Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy egy INFP ennyire...

Létezik, hogy egy INFP ennyire idegesítsen egy másik INFP-t?

Figyelt kérdés

Alapvetően a hasonló a hasonlóval ki szokott jönni és nekem is ez a tapasztalatom ezzel kapcsolatban, de nekem INFP-ként más INFP-kkel kicsit nehéz. Gyakran mondják rám, hogy fura vagyok, és minden INFP, akit eddig ismertem, az, csak kicsit máshogy de hosszú távon ez zavaró. :D Meg hasonló gyengeségekkel rendelkezünk, ami szintén nem jó, ha egyikünk se tudja megoldani és ezzel nem vagyunk egymásra jó hatással. A lakótársam 10 évvel idősebb nálam, ő is nő, egyértelműen INFP rengeteg kreatív és művészi hajlammal. Viszont olyan szinten gyenge az Si funkciója, hogy ilyet még nem láttam. Pedig a Te-je tutira erősebb az enyémnél, engem ennek hiánya visz abba az irányba, hogy nem ezen a világon élek fejben sokszor, de neki Si-je semmi szinte.


Alapvető dolgokat nem tud gyakorlatba ültetni, olyanokat sem, ami Ne-vel is megy, legalábbis én pl. Ne-vel szoktam főzni, nem érzem, hogy az Si segítene ebben. Őt nem érdekli a főzés, béna is benne, de még ha csak ennyi lenne a baj. Mindent a szájába kellett rágni, ami a lakással kapcsolatos, mert rá nem jött volna magától. De meg se próbálta! INFP-től ez nekem nagyon furcsa. Tulajdonságom, hogy ha valamit nem tudok, nem értek, magam keresek rá megoldást, nem teszek tönkre dolgokat, hanem megkérdezek valakit ha egyedül nem megy.


Ő képes volt majdnem letörni a porszívó műanyag porgyűjtő dobozát, és ilyenek. Nekem se mutatta senki, mégis látszik a gomb rajta, amit lenyomva lejön. Múltkor kijött a szerelő mert elromlott a főzőlap. Sajnos csak ideiglenes megoldás született rá, ki kell cserélni az egész egységet...erre csodálkozott, hogy hát ő azt hitte, hogy megcsinálta rendesen. Mondtam neki, hogy az egységet meg kellett rendelnie, sajnos ez van. Semmi belátás semmire, mondjuk nem volt honnan tapasztalatot szereznie ezekben, az édesanyja rég nem él, se az apjával, se a nővérével nincs jó kapcsolatban. Viszont mérnőki szakon végzett. Így végképp nem értem az ilyen dolgait.


Az én anyukám ESFP, apa ISTJ, hát nehezen neveltek rá gyakorlati dolgokra, de legalább tanultam tőlük valamit.

A másik dolog, hogy a lakótársam esetében nem nevezném egészségesnek a mindent elnyomó Fi-t. Az INFJ barátnőmhöz képest tudom, mit jelent az, hogy neki Fe-je van, de a lakótársam Fi-je meg az enyém más tészta.


Esetében a perspektívaváltás egyenlő a 0-val. Márpedig enélkül semmi melegség nincs benne, ami a legtöbb INFP-t jellemzi. Ellenben jó vezetői képességei vannak, most is vezető pozícióban dolgozik, és csak azért nem lakik egyedül, mert saját lakásra spórol, párkapcsolata pedig nincs, hogy a párjával osztozzon a rezsin. Az idealizmusa annyiban kimerül, hogy hívő. Másra vonatkoztatva nem tapasztalom ezt. Esetemben nincsenek fatális meghatározottságok, amikben hiszek, vagy elvárnám őket, engem csak elszomorít, ha valakit nem zavar, hogy másoknak is árt a saját cselekedeteivel, pluszban még mások véleménye sem érdekli. Nekem nehéz elfogadnom, hogy bizony a világon sok olyan ember van, aki cseppet sem jótét lélek, és még felsőbbrendűnek is gondolják magukat.


Számomra érdekesek az ilyen különbségek egy ugyanolyan típusú személlyel.



2019. nov. 4. 08:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha kicsit indulatosabban reagáltam. Sok kérdést olvastam már a MBTI-ről és nincs róla jó véleményem, azaz inkább sokan túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudoman..

2019. nov. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Morzsi007 ***** válasza:
Akármennyire is szégyen tegnap hallottam először az MBTI-ről. Gyorsan meg is csináltam egy tesztet, de ez most nem lényeg. Ötödéves vagy az egyetemen és erre a rendszerre hagyatkozól a lakótársaddal kapcsolatban? Nem csak ez a szak, hanem elmondhatni majdnem az összesre, hogy amit oktatnak az kevés, a gyakorlatban teljesen más minden. Ez elmélet síkon működhet, amit kitaláltak, de gyakorlatban ez sokkal nehezebb. Erről Alan Turing jutott eszembe, mikor azt akarta bebizonyítani, hogy van logika a növények változásaira, egyenletekkel meghatározható milyen mintázatú lesz egy adott növény. Aztán mégse sikerült. Miért pont 16 személyiségtípust határoztak meg, mi van, ha keveredik vagy az illetőnek több van? Szerintem legyél gyakorlatias is.
2019. nov. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy valaki ugyanabba a tipusba tartozik még nagyon különbözhetnek. Komplexusok, világnézet, életkor, frusztrációk stb. Gondolj bele hogy Teréz anya és Hitler ugyanabba a tipusba tartozott! Nem csoda ha sokan hülyeségnek tartják! Szerintem nem az, ellentétben a horoszkoppal. Viszont pusztán arról van szó hogy hasonlóak a kognitív funkcióik.

