Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg létezik olyna, hogy...

Tényleg létezik olyna, hogy "művészlélek"?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira furcsa dolog. Szerintem valaki vagy művész, vagy nem. Értem, hogy azt értik alatta, hogy valaki kifejezetten érdeklődik a művészetek iránt, miközben maga nem művész, de szerintem ez túlzás. A legtöbb értelmes, művelt ismerősöm, rokonom érdeklődik a művészetek iránt. A nagybátyám karbantartó, nem mondanám művészléleknek, de olvas kortárs irodalmat, elmegy színházba, ha épp úgy vanvagy egy kiállításra. Mivel vidéki, kifejezetten szokt ais kérni, hogy amikor átmegy a szüleimhez, mondjanak neki jó budapesti programokat, vagy menjenek el együtt. Az hogy valaki olvas vagy jár múzeumba szerintem egyáltalán nem nagy dolog. de akkor meg ki a művészlélek?


Mert ez a bal-jobb dolog nem is igaz teljesen. Ha megsérül a bal agyféltekéd, a jobb agyféltekével is el lehet élni, ezt baleset utáni kutatások bizonyítják, és fordítva is igaz. A művész Czeizel Endre szerint azért művész, mert a corpus callosum,ami összeköti a 2 oldalt, vastagabb, mint másoknak.


Én is írok, és a visszajelzések, szakmai versenyek alapján nem rosszul. Mégse mondanám magamra, hogy művészlélek. Mert ha valaki tényleg művész, akkor művész. Ha meg nem, akkor meg nem. De mi az, hogy művészlélek? Ha valaki tényleg ír/zenél/szobrokat farag/fest stb. akkor állati nevetséges látni, ahogy valaki, aki amúgy nem művész, megpróbálja eladni magát meg nem értett művészként, de közben semmit nem csinál. Itt is csomó olyan kérdés van, hogy "hol találok olyat, aki hasonlóan művészlélek". Aztán kiderül, hogy csak szeret múzeumba járni. Vagy "olyan filozofálgatós vagyok". Az ilyen emberek általában azt tartják nagy filozofálásnak, hogy vajon a krokodil vagy a gyilkos bálna nyerne egy küzdelemben. Természetesen tiszt. kiv., de ez a tapasztalatom. Kicsit mint amikor egy tini azzal akar menősködni, hogy sátánista. Az is olyan, hogy sose láttam még igazi sátánistát, csak pár tinit, aki ezzel szórakozott. Arra is hasonlít, amikor a "bölcsészek" meg a "mérnökök" összevesznek, hogy melyikük az okosabb. Aztán kiderül, hogy az illető még nem is igazi mérnök, csak egy másodéves egyetemista.


2019. nov. 3. 19:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásért, csak az alsó szöveget olvastam át.
2019. nov. 3. 19:34
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Úgy vettem észre akik nagyon filozofálgatós emberek, azok egyrészt borzasztóan lenézik azokat akik nem azok, illetve elég visszahúzódó, introveltát magányos emberek
2019. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
A művészlélek elég megfoghatatlan dolog, de szerintem létező dolog. Olyan, mint az életművész.
2019. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A művészlélek szerintem egy degradáló szó, amit azok csúfolására használunk akik felveszik a művész perszónát, de igazán nem értékelhető a munkájuk.


Azaz valaki nagyon bénán ír, mégis úgy viselkedik mintha óriási kortárs költő lenne és emellett felveszi a művész sztereotípiákat.


Eddig csak ilyen kontextusban láttam.

2019. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, de sokan mondják magukra.
2019. nov. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!