Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A keresztény iskola és nevelte...

A keresztény iskola és neveltetés miatt jutottam idáig?

Figyelt kérdés
Egészen első osztálytól fogva érettségiig egy elvileg jó hírű, katolikus keresztény iskolába jártam, ide írattak be a szüleim. Bele voltam kényszerítve, hogy kérdések nélkül fogadjam ez a keresztény tanításokat, kötelező mise volt minden héten, emellett a szüleimmel vasárnap is jártam. Talán még 9-10-es koromban is hittem, imádkoztam, de inkább csak megszokásból, de minél többet gondolkodtam, annál nyilvánvalóbb lett, hogy mennyire abszurd dolgokban volt részem. Rájöttem, hogy a hit az egy személyes dolog, semmi köze az objektív valósághoz. Az iskolában sajnos azt közvetítették, hogy márpedig csak egy és egyetlen helyes út van mindenek előtt. Az iskolát követően, egy pár év különböző helyeken eltöltött idő és elmélkedés után döbbentem rá, hogy milyen abszurd dolgokkal vertek át. Nem tudom hogy kellene nevelni a gyerekeket, mert nem vagyok pedagógus, de ennek a keresztény nevelésének az lett a hatása nálam, hogy minden hasonló vallást és istenekben való hitet egy elmebetegségnek tartok. Boldogtalan és depressziós vagyok, fogalmam sincs mit akarok az életben, talán akkor nem jutottam volna idáig, ha nem hazugsággal tömték volna az agyamat kiskoromtól fogva, hanem fokozatosan rávilágítottak volna arra, hogy figyu, ezen a világon senki nem tudja hogy miért vagyunk itt és mi ez az egész, de nézd, nagyszerű dolgokat lehet csinálni, érezd jól magad úgy, hogy a következő generációnak is hagyjál lehetőséget erre.
2019. okt. 26. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Esélyes. A kereszténység ez nagy vicc. Eredetileg volt még értelme de annyira elferdítette az igazi lányegét az egyház hogy a mai kereszténység az már csak népbutítás.

Gondolom ebben nem kételkedsz már de igen, semmi köze a valóságnak ahhoz amit az egyház terjeszt. Persze vannak még értelmes részek benne de az hogy kész tényként vesznek mindent ami a bibliában van az nevetséges.

Nálad az a baj hogy eleinte hittél belőle és rá kellett jöjjél hogy ez olyan mint a húsvéti nyúl meg a mikulás stb.: Nem valóság csak azért etetik ezzel az embert hogy boldog tudatlanságban éljen.

Szerintem idő kell neked. Most már tudod hogy a világ nem úgy működik ahogy azt az egyház beállítja. Nézz körül, gondolkodj és rá fogsz jönni hogy hogy működik a világ és hogy mi az értelme annak hogy ezen a bolygón élsz. Neked kell rájönnöd mivel te irányítod az életed és te döntöd el milyen elvek alapján éled az életed és mi az ami értelmet ad az életednek.

Nekem könnyű dolgom volt mert soha életemben nem hittem a kereszténységben. Ennek ellenére sokáig én sem tudtam hogy mi célja van annak hogy élünk, de aztán rájöttem hogy ha már itt vagyok akkor meg kell találnom azt ami által úgy tudom leélni az életem hogy annak legyen értelme.

A lényeg annyi hogy nincs egy szabályszerűség hogy hogyan kell élned az életed. Minimális kötelezettségek vannak persze mint pl. a munka de ezeken kívül csak te szabod meg hogy mit hogyan szeretnél csinálni. Csak meg kel találnod hogy mik ezek a dolgok amikkel úgy ki tudod tölteni az életed hogy úgy érezd hogy van célja annak hogy reggel felkelsz :)

2019. okt. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

A "kinyilatkoztatás" a nihilizmus előszobája.

Miért?

Mert mikor megérted, hogy átvertek, utána már nem hiszel semmiben.


Valójában direkt ezzel a céllal hozták létre.


Értsd meg:

ezeket a hazugságokat az ősi bölcsességre, az ősi tudásra, az ősi szimbolikákra ültették rá.

Jézus = allegória az emberi lélekre. (alkímiai allegória)

Krisztus = az ősi Nap-istenség (meghaló-feltámadó)

János evangélium = (majdnem) gnosztikus cucc.


A Biblia mögött egyébként a kabalisztikus szimbolikát találod. Ha azt elkezded kutatni, ott is egy csomó mellébeszélést-maszlagolást fogsz találni.


A kabalisztikus szimbolika a forrása a Bibliának, az Újszövetségnek és a Koránnak is. Az Újszövetség jelentős részét állítólag Josephus Flavius írta.


Amit tehetsz:

ezentúl mindent AKTUALITÁSBAN a saját értelmeddel szűrj meg! Ellenőrizd a beáramló adatokat! Személyesség a létezésben … itt tartunk.

A törzsek, a lobbik ma már csak kerékkötői a világnak.

Indulj el a szabadság felé! Ennyi maradt. Jó utat!

2019. okt. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy témakör (mert látom: értelmes vagy).

A hit.


A hit manifesztációra irányul.

Tehát: amiben hiszel, azt teremted.

Tökmindegy, milyen hazugság. Nincs ebben semmilyen "erkölcsi rend", ez egyszerűen elme, tudat és energetika.


