Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bölcsészek miért öltözködnek...

A bölcsészek miért öltözködnek így?

Figyelt kérdés

Kilométerekről ordít az adott egyénekről, hogy ők bölcsészek. Szeged lehetne a mintapélda drága bölcsészbarátaink bemutatására. A tipikus hatalmas kendők, ballonkabátok, mindenféle, 1500-ból visszahozott barna mamusz-saru-klumpa, oldaltáskák, férfiaknál kulcscsontig leérő szakáll, nőknél zsíros haj, összenőtt szemöldök, a smink az ő köreikben még nem lett feltalálva. A régész tanhallgatók öltözéke egy ásatáson szintén megér egy misét. Egyszóval minden téren IGÉNYTELEN megjelenés.


A kérdésem az lenne: MIÉRT?! De most úgy nagyon komolyan.


2019. okt. 20. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Elkorcsosultak. Egy történelem szakos bölcsésznek így kellene kinéznie:

[link]

2019. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem te kevered a bolcseszeket az informatikusokkal. Vagy legalabbis Pesten nem ilyenek a bolcseszek.
2019. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem túlzol, egyedül az oldaltáskákkal és a sállal értek egyet. Még tavasszal is sálat hordanak, nem tudom miért.
2019. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem túlzok, bár tehetném.. Csak a személyiségi jogok miatt nem, de ha tehetném, ti lennétek legjobban meghökkenve, milyen szereléseik vannak :(
2019. okt. 20. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Bár én nem öltözködöm így (és bölcsész sem vagyok), de az általad leírt darabok kezdenek visszajönni a divatba, írd be a grunge stílust. (Igen, az zene is, de a tizen-huszonéveseknél ez főleg stílusirányzat.) Általában az elvontabb emberek öltöznek így, ezért van sok belőlük bölcsész szakokon.

De téged ez miben érint?

2019. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is ebbe az irányban szeretnék továbbtanulni és nem szeretném, ha ilyenekkel asszociálnának. Velünk, a normálisan kinéző hallgatókkal szemben mérhetetlenül kellemetlen ez.
2019. okt. 20. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

(Előző vagyok) Miért? Miben befolyásolja a ruhájuk a tudásukat? Én inkább azokkal nem akarom, hogy egy kalap alá vegyenek, akik csak röhögni járnak be/szarnak mindenre. Fogadd el, hogy nem mindenki úgy néz ki, mint te.

Ha a továbbtanulásróp beszélsz, akkor gondolom nem voltál még egyetemen, tudnád, hogy mindenféle ember megfordul ott, biztos lesz hozzád hasonló “””normális””” is. Már amennyire normálisnak lehet nevezni, hogy gyakorikérdéseken foglalkozol más ruhájával. Reméljük ha elkezdődik az egyetem, nem lesz ennyi szabadidőd.

2019. okt. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%
Bolcseszszakra jarok, Pesten. Ferfi vagyok, imadom a divatot, meno cuccokban jarok, es altalaban azt is meg szoktam figyelni, h masok hogy oltozkodnek. Egyaltalan nem igaz, amit irtal. Ha csak a csajokat nezzuk, a hallgatok kb 30%-a plazacica, 50% csinosan, atlagosan oltozkodik es talan a maradek 20% az, aki inkabb hipster, de azok sem osszenott szemoldoku, apolatlan alakok.
2019. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Én is bölcsészakaron vagyok, de nem mondanám, hogy passzol ránk a leírásod..... A fiúk nagy része tök átlagosan öltözködik, tehát póló/pulcsi+farmer, van pár elegánsabb, pár hipster, pár rocker és egyebek, ahogyan a hajuk vagy a szakálluk sem különb mint másoknak. A lányoknál ugyanígy, nagy részük szintén tök átlagosan öltözködik, valaki fiúsabban, valaki csinosabban, valaki sportosabban, valaki plázacica típus és a többi. Nem mondanám, hogy igénytelenek.... Persze, láttam már olyat, hogy valaki pl. nem frissen mosott hajjal ült be egy órára vagy papucsban jött be meg mit tudjam én, de ezt nem lehet kivetíteni mindenkire és a többség szerintem ápolt, a lányok nagy része is sminkel meg odafigyel a megjelenésére.
2019. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy a régésznek ásatásra miben kéne mennie? Guccsiban? Ásni megy, te nagyon okos :D Tudod, föld, sár, ásó, fizikai munka?
2019. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!