Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hajléktalan...

Szerintetek hajléktalan leszek a közeljövőben? Van köztetek, akit esetleg ez fenyeget?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és még soha az életben nem dolgoztam fix munkahelyen (csak diákmunka éhbérért) és az se biztos, hogy lesz valaha diplomám, mert a szakdolgozat miatt nem haladok pedig már minden tárgyam megvan. Az angol tudásom is elég gyenge, hiába van középfokúm, de képtelen vagyok normálisan kommunikálni és megérteni a nyelvet így nagyon korlátozottak az álláskeresési lehetőségeim. Mivel nincs munkahelyem, bevételem sincs és a szüleimnek vagyok kiszolgáltatva. Csak sajnos iszonyatosan életképtelen/önállótlan vagyok, semmit nem tudok a világról, egy ismerősöm sincs, akitől életvezetési/karrier segítséget kaphatnék és ami még rosszabb: a szüleim a közelmúltban egyaránt bekerültek súlyos problémával a kórházba. Apám majdnem stroke-ot kapott, anyám pedig szívproblémákkal fekszik a kórházban (majdnem az életébe került). A következő hetekben muszáj lesz egy jól fizető gyakornoki állást találnom, mert anyám nem fog tudni a jövőben teljes állásban dolgozni (apám még dolgozik). Jelenleg diploma és nyelvtudás nélkül egy olyan munkahelyre se tudnának felvenni, amiből csak magamat tudnám eltartani, hát mégha a szüleimnek is segítenem kellene, ha ismét rosszá fordulna az állapotuk. Szóval egzisztenciális és érzelmi téren is kiszolgáltatott vagyok és teljesen reménytelen valamint tájékozatlan. Emiatt úgy érzem, hogy egy komolyabb baj esetén azonnal az utcára kerülnék (hallgatói szerződés miatt milliós adósság->nincs munka->nincs pénz->nincs törlesztés->repül a ház->nincs munka->nincs pénz albérletre->irány az utca). Van köztetek olyan, aki hasonló reménytelenséggel küzd és úgy érzi simán bukhat az élete? Annyira nevetséges látni embereket, hogy olyan dolgokon problémáznak, hogy szakított a barátnője/elromlott a kocsija és taxizni kell/elfogytak a szabad szálláshelyek stb. miközben ilyen sorsok is vannak és annyira nehéz megemészteni, hogy nekem ez jutott.

2019. febr. 23. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ne nevetségesezd le más emberek problémáit.

Államin tanulsz? Akkor nem lesz adósságod, csak dolgozni kell itthon. Szóval inkább nincs munka -> adósság. Persze ahhoz el kellene végezni, és arra pedig akkor van lehetőség ha összeszeded magad. Szörnyű dolog a szüleid betegsége, azt megértem, de ez a “éhbérért dolgoztam, nem tudok angolul, nem tudom megírni a szakdogát” önsajnáltatás, az pedig semmit nem old meg.

2019. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki a maga sorsának kovácsa!


Ha ennyire nem tudsz semmit, akkor ne válogass a munkák között, vállalj el bármit, mellette fejezd be az egyetemet, és folyamatosan keress mellette jobb munkát.

A nyelvgyakorlás is simán mehet otthon.

2019. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorul a hurok,mcdonalds... Nincs mit tenni
2019. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Államin tanulsz? Akkor nem lesz adósságod, csak dolgozni kell itthon."

"Persze ahhoz el kellene végezni"


Ja, itt kezdődik a probléma. Könnyű mondani ezt. Totál hülye vagyok a szakdogaíráshoz és a mostani félévem már alapból fizetős, amire elköltöttem az összes pénzemet és a következőre már nem fog maradni a szüleim segítsége nélkül.


"Ha ennyire nem tudsz semmit, akkor ne válogass a munkák között, vállalj el bármit, mellette fejezd be az egyetemet"


Én úgy tudom teljes állás mellett nem lehet egyetemet végezni. A diákmunka pedig a diszkóba járásra/cigire elég max egy fiatalnak.


"Ha szorul a hurok,mcdonalds... Nincs mit tenni"


Nem vagyok válogatós, de ott se hiszem, hogy mindig van felvétel. Túl szép lenne, hogy igaz legyen.

2019. febr. 23. 15:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom teljes állás mellett nem lehet egyetemet végezni. A diákmunka pedig a diszkóba járásra/cigire elég max egy fiatalnak."


Már mi a francért ne lehetne? Nincs ilyen hogy "diákmunka" ezt el kéne felejteni. Amit általában lediákmunkáznak, az annyit jelent, hogy diákszervezeten keresztül dolgozol, úgy pedig kevesebbet kell adóznod, de egyáltalán nem törvényszerű, hogy például egy gyakornoki állás ilyen legyen.

Ha meg tudod oldani az óráid mellett a teljes állást, akkor mehet. Márpedig ha csak szakdolgozat van, akkor meg tudod csinálni. A szakdolgozat meg egyáltalán nem egy nagy szám, pláne ha csak az a cél, hogy meglegyen.

2019. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Velem ez fog történni. 19 évesen kezdtem az egyetemet, majdnem 6 évig lébecoltam ott, igazából csak időhúzásnak volt tökéletes, egy alibinek hogy nem kell menni dolgozni. Nem is dolgoztam mellette sehol egy percet sem, nyelveket sem tanultam, csak a minimálisan kötelező angol középfokot, még a jogsit sem tettem le. A diplomákat ugyan megszereztem, de semmit sem érnek, nem lehet velük elhelyezkedni, más ütőkártya pedig nincs a kezemben, amivel esetleg dolgozni tudnék (tapasztalat, nyelvtudás, kapcsolatok stb.).

Szóval most itt állok úgy, hogy majdnem 25 éves koromig csak lébecoltam, nem beszélek nyelveket, nincs jogsim, nincs munkatapasztalatom, nincsenek barátaim, nincs megtakarított pénzem, felhalmoztam kb 800 ezer forint adósságot, a megszerzett diplomák pedig totálisan használhatatlanok, annyit értem el velük, hogy túlképzett lettem minden munkakörre, amire esetleg lenne esély.

2019. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!