Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem végeztem el egy egyetem...

Ha nem végeztem el egy egyetemet, főiskolát akkor már értéktelen ember vagyok?

Figyelt kérdés

2015. nov. 12. 17:12
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ez attól függ, hogy te hogy gondolod.
2015. nov. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy van e mellette más célod, munkád, hozzáállásod.
2015. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában ettől miért volna bárki is értéktelen?

Nem ettől függ az emberi érték.


Vannak ostobák, akik diplomanélküliek, és zsenik, vagy magas EQ-val rendelkezők, a diplomanélküliek között.


Épp így a diplomások, sőt, a sok diplomával rendelkezők között is.

2015. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy is érzed, akkor igen.
2015. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Az emberi érték és az iskolázottság foka nem feltétlenül összemérhető dolog. Értéktelen az az ember, aki élősködik másokon, nem tesz semmit magáért, csak nyavajogni képes. Van ilyen a diplomások között is szép számmal. De, ha már a képzettség foka a kérdés, a lényeg, hogy legyen szakmád, abban jól teljesíts, és akkor mindegy, hogy ezt mennyi iskolával, tanulással érted el.
2015. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen, mert a diploma ad egyfajta lelki erőt, hiába nincs adott pillanatban munkahelyed (mondjuk diplomával mindenhova hatványozottan nagyobb eséllyel felvesznek), ránézel a papírra és egyből megnő az önbizalmad, tudod, hogy ezt te megcsináltad és bármire képes vagy. Én jelenleg kétes helyzetben vagyok (3. tárgyfelvétel és ha nem sikerül, kirúgnak az egyetemről), de már most érzem, hogy ha megszüntetik a jogviszonyomat, akkor céltalan senki leszek, miközben az ismerőseim boldogan végig csinálják és ez nagyon szörnyű érzés.
2015. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos, a legtöbb diplomás szemében igen. Pedig nem egyet ismerek, aki féldisznókkal és ismeretség, protekció révén lett diplomás. Gyermekem pályaválasztásával küzdünk éppen: legyen kiváló lovász vagy munkanélküli diplomás? Osztályfőnöke értékrendje elkeserítő: nála a szakmunkás nem ember. Én azt mondom, nem a legmagasabb iskolai végzettség az ember értékének fokmérője. Elvileg minden területen lehet kimagaslót, közepest és gyengét alkotni. Olyan területet kell megcélozni, ahol a legjobban érzed magad, munkáddal elégedetten fekhetsz le esténként. Ha emberileg is tisztelet vívsz ki, semmivel nem vagy értéktelenebb, mint akárhány diplomás. Én magam kétdiplomás munkanélküliként egyet megtanultam: a mai világban az a döntő, hogy el tudod-e adni magad, találsz-e érdeklődőt arra, amit képviselsz. Az értéked és boldogulásod legfőképp ezen múlik. Egyébként meg ki mondja meg azt, hogy értékes vagy-e vagy sem?
2015. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekem "csak" egy érettségim egy szakmám és egy rész-szakképesítésem van, ezek szerint a becsületes élni tudás fontosabb az élethez mint akárhány diploma vagy végzettséget?
2015. nov. 13. 19:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a papírok fogják azt meghatározni hogy te mennyit érsz. Sőt a mai világban már nem is az a lényeg h milyen papirod van hanem az hogy kit ismersz. SZerintem inkább legyen valaki jó szakember mint olyan aki végig puskázza meg ellógja az egyetemet.
2015. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Bazsi20 válasza:
100%

Nem pontos a kérdés. Diploma és diploma között óriási különbség van. Nem mindegy, hogy valaki az orvosit/jogot végzi el, vagy éppen kvázi egy büfészaknak nevezett valamit, amivel aztán megy a Mekibe.

A lényeg, ahogy már előttem többen is írták, hogy céljaid legyenek az életben, amelyek eléréséért ténylegesen teszel is.

2015. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!