Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok hozzászólni a...

Nem tudok hozzászólni a beszélgetéshez, és állandóan kínosan érzem magam?

Figyelt kérdés

Mikor csoportokban beszélgetünk nincs ezzel problémám, jól elvagyunk. Akkor kezdődnek a gondok amikor valakivel kettesben vagyok. Vagy akár csak chatelünk. Van egy tök jó téma, mindkettőnket foglalkoztat, a másik fél mond pl egy tartalmas véleményt és az “igen” “egyetértek” “szerintem is” stb. Válaszokon kívül nem tudok mást mondani. És itt állandóan megakad a beszélgetés, és leül egy kínos csend. Próbálok valamit hozzáfűzni, de egyszerűen semmit sem tudok. És ez chaten is ugyan olyan kínos. 10 percet töprengek egy max 2 soros válaszon amik csak üres szavak, csak, hogy ne egy “ja” legyen.

Vagy pl valaki megáll velem beszélgetni, mesél valamit és nem tudok rá semmit reagálni. Megint a kínos csend.

Ilyen üresfejű lennék? Sokat olvasok, legtöbbször sokat tudok az adott témáról, vagy pl. Viccesnek tartom amit mesélnek, de nem tudom mit mondjak. Miért lehet ez? A válaszokat előre köszönöm!

(Lány vagyok és legtöbbször fiú BARÁTOKKAL fordul ez elő)



2019. okt. 25. 01:36
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem itt a stresszhelyzetbeni reakciódat/ megoldóképessèged kéne fejleszteni.


Bár ha chaten is gondot okoz (ami ugye nem feltétlen követel meg azonnali reakciót), ott már problémák lehetnek.

2019. okt. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Vagy buta vagy, vagy szorongsz. Ezt te érzed
2019. okt. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nàlam partnertöl függ.

Valakivel valahogy oda vissza megy a kommunikacio (eszmecsere megy), elgondolkodtat, màs meg valahogy olyan "zsakutcasan"beszèl. Nekem is volt ilyen.


Az elsö gyakorta kerdez visszakerdez vagy bizonytalan, gondolkodik, érdekli a véleményed, tervezö a gondolkodasa (pl sztorizik az allatairol es mondja pl nyaralaskor nem tudja hova tenni, vagy ötletelget hogy milyen munkakban agyal mik szolnak mellette ellene, valahogy automatikusan vele tudsz gondolkodni eszedbe jut ez az hozzà vagy tapasztalatok), màsik meg elöad egy kerek sztoryt es abbol a levont tanulsagot (pl fiatalon mindig jatszott kocsival a hoban dombrol le fel "gàzolta a havat",idösebben meg rajött hogy milyen veszelyes ma màr nem csinàlnà meg)es ilyenekre jön hogy igazad van es ennyi.valahogy nincs mit tovabbfüzni rajta.plane annak aki nem vezet.

2019. okt. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Fogadd el , hogy esetleg akkor üres a fejed
2019. okt. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Semmi köze ennek ahhoz, hogy valakinek mennyire üres a feje, ez csak egy ostoba közhely. A legpletykásabb, legbutább emberek beszélnek a legtöbbet!

Inkább szorongás állhat a háttérben. A zárkózott, visszahúzódó embereknél is gyakran előfordul ilyen.

2019. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző, vicces, hogy saját tájékozatlanságod azzal próbálod leplezni magad felé, hogy "legalább nem vagyok pletykás"

Az, hogy egy érdekes témához nem tudok hozzászólni (amiről konkrétan a kérdező írja, hogy beszél) nem függ össze semmilyen pletykálkodással

2019. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: Honnan veszed, hogy tájékozatlan vagyok? Meglepődnél szerintem....

Egyébként meg ostoba vagy, ez a százalékodból is látszik, ha már itt minősítgeted a másikat, anélkül, hogy ismernéd.

2019. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, mindenkinek köszönöm a válaszokat! Egyébként nemtudom mitől szorongok (ha szorongok egyáltalán), mert jó a családi hátterem, vannak barátaim(mondjuk velük sok a balhé mostanában), a suli is jól megy..
2019. okt. 27. 02:00
 9/9 A kérdező kommentje:
És kifejezetten nem vagyok visszahúzódó*
2019. okt. 27. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!