Hogyan manifesztál a hit?

Ismételt adatbevitelekkel.


Nincs semmilyen "erkölcsi mérce" abban, ahogyan a hit működik. (manifesztál, megtestesít) Bármilyen elhitt dolog manifesztálódik.


Bármit felépíthetünk szorgos napi kis hangyamunkával, de soha semmi nem lesz abszolút. (=teljesen igaz)


A vallás dolgait szépen, monopólium nélkül el lehet mondani. Nem kell hozzá a hatalom féktelen vágya és nem szükséges hozzá a bíbor ruhában való páváskodás. (ez is az alkímiából van) Mert ezek a pávák ismerik a titkos tudományt, de bevonják és helyette valami "limonádét" adnak át.

Amitől végül megutálsz mindent, a vallást, a szentséget, az istent.


Tudd!: az összes többi hit ugyanígy hazudik. (a buddhista is, a hindu is)


Búcsúzóul:

az ateizmus épp olyan mértékben tévút, mint az antropomorf vallás. A kettő között talán ott van az igazság.

2019. okt. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Amióta tudunk a vallásokról,azt is,hogy kezdetektől fogva az egyház/ak/ kezében volt a tanítás.

Tekints pozitívumként az eltelt életedre,hiszen /látszik/ megtanított gondolkozni!

Az nem hátrány,ha tiszteletben tartod környezetedet,és az sem,ha a vallás által tanított tiltásokat figyelembe veszed.

Nem tudni,ahol éltél,ott jobb minőségű volt az egyházi iskola?

Végeredményben jó lenne,ha a templomokba bejáró hívők nemcsak ismernék,hanem kötelezően betartanánk a * ne ölj,ne lopj,ne hazudj,ne vedd el a másét..*!

Azt,hogy a gyilkost feloldja bűnei alól,számomra csak azt jelenti:/ott is számít a szavazópolgár.

Láttam egy riportot mely igen mélyen elkeserített: kilenc éves kislány azt mondta *ő csak Jézus felesége lesz*.

Miért dönthet más arról,hogy a kislány ne ismerhesse meg az anyaságot?

2019. okt. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem a vallás a bajok forrása, hanem az ostoba anyádék
2019. okt. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudlak megérteni.

Ovi, általános, gimnázium nekem mind keresztény intézmény volt, én pedig nagyon jól megvagyok. Most egyetemre járok, élvezem az életet, nagyszerű dolgokat csinálok. (Nem tudom pontosan ez neked mit jelent pontosan.)

Nekem is voltak periódusok, amikor kételkedem, megálltam és elgondolkodtam, hogy amit az egyház tanít, az igaz-e, jó-e. Kialakítottam a saját véleményemet.

Felnőtt ember vagy. Gondolkozz. Cselekedj. Fejlődj. Ne a kereszténységet okold.

2019. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Depresszios a nem ilyen neveltetesü is lehet. Nem függ a kettö össze. Mert akkor minden kereszteny depis lenne.


Sajàt magàt mindenki keresi mire kepes, miböl mit tud kihozni, mi tud lenni belöl, mitöl boldog mitöl nem, tapasztal, levonja a következteteseket.

A keresztenyseg szerintem eleve nem tart hazugsagban es nem okozhat csalodast mert nem mond olyat hogy szép az elet, söt. Minden ember bünös rossz meg vezekelnie kell meg megalazkodni, ergo max akkor csalodhatnal mikor meglatod hogy nem, nem minden ember rossz, nem csak kinzas van a vilagon meg stb

2019. okt. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Inkább a családi hátteredben keresd a választ. Az ember életére leginkább az első néhány életév van hatással, amikor még nem is jár iskolába. Akkor kellene éreznie, hogy szeretik, elfogadják, számíthat a szüleire, nyugodt a légkör, stb. Aki ilyen háttérrel rendelkezik, rendszerint megküzd a későbbi problémákkal is, kevésbé érzi később üresnek, boldogtalannak az életét.
2019. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

#7

"a kereszténység nem tart hazugságban nem okoz csalódást"

Na pont ez a hazugság. Nagyon sok mindent állít a kereszténység ami nem valós, és ennek ellenére kész tényként állítja be ezeket a kicsit sem igaz dolgokat.

Ha az ember ezeket vakon elhiszi és úgy éli az életét hogy azt hiszi hogy ezek a dolgok valódiak, akkor pont hogy hazugságban tart. És ha az ember rájön erre akkor az épp elég nagy csalódás. Milyen lenne neked pl. hogy 20 évig valami alapján éled az életed és hiszel benne és úgy érzed hogy az a dolog mindig ott van neked bármi is legyen, erre egy napon rájössz hogy ez mind kamu és hogy egy nagy hazugság alapján élted az életed? Ez konkrétan a csalódás definíciója is lehetne mert ennél jobban nem sok dolog jellemzi jobban hogy milyen az ha az ember csalódik.

2019. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"az nem hátrány ha betartod a kereszténység által tiltott dolgokat"

Már hogy ne lenne hátrány? Persze van olyan része is (pl ne lopj, hazudj stb.) de olyanokat is tartson be az ember hogy csak gyereknemzés céljából szeretkezzen meg hasonlók? Mégis miért nyomorítaná meg valaki a saját életét teljesen fölöslegesen? :D

2019. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!