Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy annyira izgulok...

Normális, hogy annyira izgulok az államvizsga miatt, hogy szó szerint sírva remegek 8-10 percekig, görcsöl a gyomrom, gombóc van a torkomban és rettegek?

Figyelt kérdés
Tanulás közben is, kb minden 3. tételnél elsírom magamat, vagy elcsuklik a hangom (hangosan olvasom magamnak). Már csak 3 napom van és igazából már egy hónapja ez megy, már a tanulás elejétől kezdve. Félek, hogy így nem leszek képes bemenni, mert a végén még összeesek, annyira parázok tőle. Normális ez? Gyengébb nyugtatót is veszek be esténként, de aludni is alig bírok.
2018. jan. 23. 20:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem normális, egyszer úgyis mind meghalunk, és akkor már semmit nem ér ez a sok kínszenvedés.
2018. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
nem normális. Mitől félsz? Hogy elhibázod? Mi történik akkor, ha nem sikerül? Mi lesz 10 év múlva? Fontos lesz még akkor?
2018. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én úgy éreztem államvizsga előtt, hogy nem tudok semmit, aztán mégis sikerült. Vizsgadrukkos vagyok, ez van. Ha tudsz valamit, úgyis kihúzzák belőled, nálunk ez volt, akin látták, hogy tudja, csak vizsgadrukkos, annak segítettek, csak az bukott meg, aki tényleg nem készült.
2018. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

#2:

"Mi történik akkor, ha nem sikerül?"


Az történik, hogy utána már csak 2 lehetősége marad hátra és ha azon a kettőn is elhasal, akkor 3,5 év tanulás és 200iksz kredit illetve azzal járó meló és szenvedés a semmivé vész.


"Mi lesz 10 év múlva?"


Ha sikerül lediplomáznia, akkor egy gondtalan nyugis élet, ha meg nem akkor egy végeláthatatlan tortúra. Én igenis biztatom a kérdezőt, hogy legyen meg neki, de azért ne essünk át a ló túlsó oldalára a polkorrektkedéssel és ne tegyünk úgy, mintha egy államvizsga csak egy Mikszáth életével kapcsolatos kis péntek 2 órási felelés lenne. Igen is pokoli nagy tétje van (egy ember életében talán a legnagyobb kihívás, ami sok-sok évtizedre mindent megfog határozni) és tökéletes mentális állapotban kell bemenni a vizsgabizottság elé különben nem tud teljesíteni az ember. Az egészséges vizsgadrukk jó dolog, de a leírtak alapján a kérdezőre sajnos nagyon nem ez a jellemző, hanem a klasszikus mentális görcs és lelki őrlődés. Egyébként úgy is sikerülni fog neki, mert aki eljut az államvizsgáig az kvázi csak akkor nem képes megfelelni, ha egy-egy vizsgabiztos kipécézi magának vagy pedig ott helyben kap infarktust.

2018. jan. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Mondhatni, "normális". A női ismerőseim többsége kb. ugyanezt csinálja, sokan még egy sima vizsga előtt is. Egy társadalmi jelenség, hogy az érettség kitolódik és még a huszonéves emberek is tiniként viselkednek.
2018. jan. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
A vizsgadrukk nem érettség kérdése. Én már elmúltam 30, mai napig vizsgadrukkos vagyok olyan szituációban, szerencsére nem bénít le, olyan még nem volt, de akkor sem biztos, hogy jelesre tudok kihozni egy vizsgát, ha egyébként csillagos hatos szintűre megtanultam. Emellett viszont önálló érett felnőtt életet élek, bármit elintézek, ami egy önálló felnőttől elvárható, csak épp a vizsgahelyzet más. Ez is olyan, mint egy fóbia. Lehet kezelni, lehet dolgozni rajta, de egy kicsit mindig ott lesz.
2018. jan. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Mi van, ha nem sikerül? Úristen, tragédia... komolyan ennyire ne parázz már hlyeségeken.


Minél jobban izgulsz annál inkább szarul fogsz teljesíteni. IGyál nyugiteát, vagyél be nyugtatót aztán csá.

2018. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%

4-es van diplomám egy kalap szar vele az élet.


130-at keresek meg, éhen halni épp elég. És nem bölcsészszak, hanem egészségügy.

2018. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
#8: Akkor nagyon rosszul csinálod a dolgokat. Nemrég volt béremelés az egészségügyi szektorban. Anyám mezei ápolóként (öregotthonban) keres 170k-t, a kórházi ápolók (OKJ-vel) bőven 200-on felül keresnek (természetesen nettóban) és akkor még nem beszéltem az egész juttatásokról.
2018. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
#9: *az egyéb juttatásokról.
2018. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!