Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az alapvető...

Szerintetek mi az alapvető különbség a gyerekek és a felnőttek boldogságkeresése között?

Figyelt kérdés
Én sokat gondolkodtam a témán, és van egy elméletem, hogy a gyerekek egyszerűen csak a saját boldogságukat keresik. Hogy mi az, ami nekik örömet okoz. Azért akarnak egy új játékot, hogy játszhassanak vele. Azért játszanak a barátaikkal, mert az számukra őszinte élmény. Sok esetben ezt az ösztönös örömkeresést szerintem a felnőttek elfelejtik. A felnőttek célja már nem az, hogy boldogok legyenek valamitől, hanem hogy másokat felülmúljanak, másokból irigységet, vagy elismerést váltsanak ki. Sokan azért vesznek új autót, mert az státusz-szimbólum. Sokan azért vesznek drága ruhákat, hogy másoknak villogjanak vele. Nem az számukra az öröm, hogy egy szép ékszert hordanak a testükön, hanem az, hogy ezzel az ékszerrel másokból reakciót váltsanak ki. Míg a gyerek csak a saját örömét akarja kicsikarni 1-1 dologból, tárgyból, emberből, addig a felnőttek már csak a boldogság és az öröm illúzióját kergetik, és az igazi motivációjuk, hogy a boldogság szerepében tündökölhessenek, nem pedig az hogy valóban boldogok legyenek. De ez csak az én véleményem, szívesen meghallgatom mindenki álláspontját.

2019. okt. 29. 16:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"No, szóval el lehet ezeken filozofálni amúgy rendesen."

Aki holmi mesékre alapozza következtetéseit, annak számára valóban filozofikus lehet. De az ember szervezetében minden jelen van ahhoz, hogy soha ne öregedjen meg. Ezt csak tudatlansága nem engedi észlelni, és tudatlanságból teszi tönkre mindenki a saját életét, létét. Persze voltak,vannak olyanok is akiket embertömegek nyilvánítanak okosnak, mindenhatónak, ennek neve: megvezetés!

2019. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Szerintem a halálvágy, a megbékélés utáni sóvárgás a korral alakul ki a fejben. Az öregség melléktermékeként az agy már teljesen másként működik, mint a fiatal agy. Az öregek nem félnek a haláltól, és nem szomorkodnak, ha jön a természetes vég. Ez egy önvédelmi mechanizmus, a természet rendje. De szerintem, ha a szervezet képes lenne örökké fiatal maradni, mondjuk 30 éves, akkor az agy is fiatal maradna, az elme is, és képesek lennénk évszázadokig élni. Mert az idő relatív. Mindannyian úgy érezzük, hogy az idők kezdete óta élünk. Nekem konkrétan a tudatomtól számított (mondjuk 3 éves korom utáni) első öt év hosszabb időnek tűnt, mint az azóta eltelt több mint 20. Mert egyikünk sem emlékszik, mikor született. Ez nem egy stopperóra, amit benyomunk, és akkor onnantól élünk. Minden év azért tűnik egyre rövidebbnek, mert a végtelennek hitt egészből egyre kisebb szeleteket vágunk le. Ezt úgy értem, hogy mondjuk egy öt éves gyereknek az egész életének az egyhatoda "élődik" le, mire 6 éves lesz. Míg egy 70 éves embernek az egész életének 1/71-ed része egy év, és ha a nettó végeredményt nézzük, és abból indulunk ki hogy agyunk szerint a kezdetektől élünk, akkor eléggé nagy a különbség. Lehet, hogy ha több száz évig élnék, egy idő után már csak futószalagon pörögnének az évek, 10-20 esztendő csak úgy elsuhanna a szürke hétköznapokban. Agyunk hozzászokna a hosszú élethez, és talán képesek lehetnénk több ezer évig is élni anélkül, hogy teljesen begolyóznánk. De persze ezek csak elméletek.
2019. nov. 6. 14:57
 23/27 Yoda m. ***** válasza:

"Az embernek nem kell boldogságot keresnie, mert az adott minden ember számára. Amit keresnie kell az az a harmónia a környezetével," Ez eddig mind igaz!


