Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszik az emberek azt a...

Miért veszik az emberek azt a nagyképű fölényt, hogy csak arra válaszolnak egy beszélgetésben, ami érdekli őket?

Figyelt kérdés
Máskülönben válasz nélkül marad a dolog. Miért hiszik azt sokan, hogy embertársa azért van, hogy annak kell megfognia az ő érdeklődését, neki meg csak sodródnia az eseményekkel?
2019. okt. 25. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az udvariasabbak reagalnak egy lájk jellel. :P
2019. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Passz, én csak a barátaimmal beszélgetek.
2019. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Miért válaszoljak olyas valamire, ami nem érdekel, pláne, mivel általában nem is tudok az ilyesmihez hozzászólni.

Ha egy beszélgetésben elkezd ecsetelni nekem valamit, amire baromira nem érdekel, vagy visszaterelem a témát olyan kerékvágásba, amihez hozzá tudok és akarok szólni, vagy hagyom a fenébe az egészet. Nem értem, miért kellene arról beszélgetnem, ami nem érdekel.

2019. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Tudod, ezt nem nagyképű fölénynek hívják, hanem érdeklődési körnek.


(A fő kérdésed alatt a második mondattól gondolod át a dolgot és fogalmazd meg egyszerűbben. Könnyebben választ kaphatsz rá.)

2019. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Alapból átgondoltan írtam, tehát jó ez így.
2019. okt. 25. 11:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze várom az így gondolkodók válaszát is, hogy tudjuk "mire gondol ilyenkor a költő."
2019. okt. 25. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
3-as! Azért van minden beszélgetőtársad, hogy megfogja az érdeklődésedet? (ahogy a kérdésíró fogalmaz)
2019. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Számomra érdektelen témáról miért beszélgetnék? (Ezt nevezik időrablásnak)

Mivel nem érdekel, lehet nem is értek hozzá, akkor miért adjam a jól tájékozottat?

Vagy vannak témák, amikre azért nem reagálok, mert más véleményen vagyok,(pl. politika) idegesít, nem akarok vitát generálni, fáraszt.

2019. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem kell olyan témáról beszélni ami nem érdekli az embert, de itt nem erről szólt a kérdés, hanem egyfajta mentalitásról.


"Érdektelen beszédtémát" egyébként normálisan is le lehet zárni, ahogy azt még 10 évvel ezelőtt (vagy korábban) is szokás volt.

2019. okt. 25. 11:48
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Itt szinte az összes válaszoló félre értelmezte a kérdést. Arra a kérdésre adtatok választ, hogy "Miért nem beszélgetnek az emberek érdektelen témáról?", holott nem ilyen kérdés el sem hangzott. :P Legalábbis én felül a zöld ablakban nem ezt a kérdést látom. ;)
2019. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!