Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy látjátok hogy nincs...

Ti is úgy látjátok hogy nincs különbség azok között akik kimentek külföldre dolgozni és akik itthon maradtak?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs.Aki itthon maradt és beletörődött hogy nem fizetik meg rendesen és aki kiment külföldre,mindkettő rossz megoldást választott.Ugyanis itthon kellene tüntetni,sztrájkolni a magasabb fizetésért.
2019. nov. 1. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Vagy elkéne menni tanulni.


Érdekes nekem semmelyik ismerősöm sem alulfizetett küszködő, akinek ki kell menni egy másik országban az ottani minimálbért megkeresni.


... mert mindegyikük egyetemet végzett, ráadásul normális szakokon.


Na az államot okold. Emeld meg a piaci értéked és keress több pénzt.


Ehez nem feltétlenűl egyetem kell, de a tüntetés és sztrájk biztosan nem segít.

2019. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem se füle se farka annak amit mondasz

A főkérdésed tök más mint amit alul kifejtesz

2019. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

te egy idióta vagy :)


Nem látsz külömbséget azok a két csoport között? Mondok egy külömbséget: az egyik Magyarországon van a másik meg nem. Még ezt sem látod.


Nyugodtan sztrájkolj, aztán majd ha sikerült elérned valamit akkor szólj.

2019. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
*különbséget
2019. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem egy ismerősöm se mosogatni ment ki minimálbérért, mindannyian a szakmánkban dolgozunk megbecsült szellemi pozícióban, jó fizetéssel. Mindannyian érezzük a különbséget. Boldog vagyok kinn, beilleszkedtem, otthon érzem magam, vannak barátaim, jó a munkahelyem, anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet. Magyarországból bőven elég évi 5 nap látogatás, egy percig nem volt honvágyam. Elmondanád hogy ebben mi volt a rossz megoldás? :D
2019. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

“ Elmondanád hogy ebben mi volt a rossz megoldás? :D”

Majd én elmondom. 9 éve külföldön élve egyre több pénzzel a számlámon érzem, hogy mennyi mindent veszítettem. A szüleim egyre idősödnek, egyre nagyobb szükségük lenne rám odahaza. Küldöm a pénzt nekik, de ez nem ugyanaz, mintha elvinném a két kisöreget ide-oda, segítenék otthon, ilyesmik. Lemaradtam esküvőkről, egy keresztelőről, és ami a legjobban fáj, a gyerekkori barátnőm autóbaleseténél csak 2 hét után tudtam hazamenni hozzá, pedig szegény annyira várt volna a kórházban, de csak így tudtam 10 nap szabadságot kivenni és vele maradni egy ideig. És még mennyi ilyen lesz idővel... egyre jobban érzem, hogy mire mondják azt, hogy a pénz nem boldogít. Ikszdé. 😕

2019. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

utolsó: ez mondjuk nem a külföldre költözés hanem csak és kizárólag a te punciságod következménye. A legtöbb munkavállaló az ilyen dolgot simán tolerálja. És ha nem? Akkor felmondasz és mész máshova, de te inkább cserbenhagytad a barátnőd.


Abban viszont egyetértünk, hogy nem a pénz a legfontosabb.

2019. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Ne fárasszuk már egymást, főleg hogy azt írtad, az ismerőseid normális munkakörben dolgoznak. Mifelénk (Németország) 3 hónap a felmondási idő, áruld már el, azt hogy oldottad volna meg, te főfarok?
2019. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
höhö főfarok úgy, hogy én is Németországban élek és ettől függetlenül a főnököm bármilyen vis major helyzetben partner. Node sebaj, végülis nem én hagytam ott az régi barátnőm.
2019. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

"Ti is úgy látjátok hogy nincs különbség... "


Itt a gyíkon biztos, hogy nincsen,

mert mindegyikük full gazdagnak hazudja magát...

2019. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!