Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ez egy családi...

Normális ez egy családi tragédia után?

Figyelt kérdés

1,5 éve elvesztettem valakit. Azóta úgy érzem, hogy már nem vagyok a régi önmagam. Régen optimista voltam, mindig igyekeztem meglátni másokban a jót, nyitott voltam mások felé, de a hozzátartozóm elvesztésével ezek a tulajdonságaim elhaltak.


Az optimizmust felváltotta a realizmus, már nem keresem szándékosan a jót másokba és sokkal kevésbé vagyok nyitott. Nem szívesen beszélek társaságban magamról. Sokszor úgy érzem, mintha nem éreznék semmit. Amikor viszont érzek valamit, akkor legszívesebben tombolnék, de félek kiengedni magamból ezeket az érzéseket, ezért inkább elfojtom őket. Más is volt már hasonló helyzetben?


2019. okt. 24. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1éve vesztettem el édesapámat és tudom hogy már soha nem leszek olyan mint régen,valami megváltozott de megmagyarázni nem tudom mi.Nem vagyok depresszios,az már voltam,tudom milyen,ez valami más,valami visszafordithatatlan....
2019. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelen! Éppen a napokban gondolkozok, hogy normális-e ez.

Hozzá tartozik, hogy én kb 24 éves koromig nem veszítettem el senkit, utána viszont másfél éven belül 3 ember is elment a családomból, akiket nagyon szerettem - ezek között volt egy simán csak borzalmas eset, egy sokkoló, és egy nagyon szomorú.

Én is úgy érzem, hogy azóta nem találom önmagam, tök máshogy érzem magam és visszajelzések alapján másképp is viselkedek. Pedig már lassan 2 éve annak, hogy az említett háromból az utolsó haláleset történt, mégse tudok túllépni ezen. Nem tudom, hogy ez egészséges-e, igazából nem nagyon merek erről senkivel beszélni, mert "túlzásnak érzem", hogy még mindig ezen rágódok.

Legalább nem vagyok egyedül, bár nem is örülök, hogy más is így érzi magát. :(

2019. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Keress rá a "gyász" szóra a neten és olvasgasd az összes ahhoz tartozó jó cikket. És ha nem boldogulsz magad, akkor keress meg egy pszichológust. Nem gyógyszerez (ő nem is teheti), de tud segíteni neked, hogy ne akadj el a gysázban és később ne legyen minden még rosszabb.


És nagyon sajnálom. Jó ideje gyászolok; nagyon megértelek.

2019. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 éve darabokra hullott az életem. Már csak várom, hogy jöjjön az én napom is.
2019. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Legrosszabb az egészben, hogy nincs senki, akivel tudnék beszélni erről. Legjobb barátom is addig volt a "barátom", amíg minden rendben volt.
2019. okt. 24. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!