Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire nincsen már...

Tényleg ennyire nincsen már az emberekbe emberség?

Figyelt kérdés
Ma reggel Veszprémben egy idős vak hölgy elesett a kis Tesco után(a járdárol lelépett és elesett!) többen is elmentek mellette! De csak én és a haverom mentünk oda felsegíteni! És elkisértük a kórházba, mert oda akart eljutni! Ezért ma 2 óra igazolatlan kaptunk, de megérte! Nem is értem az embereket, hogyan képesek így élni!

#tulajdonság #modern civilizáció
2019. okt. 25. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Máskor is olvastam már ilyet, de engem mindig többen felkapkodtak, ha nagy ritkán elestem, pedig egy 50-es, jelentéktelen figura vagyok.

Ellenben abban igazad van, hogy a világ egyre embertelenebb.

2019. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az a 1-2 perc megérte! Mondjuk máskor az autós is megállt és segített az idős embernek, de most senki se sietett oda, pedig eléggé sokan járnak arra reggel!
2019. okt. 25. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nincs... jól látod. Én pár hónapja hasonlóan jártam. Egy néni a zebrán (!) esett el, de nagyon durván ahogy lelépett a járdáról. Az emberek csak kikerülték, egy kislány szaladt oda (olyan 13-14 év körüli) segíteni neki, próbálta volna felsegíteni de nem ment. én is odaszaladtam, mondtam neki, hogy ne rángassa mert nagyobb lehet a baj, a lába természetellenesen kifordult. Az autók eközben meg kikerültek, és volt olyan aki úgy ment el melettünk mint ha az M0-on lenne. Egyedül egy taxis állt meg, hogy tud-e segíteni valamiben, mondtam álljon picit ide keresztbe hogy el ne üssenek minket. Szó nélkül megtette, közben hívtunk mentőt és elvitték a nénit. Szóval a rengeteg emberből 3-an voltunk akik segítettünk....

Ennyit erről...

2019. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki, hogy dicsekedjek, csak inkább másokat taposnál el, mint segítenél másoknak!
2019. okt. 25. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyere fel Budapestre de elég ha csak Veszprémbe szét nézel, megfigyeled az embereket.
2019. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 es. Annak így semmi értelme nem lenne, ugyanis ez egy anonim oldal, te viszont nagyon a szívedre veszed, hogy a kérdező odament. Kisebbségi komplexus?
2019. okt. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén nagyon sokáig hittem abban hogy az emberiség elkezdhet javulni de mára már elveszett minden emberiségbe vetett hitem. Persze a technológia egyre jobb de évről évre látványosan észrevehető hogy az emberek egyrészt mennyivel ostobábbak, másrészt meg hogy több mint a fele azoknak akikkel valamilyen kapcsolatba kerülök vagy látok, hallok, az egy utolsó patkány. Az a baj hogy nagyon elkényelmesedtek az emberek és mivel egyre nehezebb az emberek élete ezért egyre jobban mindenki csak saját magával törődik még akkor is ha ezzel nagyon sok másik embert kell eltaposnia. És véleményem szerint pont ez, hogy mindenki csak magával foglalkozik és sz*rik másokra, ez fogja majd hosszú távon a föld és/vagy az emberiség végét jelenteni
2019. okt. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ilyet nem tapasztaltam.

Többször láttam, hogy elesett valaki. Odamentem segíteni, de már eleve többen odamentek. Bár én kisvárosban lakom.

2019. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!