"...ami a boldogságot felismerteti vele!" - Ezt most ~jól írtad. Ugyanis nem kell és nem lehet olyant, mint 'boldogság' felismertetni azzal, aki számára ismeretlen a boldogtalanság. (Ilyenek a kisgyerekek... egészen addig, amíg meg nem ismertetik velük, hogy van, létezik boldogtalanság is)

A boldogságot csak az keresi, aki úgy tudja, és véli is ismerni a "boldogtalanságot". (Mert "Minden ember boldog akar lenni!" - szólt a nóta is)

Ez a duális látásmódból fakad. Mint ahogyan csak ott létezik világosság, ahol létezik a sötétség is. Maga a 'megvilágosodás' (Buddha) is csak ott lehetséges, ahol létezik a 'megsötétülés'. (Az elme sötétsége... lásd: sötét középkor, inkvizíció, stb.)


Ez egyfajta mentalitás, gondolkodás-mód kérdése. Ezért van az, hogy léteznek szegénységben élők, de mégis "boldogok"... illetve léteznek jó-létben élők és mégis boldogtalanok...


Viszont... a megvilágosodás (Buddha tudat) hiánya nem jelenti azt, hogy az illető teljes sötétségben él. És fordítva is, az elmében(tudatban) a "sötétség" hiánya nem jelenti azt, hogy az illető meg van világosodva.


Az ERŐ legyen Veletek!

2019. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"30 éves, akkor az agy is fiatal maradna,"

e szerint viszont nem suhanhatnak az évek. Én úgy látom, hogy szűkülő időt a dementálódás okozhatja. Fiatalon az agy még teljes kapacitással dolgozik, de idős korra ez nehézkessé válik.

2019. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Szerintem a halálvágy, a megbékélés utáni sóvárgás a korral alakul ki a fejben. Az öregség melléktermékeként az agy már teljesen másként működik, mint a fiatal agy. Az öregek nem félnek a haláltól, és nem szomorkodnak, ha jön a természetes vég. Ez egy önvédelmi mechanizmus, a természet rendje."

A kornak, az életben eltöltött időnek nincs befolyása erre! Amiről Te beszélsz, az az agy kapacitásának vesztéséből fakad. A megnyugvás utáni vágyat azt egy ember már csak a halálos ágyán érezheti. Mikor szervei már kezdik felmondani a szolgálatot.

2019. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Yoda m. ***** válasza:

"Fiatalon az agy még teljes kapacitással dolgozik, de idős korra ez nehézkessé válik." Én azért ebben nem vagyok annyira biztos. Hogy fiatalon az agy teljes kapacitással dolgozna? Háááát, ez merész egy kijelentés... Ugyanis, lehet, hogy nálad igen... no de nézzünk már körül egy kicsit az iskolákban...

Valóban így lenne? Akkor miért nem mindenki kitűnő? Vagy... mikor kicsit később munkába áll, miért nem nevezik ki 2-3 év után igazgatónak? Mármint a többséget...

Amit állítasz, annak pont ellent mond sok (ismert, vagy kevésbé ismert) bölcs ember élete. De még Einstein is később, öregkorára vált annyira bölcs emberré, amikor már nem az E=m*C2 képletén rágódott, hanem bölcseleti tanulmányokat írt.

Szóval az igaz, hogy sokan meg a demencia felé hajolnak el... Ez így is van. De, pont nem az életkor indokolja ezt. Hanem a bele-fásultság... a boldogság keresésébe. No meg a hajszolt életvitel. Az nagyon oda tesz neki. Az biztos. Magam is tapasztalom úton-útfélen...


"De az ember szervezetében minden jelen van ahhoz, hogy soha ne öregedjen meg." - Akkor miért öregszik meg? És a fű, a fa? A virág? A bogár? A kutya, a tehén, a majom? stb... Miért öregednek meg? Vagy azt állítod, hogy az ember alkotórészei nem ugyanabból az anyagból vannak gyúrva, mint mondjuk a majmoké?


Ha pedig nem... akkor miért állítják tudósok, hogy csillagporból születtünk mindannyian? (Pontosabban a Nap nevű bolygó ~porából) Ezek mind hülyék? vagy csak baromi tévúton járnak?

Ámbár, még az is lehet... Sőőőt, Darwin is téves elmélkedésre alapozta elméletét... és nem is a majomtól származik az ember. Lehet, hogy egy távoli galaxisból telepítették őseinket ide. Mert ez egy lakható bolygónak tűnt. (Egészen idáig...)

No, szóval én magam sem hiszek Darwin elméletében. De hát ezt tanították. Erről van tudásunk. Mármint nem az evolúcióról, hanem Darwin elméletéről. (A kettő nem ugyanaz!)


Az ERŐ legyen Veletek!

2019. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Engem gyerekként terrorizált az unokatestvérem, most méhnyakrákja van! XD
ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!