Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vallásos neveltetés miatt...

Vallásos neveltetés miatt bennetek is alakultak ki viselkedészavarok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Engem kis koromtól fogva vallásosan neveltek és emiatt sokszor nem úgy cselekszek, ahogy természetesen jönne belőlem, hanem tök viselkedészavaros lettem.


Csak hogy egy példát említsek, pl ha valami nem sikerül, vagy hirtelen megharagszok valakire, akkor nem szoktam káromkodni, pedig legszívesebben kijönne belőlem valami csúnya dolog, ehelyett valami finomított változatot mondok ki, és az indulataimat is elnyomom, nem csapkodok sokszor észre sem veszik, hogy ideges vagyok. És ez kívülről is nagyon hülyén jön le. tiszta awkward a viselkedésem emiatt.


Más is van így? Ti mit tudnátok javasolni?



2018. nov. 15. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem. Próbáld a stresszdoki oldalát
2018. nov. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem egészséges elfojtani magunkban az indulatainkat, viszont ha hívő vagy, beláthatod hogy a mocskos szájúság is negatívan hat az emberre. A szavaknak hatalmuk van, és a csúnya beszéd visszahat és beszennyezi a lelket. Egy hívő embernek imával kell feloldania a kudarc élményeket. Vallástól függetlenül is nem véletlen hogy kultúrált körökben lenézik a trágár beszédű embereket. A mocskos beszéd alacsony érzelmi intelligenciát, gyenge önuralmat és konfliktuskezelő képességet jelent.
2018. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miből gondolod, hogy az lenne a normális, ha valaki káromkodik, trágár szavakat használ és csapkod.

Igen, sajnos nagyon sokan viselkednek így, igencsak elharapózott a trágárkodás, de ez egyáltalán nem természetes/normális dolog. Pont azok nem tudják kezelni az indulataikat, akiknek ömlik a szájukon a mocsok, és csapkodnak (ütnek, dobálnak, toporzékolnak stb.)


A két példa, amit írtál: az első a kudarctűrő képesség területe - ezt kicsi kortól kezdve tanulja az ember, és jó esetben folyamatosan fejlődik. Pl. egy kisiskolás már nem akad ki, ha nem ő nyert a társasjátékban vagy egy versenyen. Amelyik igen, azzal bajok vannak. Persze tök jó dolog nyerni, de nem kell minden áron. Szokták mondani, hogy "a részvétel a fontos, nem a győzelem" - ami szerintem nem teljesen igaz, mert a győzelem is fontos, de nem a legfontosabb. Játszunk, mert jó, mert élmény. Versenyzünk, mert kihívás, és sikert adhat. De ha elmarad a siker, az sem egy tragédia. A másodiknál pedig mindenkinek joga van haragudni, csalódottnak lenni, ezek természetes érzések. Tudomásom szerint ezeket nem is tiltja a keresztény vallás. ("Haragudjatok, ám ne vétkezzetek. A nap le ne menjen a ti haragotokkal" - ez a Példabeszédek könyvében van.) Tehát az érzésekkel nincs baj, még ha negatívak is. Ha már kitör az indulat rossz formában, az viszont gáz - és nem csak vallásos körökben.


Szóval első körben szerintem tedd a helyükre a dolgokat a fejedben, aztán pedig tényleg tanuld meg kezelni a stresszt, a csalódottságot, a haragot stb.

2018. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lehet, hogy rossz példát írtam, nem szeretnék káromkodós lenni. én inkább a reakcióimra, viselkedésemre gondolom azt, hogy a vallásos neveltetésem miatt nem természetes. Sokszor nem az egészséges módon nyilvánulok meg, mert mindig azon agyalok, hogy helyes-e ahogy az adott szituációban megnyilvánulnék. és emiatt sokszor lemaradok a pillanatról, nem adok reakciót az alkalmas időben
2018. nov. 15. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyan vallásosan neveltek, de nem még nem magad választottad a hitet. Ne a bűnkerülés oldaláról éld meg a kereszténységet, hanem a szeretet oldaláról, "szeresd felebarátod mint magad". Ha belső értékké válik ez számodra, akkor automatikusan nem fogsz másnak rosszat akarni.


Ha jogos a felháborodásod, akkor is érvényes a szeresd felebarátodat mint magad, azaz magadat is szeressed és védd meg, ha igazságtalanul bántanak.


A haragot, indulatot nem szabad elfojtani, én keresztényként is van, hogy kifejezem a haragomat, ugye közeli hozzátartozókkal keveredik leginkább ilyen szituációba az ember. Természetes haragot érezni, vagy akár "utálni" valakit, de nem hagyd hogy ez néhány óránál tovább tartson, magadat mérgezed különben.

2018. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy öngerjesztő folyamat. Ha tartasz tőle hogy rosszul reagálsz, akkor tényleg rosszul fogsz reagálni, ezután még inkább begörcsölsz. Úgy lehet kilépni belőle, ha magadba szugerálod: nem érdekel ki mit gondol. Nem tartozol senkinek semmiért magyarázattal. Mindkét önmagadnak sem tudsz egy időben megfelelni, döntsd el hova tartozol, és utána ahhoz tartsd magad.
2018. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán az istenképeddel van a baj...
2018. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
rossz nevelés következménye szuggesztiós önhipnózissal orvosolható.
2018. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mióta van ez? Akár privátban is szívesen beszélgetnék veled, hátha közelebb kerülünk a megoldáshoz. :D
2018. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!