Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lettem extrovertáltból...

Mitől lettem extrovertáltból intovertált? Egyáltalán lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Régen rosszul éreztem magam egyedül, mindig társaságra vágytam. Valami programra mindig szükségem volt, de ha épp nem ért rá egy barátom se, akkor is igényeltem, hogy legalább Messengeren legyen minimum egy valaki, akivel beszélhetek.


Most pedig... teljesen az ellentéte vagyok ennek. Volt egy kapcsolatom, nemrég szakítottunk. Na ő elvitt mindenhova, családi, baráti összejövetelekre, ahol az ott lévők nem igazán bírtak, éreztem, hogy kilógok. Két napra másnapos lettem az ilyenektől, pedig nem ittam, ez lelki másnap volt. Nem akartam senkivel se érintkezni utána 2 napig, csak feküdni. Szakítás óta a barátaimmal se nagyon találkozok, van, hogy egy ideig vissza se írok. A munkahelyemen szurkolok, hogy ne szóljon senki hozzám. Munka után csak fekszem otthon az ágyban és olvasgatok. Többnyire úgy érzem, ez jó nekem, de mégis szoktam vágyni társaságra. De nincs erőm megszervezni semmit, meg amúgy se tudnék semmi jót mesélni, így úgy vagyok, hogy inkább akkor nem is adok lehetőséget a kérdezgetésnek.


Voltatok már ilyen helyzetben?


2019. nov. 4. 08:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a csalódás miatt van. Tudod az I-E mértéke folyton változik az ember életében, mert egy spektrum. Most kicsit eleged van, elfáradtál, talán szeretnél picit magadba nézni, magaddal foglalkozni, így, hogy végre szingli vagy és nem kell azt tenned, amit a kellemetlen társaság elvárt tőled. Helyre fog ez billeni és akkor megint képes leszel nyitni, élvezni az emberek között töltött időt. Introvertáltként nekem sokkal gyorsabban eljön a kiábrándulási pont, de a barátaimmal igyekeztem ezt nem éreztetni. Most már azért gyakrabban mondok nemet.

- INFP, 23/L

2019. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!