Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy infantilisnek...

Normális, hogy infantilisnek ható/buta emberek vagy dolgok hatására meghatódom és együttérző leszek? Ti szoktatok ilyet érezni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam egy cikket, ami arról szól, hogy egy autista kisfiú minden nap a kukás alkalmazottakat várja az ablakból és elhatározta, hogy felnőttként ő is kukás akar lenni. Sokan röhejesnek találnák és sz**nának bele, de számomra annyira megindító. Vagy a facebook-on láttam egy szintén alacsony IQ-jú fiút, aki Ikarus buszokkal készített fotókat töltött fel a profiljára. Vagy ahogy az utcán kóválygó értelmileg sérült emberek magukban vigyorognak/beszélnek és annyira együgyű számukra az élet... Áh és engem mégis meghat és szó szerint megsirat az egyszerűségük és őszinteségük. De azokat is csípem akik lelkesen végeznek egy mások által lenézett szakmunkát és büszkék is rá (asztalos, burkoló) és megosztják a kezük alkotását. Ő például egy szerethető figurának tűnik: [link]


Ezzel szemben pokolian rosszul vagyok a sznob, diplomás, szakdogával pózolgató, Amszterdamban/Bécsben szelfizgető #szupertökéletesleendőelitértelmiségi párocskáktól, akik egy kasztrendszerként kezelik az élet minden szegmensét, látszik rajtuk a nyers képmutatás, sunyiság és rosszindulat miközben erőltetett módon rózsaszínbe akarnak mindent csomagolni. A pici babával fotózkodik, miközben már a kép beállításán és a hangulatán is érződik, hogy az a gyerek is egy gátlástalan, elitista neveltetést fog kapni, csak a hozzá méltó "fajtársait" tisztelve. A kedvencem ezek a fehér szőnyegen meg csicsás háttér előtt elkészített családi fotók, amiken a cégvezető/jogász/orvos fiatal párocskák meg a 2-3 pici gyerekük mezítláb és mosolyogva spontán pózolgatnak és mindenki elalél tőlük a kommentmezőben, hogy milyen szépek és aranyosak, miközben a gyerekét tuti nem engedné egy szegényebb sorsú vagy kevésbé szép gyerek társaságába és már 2 hónaposan előre meglesz írva a sorsa, hogy leendő gyermektársai fölött fogja gyakorolni hatalmat öncélúan és érzelmektől mentesen. De ők mégis beállítják magukat a ragyogó glóriával felruházott ártatlan jóságos emberi teremtésnek.


Képpel illusztrálva:

[link]



2019. júl. 10. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Én egy jó pszichológust ajánlanék neked.
2019. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Pont holnap megyek hozzá, de olyan panasszal, aminek semmi köze a kérdésemhez.
2019. júl. 10. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem normális. Maximálisan egyet értek, néha én is ilyen vagyok, én is utálom a sznobge**ket.
2019. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Most attól sznob valaki ha bécsben/amszterdamban szelfizget lol.
2019. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: Az attitűdből/felfogásból, amivel érezteti, hogy ő elit és más mint a többi ember. De te megint csak egy részletét ragadtad ki a mondanivalómnak, az is lehet, hogy gőzöd sincs mire akarok kilyukadni vagy szimplán nem is érdekel, esetleg magadra ismertél és próbálod szépíteni a jelenséget.
2019. júl. 10. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, Te is értelmesnek tűnsz, meg fogod tapasztalni, hogy a bugyuta emberek nagyon idegengednek a tanultabbaktól, konkrétan én most tapasztalom ezt.

Én is hányni tudnék a sznob, magamutogató emberektől, de akikről azt hittem, szimpatikusak lehetnek, nagyon kiközösítenek. :(

Rendszeresen megkapom a nagyképű, öntelt jelzőt, remélhetőleg nem igaz rám.

2019. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a bajom az “egyszerűbb” emberekkel, hogy többnyire nincs közös beszédtéma. Bár vannak kivételes esetek, többnyire a közös hobbiból adódóan. Azokat az embereket viszont ki nem állhatom, akik a média befolyása alatt élnek, sem az úgymond “plázacicákat”.


A felmenőim között számos orvos, jogász, cégvezető van. Soha nem tiltották meg, hogy szegényebbek kel barátkozzak. Volt sokkal rosszabb körülmények között élő barátom, de akadt olyan is, akihez képest mi voltunk szegények.

2020. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!