Ezek visszont valóban léteznek, annyira hogy ha elég tapasztalt vagy szemmozgásokkból, nonverbális jelekből belehet azonosítani ki milyen. Akkor is ha nem érted a nyelvét. Ez csak a tipusa az embernek. Ezen felül minden ember más egyéni személyiség fejlödéssel sorssal, stb.

Az MBTI nagy segítség tud lenni, annak aki kellő mélységben érti de leginkább az önfejlesztésben, kapcsolatokban.


A másik része hogy barmi sok ember, talán 50% is félre tipizálja magát a rossz önismeret miatt.


Egy INFJ.

2019. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy ha a föld lakosságát belesulykoljuk 16 darab dobozba, akkor tuti, hogy lesznek különbségek, mivel minden ember egy individuum. ^^


Én is nagyon szeretek a témával hobbi szinten foglalkozni, de nem tulajdonítok olyan nagy jelentőséget. Fun + ad egy támpontot.


A kezdő poszt nagyon aranyos volt, nekem tetszett, btw. :))


Egyébként érdemes több kognitív funkcióval kapcsolatos tesztet csinálni, mert ott már jöhetnek érdekes eredmények.


Nagyon sok esetben iskolapéldája vagyok az ENFP-nek, de ahogy látható ebből a tesztből, nekem bekúszott a kertek alatt tertiaryra és inferiorra egy Ni - Se*** kombó! :D

Si a béka feneke alatt van és Te-t még az Fe is megveri mellbedobással. xD Nesze neked classic: NeFiTeSi :D


Ja, izé, a teszt(em):

[link]


Hozzátartozik a storyhoz, hogy nem vagyok mán fiatal és nem is tanulok pszichomókusnak. (Nagy álmom volt mindég is)


41F


Cheers! :)


ps.: ***Tudok ám álmodozni nagyon sokat (hajjajjj), de tapasztaltam is (általános suliban anno 2 gyerek volt akiket kiválasztottak a reflexei alapján vívásra, egyik voltam én), meg mai napig észrevetettem, hogy ilyen irányban jó vagyok. (állítólag jól vezetek [soxor mentett meg ott is a reflexem az idiótáktól], figyelek az útra nagyon, piszok gyorsan le tudom reagálni a dolgokat stb. Eléggé éles az öt érzékszervem, thanks HSP! :P)

2019. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Szia!


Tipikus magyar mentalitás, hogy ha valamit nem fognak fel, akkor próbálnak letarolni. Abszolút érthető a kérdésed, sőt, nagyon szépen felépítetted. Az első pár válaszoló szánalmas.


Ugyanezen agyaltam az egyik nap.


Én is INFP vagyok meg a volt kolléganőm is (btw az én anyukám is ESFP :D te is imádod, de sokszor kerülöd, mert túl hangos, igaz?:D)


Visszakanyarodva rá: nagyon kedvelem azt a lányt, az egyik legbájosabb és legszeretetteltelibb teremtés, akit ismerek és ezt nagyra becsülöm. Ritka, hogy ilyen emberekkel veszem körbe magam..

.. Viszont, ami köztünk lényeges különbség, hogy nekem is erősebb az Si-m, ezáltal gyakorlatiasabb vagyok... ő sokszor nagyon elveszett a munkában.. látszott az álmatag fején, hogy azt sem tudta merre van arccal és ezzel sokszor a többi kollégám életét keserítette meg... amit furcsáltam, hogy velem ellentétben nem maximalista... képes volt sorozatot nézni napközben, amig a többiek gürcöltek... én nagyon szégyelltem volna magam....


A másik meg, hogy képtelen magáért kiállni, ami nekem nagyon idegen... nyilván INFP-ként én is eléggé konfliktuskerülő vagyok és emiatt van, hogy azt csinálom, amit mások akarnak, de ha felelősségvállalásról van szó, vagy arról, hogy az életemet a kezembe vegyem, mondhat nekem bárki bármit...

Ennek a másik lánynak megmondták, hogy ki legyen a férje, unszolták, hogy szüljön gyereket, pedig egyiket sem akarta.... gyakrabban szembe mentem a szüleim akaratának... kollegína sokszor mondta, hogy "akaratom ellenére ez és ez történt velem"... nem tudok teljesértékű felnőttként tekinteni rá..

2019. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Két egyforma típusú személynél két opció van: vagy imádják egymást, vagy utálják egymást. Ritka a köztes út.


Az ENTJ ismerősöm például a többi ENTJ nagy részét ki nem állhatja, mert "akaratos, durva, nagy p.fájú népség, ami nem fogad el más véleményt a sajátján kívül", és ők is ugyanezt gondolják róla.


Az ESFP nagymamám is utálni szokta az ESFP-ket, akikkel megismerkedik, mert ugyanolyanok, és így nincs senki, aki a béke érdekében nyeli a dilijeiket. :'D


Én a többi INTJ-vel ki szoktam jönni, egy INTJ van, akivel nem, vele már az első szóváltáskor durván összevesztem.

2019. nov. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért az valahol logikus hogy két ENTJ nem fogja szeretni egymást, mind a kettő dominálni akar. ESTJ-k se bírják egymást tapasztalatom szerint. Például INFJ-k egymás között tényleg nagyon normálisak tudnak lenni.
2019. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az INTJ is dominálni akar, mégse lesz belőle legtöbbször ekkora hajtépés. Bár az INTJ-t az is zavarja, ha fölötte akarnak dominanciát gyakorolni, és az is, hogyha más hagyja neki, hogy ő gyakoroljon dominanciát.
2019. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!