Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az országban, a világban...

Az országban, a világban járva kelve, illetve életetek során milyen ésszerűtlenségekkel, esetlegességekkel találkoztatok?

Figyelt kérdés

Aminő dolgok rendszerint tipikusan a tervezés, előrelátás hiányának tudhatók be.


Mi pl nagyobb városokban utazva felfigyeltünk rá, hogy sokemeletes lakóházak vannak közvetlenül egy nagyforgalmú 4-sávos autóút mellett. Nagyon rossz lehet ilyen lakásban élni :| Illetve ugyanezt tapasztaltuk egyes falvakban: amikor a falu szinte ráépült a főútvonalra, és egész nap húznak el az autók a házak között, előtt, lég- és zajszennyezést okozva, valamint sok esetben elgázolt állatok tetemeit hagyva maguk mögött (amikre természetesen nem vitatom, a jogosítvány fel is jogosítja a gépkocsi vezetőt).



2019. aug. 1. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ami példákat hoztál, az nem ésszerűtlenség, mindennek van előnye és hátránya is. Pl aki egy ilyen út mentén lakik, annak minden "egy köpésre van", pl nem kell fél órát gyalogolnia, mire talál egy boltot, vagy nem kell ugyanennyivel előbb kelnie naponta, hogy elérje a buszt. Sőt, haza is ugyanennyivel előbb ér. Mondjuk ez havonta 21-22 óra, amit azzal tölt, amivel akar.


Én az ilyesmiket tartom ésszerűtlenségnek:


[link]


[link]

2019. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Albertfalva vasúti megállóhely, csakúgy, mint Háros felújított állomás, mikor ott van mellette a Campona. Oké, hogy Háros fogad teherszerelvényt is, de...
2019. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

vagy pl említhetném a hazánkban egykor forgalmazott hagyományos mobilkészülékek billentyűzeteit, amik nem veszik figyelembe a magyar nyelvben tapasztalható betűeloszlást: abc def ghi jkl mno ...


ehhez hasonló billentyűzetek voltak anno telefonokon és nehézkes volt az sms-ek bebillentyűzése, amit némileg megkönnyíthetett volna, ha a betűk sorrendje azok gyakoriságát követi a magyar nyelvben. Az első abc betűhármas még talán jó, de a második betűhármast célszerűbb volna edf-ként elhelyezni.

2019. aug. 1. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos község főútvonala nem okoz légszennyezést. Egyrészt: egész egyszerűen nem okoz, felhígul azonnal. Másrészt: a fűtés tényleg okoz légszennyezést.


Én többsávos főút mellett lakom és nem olyan rossz.

Annyi, hogy klíma KELL, egyrészt ilyen zajban nem lehet nyitott ablaknál aludni, másrészt ha ki is nyitnád éjjelre az ablakot, egész egyszerűen nem hűl le.

Most is csukott ablaknál ülök, mert én nem szeretem beengedni a meleget; egy-egy hangosabb autót hallani csak.

Légszennyezés... talán számottevő, talán. Jelenleg: agyonstresszelem magam, most nassoltam és görbén ülök. Pont a légszennyezettség fog aggasztani. :D

2019. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nem a falu épült a főút mellé, hanem a falun keresztülvezető útból lett főút a forgalom növekedésével. Azok az utak már akkor léteztek, mikor autók még nem voltak.
2019. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

na még eszembe jutott egy a kezdődő parlagfű szezon okán: a kapható orrcseppekben található cseppentő rendszerint nem ér le az üveg aljára, így mindig marad az üveg alján jónéhány mililiter folyadék, amit a hozzá adott gumipumpás cseppentővel lehetetlen kinyerni


innentől kezdve aztán mindenki úgy oldja meg ahogy akarja, pl szívószál, másik fajta cseppentő, vagy egyszerűen beönti az orrnyílásba

2019. aug. 3. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Thessalonikiben nem is Thessalonikiben áll meg a busz, hanem a mellette lévő városban, ahonnan tömegközlekedéssel lehet bejutni a városba, de sehova nincs kiírva semmi, három embernél kellett körbekérdeznem, a buszon is minden csak görögül van, ráadásul csak görög betűkkel, úgyhogy teljesen a megérzéseimre bíztam magam (a Google Térkép ott nem működik normálisan).

Görögországban az ÖSSZES éjszakai járaton maximumra feltolják a légkondit, és az összes ember szenved, mindenki vacog, a kapucninkba próbálunk elbújni a hideg elől, szerintem még a személyzet is fázik, de mégis egész éjjel megy a légkondi. Busz, vonat, hajó...

Anafin nincs túl jól összehangolva a "tömegközlekedés". Mondjuk olyan szempontból érthető, hogy egyetlenegy buszsofőr van az egész szigeten, ő dolgozik minden nap, de 4 óránként jár, és egy helyen csak 15 percet tölt, utána indul is vissza, szóval vagy túl keveset vagy valahol, vagy túl sokat (vagy stoppolsz, vagy túrázol, mint én).

Santorinire késett a hajó Anafiról, de a helyi busz (ami a hajók érkezéséhez van igazítva) ugyanúgy elment, így 4 órát kellett várni a következőre.

Macedónia, Matka-Canyon. A busz felment egészen a kanyonig, de visszafelé valami teljesen random helyen állt meg lent, nem a kanyonnál.

Belgrádban a buszpályaudvar nagyon csöves. Nincsen benti része, és összesen két pad van, amire le lehet ülni, és a normális emberek vegyülnek a csövesekkel, mert nem zavarják el őket onnan...

Szintén Belgrád, az éjszaka közepén akartam jegyet venni Budapestre (reggel 8-as buszra) a nyitvatartó pénztárnál, de eggyel balra küldtek, hogy nem ott kell jegyet venni. A másik pénztár reggel 5-kor nyitott, kénytelen voltam megvárni. Ám onnan is eggyel balra küldtek, az viszont csak 7-kor nyitott, egy órával a busz indulása előtt, mindenki ott tolongott, ráadásul kártyával se lehetett fizetni, így kénytelenek voltunk pénzt kivenni az ATM-ből, ami 50%-kkal drágábban adta.


Biztos sok minden volt még, de most hirtelen ennyi jutott eszembe a Balkánról.

2019. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szintén tervezési hiba, amikor a plusz tabletta műanyag hengerében egy vagy kettő plusz multivitamin tabletta kissé oldalra fordul... ismerős a szituáció? ilyenkor aztán lehet az asztal lapjához püfölni, hogy kijöjjön a pezsgőtabletta, az elakadt tabletta mögött lévők szintén hozzáférhetetlenek, na bumm... az asztalhoz püföléstől legtöbbször több tabletta el is törik. sebaj, kólás üveg, pillepalack száján is befér innentől, két darabban ugyebár, nem kell kis pohárban, pögrében pezsgetni, nagyobb mennyíségű vízben kipezsgetés = spórolás: hiszen mindig akkor teszel újabb tablettát a pohára, amikor már szomjas vagy és nem akkor, amikor a szervezetednek vitaminra van szüksége. itt tehát a tervezés hiánya végső soron spóroláshoz vezet...
2019. aug. 13. 03:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!