Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírnak emberek végigdrogo...

Hogy bírnak emberek végigdrogozva elvégezni egy egyetemet?

Figyelt kérdés
Elszomorít hogy mennyien vannak akik egyfolytában az ivás mellett heti rendszerességgel csinálják. Van egy ismerősöm, aki már a doktoriját csinálja, mellette tanít is már, de abból áll neki a szórakozás hogy pia/eki/gomba/fű. Meséli hogy mindig mennyire szarkészen van, de emellett az egyetemet is végigcsinálta, nem csúszott semmivel, sőt, jó eredményeket ér el. Mégis hogy lehetséges ez, hol fog ez az életmód visszaütni, mert nem látom hogy lezüllene a srác 26 évesen.
2019. okt. 17. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha kotelesseg van, az az elso.


Gombat/ekit/fuvet sosem toltam, piaval gyakran buliztam, ha letudtam egy vizsgat SIKERESEN, volt, hogy bekolaztunk jutalomkent a pia melle, de utana nyomtam a tanulast izombol akar honapokig, es akkor tabu volt minden Kell a jutalom neha :) viszont, ha feladat van, akkor arra koncentralunk. Miota dolgozom, ismételten nincs időm túlzásba vinni a bulizást, neha egy par sör es ennyi.


Ha viszont valaki túlzásba viszi, nagyon könnyen elindulhat a lejtőn, hiába volt eddig szerencséje, es ment jol az egyetem. De ha van kontroll, lehet ezt okosan csinalni :)

2019. okt. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség, hogy egy könnyű szakon van, ő meg nem hülye, így el tudja végezni.


A másik lehetőség, hogy jól be tudja osztani az idejét. Tehát amikor tanulni kell, akkor tanul. Amikor meg szabadideje van, akkor tolja ezeket. De könnyen függővé lehet válni, akkor meg már nem fogod tudni jól beosztani az idődet, szóval a nyájas olvasóknak jobban ajánlanék valami tartalmas hobbit, netán sportot saját magad kiütése helyett.


Hosszú távon egyébként rontja a kognitív képességet ez az életmód (ezek közül a legrosszabb az alkohol!). Nem is beszélve a többi szervre gyakorolt káros hatásokról.

2019. okt. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

“mert nem látom hogy lezüllene a srác 26 évesen.”

Na ez van, mikor a hülye propaganda csak annyit nyomat, hogy “ne drogozááá, mert lecsúszott csöves leszel már egyetlen füves cigi után is”, ahelyett, hogy a valós veszélyekre és tudatos fogyasztás lehetőségeire hívnák fel a figyelmet. Normális helyeken bevizsgáltathatod a tablettádat a diszkó előtti rendőrségi(!) sátorban, hogy ne fordulj fel valami mérgezett szartól, és nem razziáznak a diszkóban, nem élnek vissza ezzel a bizalommal, mégpedig pontosan az életed biztonsága miatt nem. Több országban eközben a kölykök vagy nem mernek mentőt hívni, ha valaki becuccozva rosszul lesz, vagy ha már megteszik, akkor csak annyit nyögnek ki, hogy “valakik bedrogozhatták” pedig mennyit segítene a mentős munkájában, ha pontosan elsorolnák mikor és mit fogyasztottak.


Ha nem csak azt nyomatnák, hogy A DROG AZ ROSSZ (ÉRTEM?), akkor az a kölyök, amelyik először próbálja ki az amfetamint, és jön rá, hogy semmi baja nincs tőle, sőt, jobb mint az alkohol, és ezért elkezdi az A-kategóriás drogot úgy enni, mint kiskorában a gumicukrot... ez a kölyök mennyivel nagyobb biztonságban lenne, ha valaki elmondta volna neki, hogy a drog nem rossz, tök jó, hát azért fogyasztják, de attól még vannak veszélyei, és hát nagyon észnél kell lenni vele. De ez hosszú téma, nem megyek bele annyira mélyen, lényeg, hogy addig, amíg valaki hétvégén szétcsapja magát, de közben tanul, dolgozik, minden rendben vele, reggel nem azzal indít hogy bevesz bármit, addig nem kell elszomorodnod miattuk. Mindennek megvan a maga helye és ideje.

