Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lányoknak mégis miért...

A lányoknak mégis miért nehezebb elveszíteni a szüzességüket, mint a fiúknak?

Figyelt kérdés

A filmekben, sorozatokban, itt gyakori kérdéseken folyton az a probléma, hogy a lányok nem állnak készen a szexre.


A fiúknál sosincs ilyen, hogy még túl fiatalok a szexhez.



2019. okt. 29. 19:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert a lányoknak fáj
2019. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Metionin ***** válasza:
96%
Mert fáj, mert teherbe eshetnek, mert ha egy lány túl korán veszti el akkor megszólják, ha túl későn akkor megszólják, ha túl sok férfival van akkor megszólják, egyszóval a nőnemű egyedekre sokkal nagyobb teher nehezedik ezzel kapcsolatban.
2019. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Azért mert a fiúknak nincs szűzhártyájuk.
2019. okt. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
13%
Csak kéretik magukat. Élvezik hogy a kanok tepernek utánnuk.
2019. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Gyakran fáj, a terhesség/fertőzések veszélye (hisz fiatalon felelőtlenebb az ember, nem tudja pontosan mire figyeljen stb.), ha túl fiatalon veszíti el akkor ringyó, ha sokáig vár akkor "tiszta" és "erélyes", belénk van verve, hogy csak az igazival veszítsük el, a lehető legromantikusabban meg hú de megbánod utána...persze hogy rágörcsöl az ember. Meg azért nem ugyan az hagyni valakinek hogy beléddöfjön valamit és hagyni hogy kb. azt csináljon veled, amit akar (mondd egy tini fiúnak szex közben, hogy álljon le mert mégse akarod...nehezen fog menni) mint fordított esetben. Gondolom a fiúknak is elég nagy gondot okoz az első orvosi vizsgálat amikor felnyúlnak a seggükbe.
2019. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
38%

Azért ez a "nem állok rá készen" főleg pszichológiai és szociológiai okokra vezethető vissza.


Semmi köze a biológiához. Harmadik világbeli vagy kedves kisebbségünk körében elég hamar 12-13 évesen már "készen állnak"... és tolják is a két krumplibogarat a lopott babakocsiban.

2019. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

Nálam ami nehézséget, félelmet okozott az elsőnél:

- féltem, hogy fájni fog

- féltem, hogy megbánom-e

- féltem, hogy nem lesz élvezhető

- féltem, hogy elkaphatok valamit

- féltem, hogy teherbe eshetek (nyilván vásároltunk gumit jó előre közösen, de "mi van, ha nem működik?" "mi van, ha kiszakad?")

- féltem, hogy fogok-e tetszeni a pasimnak

- féltem, hogy nem korai-e

- féltem, hogy mi fog történni pontosan, ha mégse jó

- féltem, hogy vérezni fogok


(Mellesleg a pasim is félt, szóval nem értem, miért ne lenne ilyen, hogy egy fiú aggódja túl...)

2019. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a fiúknál is van ilyen.


Nem fizikai szempontból, hanem mentálisan/lelkileg nem állnak készen.


Nem egyszer volt az, hogy ha nem is bánták meg, de elmondták, hogy a tizenévesen megélt "szex" nyomába sem ér annak, ami valójában szex. Gyerekként azt hiszik, hogy betenni s kivenni kell, de mind tudjuk, hogy ennél tönbről szól.


És a fiúknak is lehetnek kétségeik, oké, hogy személyiség függő.

Aggódhat hogy:

Nem kívánatos a teste

Pénisz méreti aggályok

Teljesítmény miatti félelmek

Betegségek itt is előfordulhatnak

A terhesség félelme őt is érintheti

Hogy örömet és ne fájdalmat okozzon a másiknak


Oké, nem épp egyéjszakásokra érthetők ezek, de attól még léthez(het)nek.

2019. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%

Én szűz fiúként egyrészt bizonytalan vagyok, másrészt vannak félelmeim.

Nem akarom ezeket mind kifejteni, mert az előző válaszadók kb leírták, hogy milyen nehézsége lehet egy fiúnak a szexben.


Egyébként a fiúknál is van olyan, hogy "túl fiatalok a szexhez". Későn érő típus vagyok. Pl nagymamám 15 évesen menstruált először. Én meg úgyszintén 15 évesen kezdtem el rázni a makkost. Képzelheted...


A lány oldalról nem tudok nyilatkozni, szerintem fiúknál és lányoknál is személye válogatja, hogy kinek mennyire nehéz ez...

Annyi, hogy egy átlag lány elég nehezen állít le egy kiéhezett hímet.

Bár én valószínű napokig össze lennék törve és bűntudatom lenne, hogy fájdalmat okoztam a bnőmnek (ha lenne). Egyáltalán nem vagyok amúgy a való életben ilyen érzelgős, béna, mamlasz, de ez a téma nagyon kifog rajtam.

Nők között nőttem (növök) fel, nem kaptam semmilyen férfi mintát, hogy pl hogyan használjam a répát, hogy jó a nőnek etc... Meg túl sok rossz tapasztalatot hallottam tőlük a férfiakkal kapcsolatban.


Kb talán ezért nehéz téma nekem a szüzesség elvesztése.

19F

2019. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Hallottad már a lakat és a kulcs esetéről a mondást? Amelyik kulcs (férfi) minél több lakatot (puncit) kinyit, az egy nagyon jó kulcs. Viszont amelyik lakatot (nőt) bármilyen kulcs kinyitja, az..... Remélem így érthető.
2019. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!