Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, vagy átlagnak...

Velem van a baj, vagy átlagnak számítok pontjaim alapján?

Figyelt kérdés
Egyetemen harmadik félévben járok és van 2 iszonyú nehéz tantárgyam. Programozás 2 és Linux. Ez a kettő egyszerűen egy lehetetlen tantárgy. Ezen a héten írtunk belőlük zh-t, a programozásból (elméletből, tehát az 300 oldal pdf bemagolása) 48 emberből ment át 8, és abból is csak egynek sikerült elérni jobbat mint kettes, linuxból pedig 89 emberből sikerült éppcsak kettessel átmennie 24 embernek (ebből a tantárgyból azért vagyunk ennyien, mert 45 ember bukott előző félévben belőle). A programozás zh 50 pontos, 25-től van meg, nekem sikerült 17-et összeszednem, pedig tanultam legalább 4-5 napig folyamatosan előtte. Linuxból pedig 24 pontból 12-től van meg a kettes, nekem sikerült 8 pontot összeszedni, arra is legalább 4-5 teljes napot rááldoztam és mindent átnéztem, megtanultam, mégis sokkal nehezebbet kérdeztek mindkettő tantárgyon, mint eddig (mondjuk eddig programozásból nem volt elméleti zh, ez ilyen új dolognak számít, nem tudtuk mire készüljünk). Tehát azért elég sokat rááldoztam, tanultam, de egyszerűen nem sikerült most, a pótzh és a második zh pedig úgy tudom, sokkal nehezebb a linuxból, szóval én is beállok a "majd jövőre" csapathoz. Gyengének számítok, vagy lusta lennék inkább, vagy átlagos szerintetek?

2019. okt. 16. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Programozásra azért nem 4-5 napot kell rászánni szerintem. Főként prog2-re. Ezek nem feltétlen bemagolható tárgyak, ezért is van belőlük mindenhol elég nagy arányú bukás.

Ez szerintem nem olyan kivételes dolog, ha kis szerencséd van, pont olyan kérdést kapsz, lehet megvan mindkettő zh-ád.

Ez véleményem szerint teljesen átlagos dolog.

Van, ahol programozás alapjai c. tárgyon mindenkit meghúztak első félév, 3. heti labor zh-án (50 fő). Szóval nem egy OO szemléletű C++ szint volt, és mégis sokaknak nem jött össze.


Másrészt nagyon ritka, aki egyetlen bukott tárgy nélkül teljesíti az egyetemet vagy minden zh-ja sikeres, vagy legalább a pót ha a rendeset bukta megvan.

2019. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem számít rossznak, közel voltál hozzá mind a kettőből, ami azt jelenti hogy jövőre már könnyebben meglesz. Nálunk a geotechnika ilyen, tavaly a 2. zh 55 emberből 2-nek lett meg elsőre. Én már harmadszor fogom felvenni februárban.
2019. okt. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!