Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A felnőttèválas során mièrt...

A felnőttèválas során mièrt veszítjük el a játszáshoz kellő fantáziát?

Figyelt kérdés

Emlèkszem mikor velem ez megtörtènt. Gyerekkènt mindennel tudtam játszani, mèg egy fadarabban vagy egy kukoricaszárban is megláttam a fantáziát.


Aztán egy nap arra eszmèltem hogy játszottam volt a kisautómmal, ès semmi, csak feküdtem a szőnyegen mellettük kezemben az egyikkel ès csak lestem rá. Mint ha elfelejtettem volna hogy kell játszani. Nem jött a sztori a fejemben ami a játèkhoz kellett volna. Ès ez szinte az egyik napról a másikra. Úgy 11 èves lehettem.



2019. okt. 29. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt átalakul valami hasznosabb tevékenységbe, lásd pl.: ha valaki szereti a munkáját, akkor abba átavanzsálódik, de komolyan veszi azt, gondolok itt a darukezelőkre, busz-, villamos-, stb. sofőrökre.

Másrészt pedig nagyon fapofának kell lennie annak, aki a saját családjában nem szeret/tud felnőtt korában valamilyen közösen végzett tevékenysége gyerekként visszamenni (pl.: társasozás, közös kerékpározás, stb.).


Én a kutyáknál figyeltem meg ezt a fura változást: a kiskutya rajong játszani, a nagykutyák egy része meg már nem, vagy csak egyik-másik.

2019. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt kinevelik az emberből. Másrészt a gyerek idővel sajnos ráeszmél a sivár valóságra.
2019. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi amikor also tagozatban az udvaron direkt visszahoztuk az ovis jàtékokat, pl papàs mamàst jatszottunk, vagy csak natur kavicsokkal, végig megvolt a fantàzia, csak abszolut nem nyujtotta azt a korabbi élményt, azaz untam.


Nem a fantàzia veszik el, hanem kor függvénye hogy annak elörehaladtàval a bonyolultabb, felfedezni valobb dolgok kötik inkabb le az embert. Ahogy az ovisok sem csörgövel jàtszanak.


Szoval eljatszottam en kavicsokkal meg papàs mamàst 7-8évesen is, de pl jobban elragadott pl a szurokégetés hogy jé nagyitoval napfényre elkezd füstölni.


Kb ahhoz hasonlo mint valami szamitogepes jatekban amikor minden pàlya nehezebb vagy ujabb kihivàst tartogat. Ha mindig a level1-t kellene jàtszani az ugy nem jo

2019. nov. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!