2019. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Na ez van, mikor a hülye propaganda csak annyit nyomat, hogy “ne drogozááá, mert lecsúszott csöves leszel már egyetlen füves cigi után is”, ahelyett"


Sajnos a Hős utca meg fél Borsod alapján inkább ez a jellemző.

2019. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egyetem időnként nagy stresszel jár, de nem folyamatos a terhelés még a phd-n sem. Vannak, akik azért tolnak dolgokat, mert ki tudják váltani az alvást pl. speeddel, mások a szorongás oldására ekiznek, isznak, füveznek, hogy végre kicsit le tudjanak engedni. Nem jó módszer, nyilván mindegyik csak a gondtalanság illúzióját kelti, de ha x hét-hónap munka után valaki így kapcsol ki, abban nincs semmi különösebben meglepő. A kognitív funkciókat tényleg rontja a cucc hosszabb távon, de rövid távon is érezhető a hatásuk, főleg a hangulatot illetően, mert megbolygatják a neurotranszmittereket, felborulhat tőlük az egyébként se túl stabil bioritmus, stb. De én speciel egyáltalán semmi összefüggést nem látok az egyetemi évek teljesítménye meg a cucc között, hosszabb távon már nyilván kialakulhat maradandó hatás, de azt a fene se tudja a stressztől elkülöníteni, amiben ezek az emberek vannak napi szinten. 30-40 körül láttam a túlhajtott oktatókat belecsúszni az alkoholizmusba vagy mindenféle gyógyszert szedni, de tetemes részük azért addigra leáll a durva önpusztítással. Az akadémiai karrierhez ütésállónak és szorgalmasnak kell lenni, ha ez valakinek cuccal megy, abban nincs semmi meglepő, aki megcsúszik, az többnyire nem ezek miatt indul el a lejtőn, hanem ezekkel próbálja magát megállítani, sikertelenül (nyilván, mert megoldást nem talál, csak időnként másnapos lesz).
2019. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4


Valahol közted, meg aközött a válaszoló között van az igazság, akire reagáltál. Tehát a drog az igenis rossz, még a koffein is (ami nekem az egyetlen, amit fogyasztok). DE a szerves oldószerekből összekotyvasztott méreg még a partydrogokkal se említhetőek egy lapon, nemhogy a fűvel.

2019. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Nem tudom de lehetséges, mert nekem több ilyen emberről volt tudomásom. Akikkel csak egy koliban laktam, őket nem tudom hogy végül végeztek-e de volt egy csoporttársam akinek az élete 2 dologból állt: az egyik a magolás, a másik hogy folyékonyra itta/drogozta magát. Tényleg semmi egyebet nem csinált és olyanokért nézett le másokat hogy pl. sportolnak vagy elolvasnak egy regényt. Neki az volt a filozófiája, hogy mindent be kell magolni, aztán ha marad szabadidő akkor azt fullkészen kell tölteni. Volt hogy több napig nem evett, mert magolás közben állítólag nem tud, bedrogozva meg elfelejtette hogy kell enni. Mindenesetre amikor utoljára hallottam róla, phd-ra jelentkezett de nem tudom hogy végül felvették-e.
2019. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy munkatarsam, aki jart egyetemre, de kibukott a drog miatt. Teljesen meghulyult, az alapveto logika is gondot okoz neki, meg a prioritasok, stb. Viszont a pszichologiahoz nagyon ert meg mindig, arrol tol tartalmas beszelgeteseink szoktak lenni. Sajnalom, hogy a drog ennyire elvette az eszet, mert jo pszichiater lenne belole.
2019. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Tisztán ,hogy lehet kibírni ?

Ki ,hogy kezeli a stresszt...

2019. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!