Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rasszistának számítok?

Rasszistának számítok?

Figyelt kérdés

Ha látok az utcán egy romát/cigányt, negatív asszociációkat társítok hozzá fejben (Kőbányán élek egyébként), mivel többen viselkedtek agresszív módon velem, illetve másokkal, akiket ismerek; a nők fenyegettek, hogy nekem ugranak, a férfiak nyomulni próbáltak rám, egyikük elverte a szemem láttára egy fiú haveromat. Ha nem létesül közöttünk közvetlen interakció, akkor is üvöltöznek egymással, jelenetet rendeznek bárhol, akár boltban, akár tömegközlekedésen, akár orvosi rendelőben, akár gyalogúton, ezt nem szeretem bennük. Ismerem az általános életfilozófiájukat, azt ahogyan és amiből megélni igyekszenek, amilyen körülmények között tengetik a mindennapjaikat. Nem gondolom, hogy ez faji kérdés lenne, nincs "a vérükben" semmi olyan, ami a miénkben ne lenne, a szocializációjukban térnek el, legalábbis a többségük. Ismertem olyanokat, akikkel nem volt semmiféle személyes problémám, tehát az egyén viselkedése sokkal inkább formálja a róla alkotott véleményemet, mint az előítéleteim, képes felülírni azokat. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy összejöjjek cigány származásúval, amennyiben vonzódom hozzá, kijövök vele, értelmesnek találom, összeegyeztethető a gondolkodásmódja és az életvitele az enyémmel.

Más nemzetekkel kapcsolatban nem igazán érzek ilyesmit, talán az arabok "sajtója" rosszabb még, de velük kapcsolatban pláne alig van tapasztalatom, egyet ismertem egész eddigi életemben, őt kedveltem. Nem tudom eldönteni, hogy a hozzáállásom belefér-e a PC-be, nem mentegetőzök lépten-nyomon, hogy "természetesen tisztelet az összes kivételnek", nem tagadom a szerintem létező tendenciákat. Viszont sosem javasolnám a cigányokkal szembeni erőszakos fellépést (pláne irtást), maximum az átnevelésüket (a mentalitás újratermelődésének az akadályozását), nem hiszem, hogy természetüknél fogva lennének "rosszabbak" nálunk.


2019. okt. 29. 02:25
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Megválaszoltad a saját kérdésedet a leírásban. Ha egy adott csoportnak adott viselkedést tanúsítasz, és azt utána egy valakire asszociálod, azt hívják előítéletnek. Működését tekintve tök ugyanaz, mint amikor egy szőke nőt alapból butának gondolsz. Ott eszedbe se jutna az a szó, hogy rassz, vagy rasszizmus.


Utóbbi azt jelenti, amikor egyik népcsoportot felsőbbrendűnek tartasz a másiknál, genetikai/származási alapon. Itt még bekavar a köznyelv is, ha belegondolsz az "-izmus" jelentésébe, hiszen itt inkább a felsőbbrendűségről van szó, nem arról, hogy 1 adott csoportot tartanak alsóbbrendűnek. Aki ténylegesen rasszista, az mindenki mást maga alá helyez. Ha pl. beleolvasol egy ilyesféle politikai anyagba, szidnak ott mindenféle népcsoportot, nem csak egyet.

2019. okt. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megadom a “nap legnagyobb marhaságát összehordó” címet az elsőnek!” Ekkora ostobaságot már rég olvastam a komment szekcióban.


Nem vagy rasszista.

2019. okt. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"a mentalitás újratermelődésének az akadályozását"

Ezt magyarázd meg, kérlek

A Tragédia falanszter jelenetében bemutatott módszerre gondolsz?

2019. okt. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ok nélkül tartasz tőlük, tehát nem vagy rasszista. Kialakult benned egy negatív kép róluk (sajnos jogosan), ez tapasztalat, nem rasszizmus. Hiába szeretik ráaggatni mindenkire hogy rasszista, csak azért mert utálja a cigányokat. Én sem úgy születtem hogy utálom őket, hanem láttam hogy hogyan nem képesek viselkedni, hogy hogyan nem képesek nevelni a gyerekeiket, hogy hogyan köpnek le ok nélkül, hogy hogyan kötekednek mindenkivel akire csak ránéznek, és sajnos még hosszú a lista. És igen, mint mindig, köztük is vannak kivételek, csak sajnos nagyon kevés, talán őket sajnálom a legjobban, mert nem tehetnek róla hogy cigánynak születtek.
2019. okt. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az. Ne aggódj. Főleg ne késő éjszaka!!! Aludj. :)
2019. okt. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én is inkább átmegyek az út másik végébe, ha meglátok egy csapatférfit a járdán.

Rossz tapasztalat alapján tartani valakitől nem ugyanaz, mint rasszistának lenni. Hangos, balhés embertől tartani nem ugyanaz, mint a rasszizmus.


Nyilván egyből rosszra asszociálni nem a legPC-bb dolog, de viszonylag ártalmatlan és le lehet róla szokni, ha odafigyelsz.

2019. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne keverd a fajgyűlöletet a faji megkülönböztetéssel! Sokan ezt teszik.

A cigóktól felni nem azonos azzal, hogy irtani szeretnéd őket. Ezt csak az idióta média söpredék hangoztatja.


Analóg példa a gomba éves. Ha semmilyen gombát nem eszel meg, életben maradsz, ha minden gombát megeszel belehalsz. Ha nem ismered a gombát, biztos forrásból érdeklődsz, túléled. Ha a magyar médiában hallottak alapján tájékozódsz, nem fogod túlélni.


Ez van minden Gettósodott területtel.

Unokaöcsém évnyitóján két gyerek megkéselte egymást. Na akkor vagyok rasszista, hogy ha elárulom, hogy familiárisan hiperpigmentáltak voltak? Vagy akkor, ha emiatt minden cigóra azt mondom, hogy gyerekként gyilkolni tanul a szüleitől? Vagy akkor vagyok rasszista, ha tagadom, hogy familiárisan hiperpigmentáltak voltak?

2019. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nagyon sok kemény ember van itt cigó megjegyzéseit.

Sajnálom hogy igy maradt meg benned.

Viszont én magam aki magyar cigány.. tudd nem csak ez a fajta emberek vannak!

Kellemesen csalodnál szerintem ha engem vagy a családomat megismernéd! Ugyhogy szerintem hagyj fel ezzel az utálattal!

2019. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!