm aki diplomás. Nagyon jó tanuló, valószínűleg ha az előbb említett szakmunkás emberrel egy osztályban lettek volna akkor tanulás terén igen csak cikizhette volna őt. De nincs meg igazán a józan paraszti esze a sulin kívül. Van hogy olyan dolgok miatt hív szakembert amit megtud oldani bárki akinek van 2 keze és 2 lába. Sokszor vezették meg nők, meg nincs józan helyzet felismerése. Az illemszabályokat nem igazán ismeri, szóval nagyra nem tartják, max ő magát.

2017. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!