Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miben nyilvánul meg az,...

Mégis miben nyilvánul meg az, hogy a bölcsészek buták?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokációnak szánom és nem is akarom, hogy bölcsész vs. műszakis vita legyen belőle. NEM a szakok nehézségéről, létjogisultságukról és az elhelyezkedési esélyekről szól.


Egyszerűen már unalmas, hogy lépten-nyomon azt hallom, hogy bölcsészek buták.

A munkahelyem miatt elvégeztem én is egy bölcsész szakot egy sokak által lenézett főiskolán.


Az évfolyamtársaim zöme - hozzám hasonlóan - más végzettséggel is rendelkezett, vagy párhuzamosan más szakot is végzett, mert tisztában votl azzal, h ez kevés lesz önmagában, és sokan felsőfokon beszéltek angolul, németül, jók informatikából stb.. és úgy általában elég talpraesett emberek voltak.


ehhez képest olyan emberek szidják őket, akiknek

1, max. érettségije, nem beszél idegen nyelvet, nem tájékozottak,alig tudnak bekapcsolni egy laptopot.


2, reál szakos diplomával rendelkeznek, de hogy őszinte legyek, jóval műveletlenebbek, mint a bölcsészek noha nagyon büszkék arra, hogy logikusan tudnak gondolkodnak, nem látom, hogy jobban átlátnák mondjuk a dolgokat, vagy jobban tudnának érvelni, sőt.



2019. ápr. 21. 09:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Például abban hogy az inteligenciátokat a szakotokhoz kötitek. De ez amugy tipikus egyetemista “betegség” hogy azt hiszitek okosabbak vagytok az iskoláitoktól
2019. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1/1

ez olyan tipikus hozzászólás: helyesírás 0, szövegértés dettó. Hát mondjuk az emberek általában okosabbak lesznek az iskoláiktól, és mint mondtam, nekem kicsit furcsa, hogy olyanok szidják a bölcsészeket, akik még helyesen írni sem tudnak, vagy megtanulni normálisan angolul.

2019. ápr. 21. 09:14
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Az intelligencia két l na bumm

Ez nem helyesiras hanem eliras,a tobbi meg a gyorsabb iras miatt van (pl vessző kihagyása)

De amugy lehet h azt hiszed az iskola okosít de majd kikerülsz a való életbe

Én 1000x többre becsülök egy egyszerű munkajahoz erto asztalost peldaul mint ezeket a bölcsésznek nevezett álintelligens kis csírákat

2019. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1, akik nem tudnak írni, mindig ezzel jönnek. más hibád is volt.

„De amugy lehet h azt hiszed az iskola okosít de majd kikerülsz a való életbe”


mondom én, hogy a szövegértésed 0. azt írtam, „a munkahelyem miatt”, ergo már rég dolgoztam, és munka mellett végeztem bölcsész szakot is.


„nevezett álintelligens kis csírákat”


az mindig komikus, mikor egy szövegértéssel küszködő, helyesen írni nem tudó ember nevez álintelligensnek másokat :D

maradjunk annyiban, hogy pont hozzád hasonlókról beszéltem.

2019. ápr. 21. 09:29
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Akadj már le a tag helyesírásáról, nagy ügy elírt pár szót. Nekem a bölcsészekkel a legnagyobb bajom az arroganciájuk/nagyképűségük (ez a te írásodban is jelen van), főleg ha emellé még csak tudás se tárul: [link]

Nem állítom hogy minden bölcsész hülye lenne, de azért akad köztük 1 bites bőven.

2019. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem buták a bölcsészek. Vannak, akik tényleg ismernek ilyen végzettségűeket és egyszerűen buták és ezért, és vannak akik irigyek rájuk és azért...
2019. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
belinkeltél egy videót, amiben mindenféle embereket kérdeznek.
2019. ápr. 21. 10:08
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Vannak az intelligens bölcsészek. Akik széles látókörrel rendelkeznek, ami pedig a fő területük abban átlagon felüli a tudásuk. Ők azok, akik a bölcsész szakos diplomájukat kamatoztatni is tudják és normálisa munkát találnak, amiből megélnek és amit szeretnek.

De lássuk be ebből a típusból vannak kevesebben.

A nagy többség csak azért választ bölcsész szakot, mert máshoz nem ért. Ahhoz sem, amit tanulnia kellene. 3,5 évet végig piál, végig bukdácsol, majd a diplomával a zsebében kilép a nagy világba, egyből vezető akar lenni 500 ezres fizuval. Ha ez nem jön össze, akkor sír hogy xar az ország és kimegy mosogatni külföldre, mert csak ahhoz ért.

Jó esetben beprotezsálják valahova, ahol a munkatársak majd dolgoznak helyette, mert kb semmit nem tud megcsinálni, de a főnök xyja ezért kirúgni nem lehet. Nyilván ez a legkézenfekvőbb meló, hiszen a diplomát is úgy csinálta végig, hogy másokról puskázott.


Na persze a műszaki beállítottságú diplomásokat sem kell félteni. Köztük is vannak analfabéták szép számmal. Rögtön az egyik kollégám, aki bevallotta, hogy fogalma sincs hogy sikerült lediplomáznia, mert amúgy nem ért hozzá. De ő legalább bevallotta és nem nagyképű.


Tehát a gond nem a bölcsészekkel és műszakisokkal van, hanem azzal, hogy azt hiszik egyesek, hogy a diploma = intelligencia. Pedig kb manapság az úgynevezett büfészakokon már annyi egy alap diplomát szerezni, mint érettségit.

A diplománál jóval többet kell letenni az asztalra ahhoz, hogy valakire azt lehessen mondani, intelligens.


Aki kicsit is ért ahhoz, amit tanul már mester képzésre jár. Mert abban már van potenciál. MSCre tényleg nem vesznek fel akárkit. (Még)

2019. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Abból a feltételezésből indulnak ki, hogy aki humán szakot választ, az azért teszi, mert bármihez, amit nehezebb elvégezni, túl hülye lenne, ellenben el akarja tudni mondani magáról nagy büszkén, hogy diplomás. Úgy vannak vele, hogy akkor vagy dolgozzon meg rendesen az "értelmiségi" titulusért, vagy lássa be, hogy a képességei ezt nem teszik lehetővé, és végezzen el inkább egy piacképes szakmát (ennek amúgy nem is az intelligenciához van közvetlen köze, max. a bölcs életfelfogáshoz, de a kettőt valamiért sokan szeretik összemosni). Pedig vannak bőven, akik őszinte érdeklődéssel járnak be az óráikra.

(Én társadalomtudományi karon vagyok, ha ez számít.)

2019. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
azért egy gépészmérnök vagy egy töritanár tudása között jelentős különbség van. ha egy gépészmérnök utánaolvas dolgoknak történelmi dolgokról, akkor kb. egy hónap alatt eléri egy töritanár tudásszintjét. Ezzel szemben mire egy töritanár megtanulna integrálni, vagy hő és áramlátani problémákat mélyebb szinten átgondolni, lehet nem jutna egyről a kettőre. ez csak egy példa,ezenkívül még számosat fel lehetne hozni
2019. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!