Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a, , gombóc" a gyomrokban?

Mi ez a, , gombóc" a gyomrokban?

Figyelt kérdés

Időközönként szinte fizikálisan is érzem mintha ott lenne egy gombóc a gyomorszájamnál, olyankor legszivesebben egyfolytában sírnék, mintha abból áradna a rossz kedvem, jó hülyén hangzik. És ilyenkor semmi nem segít a kedvemen, egyszerűen mindent borúsan kezdek látni, minden eddigi sérelmem előjön, újraélem, és még jobban felhergelem magam, olyankor még a levegőt is nehezen veszem, mintha ráültek volna a mellkasomra.

És nem tudom mitől jön ez az egész érzés egyik pillanatról a másikra. Akkor megértem, pl mikor melóban felbosszantanak, akkor is ott van a kis gombóc, és legszivesebben zokognék, üvöltenék néha, még akkor is ha csak egy apróság miatt van az egész, pedig alapból meg tok visszahúzódó vagyok.

De amikor csak úgy jön azt nem tudom hova tenni, szegény paromnak csak nyűglődök, sirok és mikor kérdezi mi a baj, csak annyit tudok válaszolni, hogy gyomorgombócom van.

Mit csináljak ezzel az állapottal? Hogy tudnám ezt legyőzni?



2019. okt. 23. 10:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésben elírtam, gyomromban akart lenni.
2019. okt. 23. 10:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Reflux is okozhat ilyerlt, de pszichésen is lehet. Ez olyan, mint amikor vkinek megfájdul a torka pszichésen, csak Neked a gyomrodnál van hasonló dolog. Jobbulást!
2019. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem stressztől szokott lenni, szerintem erre vezethető vissza. Ehhez nem kell feltétlen egy stresszes szituáció közepette lenni, az is elég, ha felgyülemlik benned, akár több apróságtól is.

Az úgy nehéz, ha nem tudod, hogy mi váltja ki. Gondolkozz azon, hogy mostanában milyen stresszhatások értek, akár munkában, akár magánéletedben. Félelem, bizonytalanság érzet is kiválthatja. Én magamról tudom, hogy amikor sok a kérdőjel az életemben, először nagyon rápörgök, majd félelem tölt el, hogy mi van, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretném, és akkor jön ez a sírhatnék érzés is.

Ha megtalálod a probléma forrását, akkor tudatosan dolgozhatsz ellene, de az is lehet, hogy sok kis apróság halmozódott fel benned. Mindenesetre a testmozgás, zene, a családdal, barátokkal (pozitív emberekkel) együtt töltött idő jó terápia szokott nekem lenni. Még a naplózást is kipróbálhatod, ahová aztán azt írsz amit akarsz és van olyan jó érzés, mintha valakinek öntenéd ki a szíved. Testmozgásnak jó a jóga vagy a pilates is, ha nem rajongsz az intenzívebb mozgásformákért (meg amúgyis ezek a mozgásformák másabbak, más a céljuk), de akár egy hosszú séta egy szép parkban, erdőben, vagy csak simán ki az utcán bojongani is jót tesz.

2019. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
(2. és 3. nem ugyanaz, csak a % stimmel pont 😉 de igen, reflux is lehet)
2019. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!