Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ajnározzák a...

Az emberek miért ajnározzák a sikeres/gazdag embereket és eközben köpködnek a céltalan, lusta emberekre?

Figyelt kérdés
Ha egy sikeres emberről szóló cikket olvasok akkor a kommentek alatt mindig olyanokat írnak, hogy "igen, lehet utána csinálni"/"fanyalogjatok csak lúzerek" stb. miközben fogalma sincs az adott emberről, hogy hány családot tett tönkre, hány embert forgatott ki a vagyonából és hány millió ft adót csalt el vagy hány embert dolgoztat 6 órában bejelentve 12 órában ingyen túlórában dolgoztatva és zsebből fizetve. Persze aki meg meri egy kicsit is kérdőjelezni a sikerét, az egyből egy irigy, lusta kutya. És ez a felfogás különösen furcsa, miközben sokak szerint a magyarok ritka irigyek, pedig én pont azt látom, hogy boldog boldogtalan szurkol tök idegen ember sikerének is és állandóan dicséri. Pl. facebook-on is hemzsegnek a szakdolgozatos/diplomaosztós/esküvői fotós kommentszekcióban a nyálas, csöpögős jókívánságok tucatnyi lájkkal meg szívecskés reagálással. És akkor ott a másik véglet, amikor a hajléktalanokat csótánynak nézik és bele se gondolnak, hogy sokan önhibájukon kívül kerültek oda, meg amikor a melósokat megvetően lenézik és cinikusan hozzáteszik, hogy "semmirekellőek, mert nem tanultak soha se és nézd már milyen sz** autója van", miközben az a burkoló, pénztáros, hegesztő lehet, hogy szívből csinálja a munkát és nem fog hitelt felvenni 10 milliós autóra, hogy villogjon a fb-on a gratulációkat gyűjteni, meg propagálja, hogy ő milyen sikeres, hanem jól elvan egy 600 ezres használt autóval.
2019. okt. 29. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Már megint kezded...
2019. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen csak szerény körülmények között nőttem fel (hó végén vajaskenyér, minden évben vakarózás hogy miből legyen pénz a tankönyveimre stb.) de én ennek pont az ellenkezőjét láttam mindig is. Ha szóvá tettem valaki előtt hogy én szeretnék majd ennél jobban élni akkor úgy reagált az illető (közeli családtag!) mintha telhetetlen lennék. Ha valaki gazdag akkor a nagyokosok szerint (pl. te) tuti bűnözik, adót csal, rabszolgabérért dolgoztat, és különben is boldogtalan meg kompenzál. Ha egy családban van mit a tejbe aprítani akkor azok lelkileg biztosan nyomorognak, bezzeg a szegények, azok aztán jaj de boldogok miközben a gyereknek kéne tankönyvtől kezdve minden, de hogy miből az rejtély. (Megsúgom: egész családok esnek szét a pénz hiánya illetve az abból eredő temérdek probléma miatt, tudom miről beszélek)

Most egyesek meg fognak sértődni de aki úgy gondolkodik mint te az a savanyú szőlő klasszikus esete. Nem azért mert minden gazdag ember becsületes, hanem mert nem is veszed a fáradtságot hogy jobban megismerj valakit, már jössz a előítéleteskedéssel.

2019. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És te miért ítélkezel ilyen tudatlan módon mások felett? Illetve minek általánosítasz?
2019. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fordított világban élünk, vonzza őket az ismeretlen, stb.
2019. okt. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert tettek érte,hogy ott legyenek,rengeteg munka,idő,lemondás,képzès(akár 10 milliós tételben), nem alvás,szabadidő beáldozása.


A sikeres ember nem véletlenül sikeres,példaértékű tudásuk van meg életrevalóak,ez becsülendő.


Aki rendben van magával az nem irigykedik hanem felnéz ezekre az emberekre.


Azért köpködünk a céltalan átlag emberekre,mert

1. Csak sírni tudnak

2. Tenni nem tesznek semmit.

3. Mindenki hibás,oldja meg a kormány,oldja meg a főnök.

De saját életéért felelősséget vállaljon na azt már nem, szánalmas.

4. Irigyek,holott ha megmozdulna előbbre lenne

5. Lusták,ostobák meg buták.


Ezek a bajok az irigykedőkkel,hogy egyik se tesz semmit csak ugatni pattogni tudnak.

De melyik ült le képeznie magát este 7-kor akár?

Melyik csinálta azt,hogy este 11-kor még bent ül az irodában vagy megy tárgyalni este 9-ig?


,,Hol a munka hadd kerüljem" ezen elv szerint élnek.

2019. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!